اخبار سلامت

واکنش مدیرعامل خانه ای‌بی به “تکذیب گم شدن پانسمان بیماران پروانه‌ای”

شفاف گفت: حمیدرضا هاشمی گلپایگانی در واکنش به پاسخ وزارت بهداشت به مفقود شدن 2500 کیلوگرم پوشاک مجاز وزارت بهداشت و تکذیب این موضوع، گفت: نزدیک به یک سال است که صحبت می کنیم و وزارت بهداشت. بهداشت پاسخی نداده است و همه مسئولین غذا و دارو از جمله خانم زهره زرین کلاه حضور داشتند که پاسخ ایشان توسط وزارت بهداشت منتشر شد اما نتوانستند تعداد تزیینات را در مقابل اعضای کمیته بهداشت اعلام کنند.

وی گفت: ادعا می کنم 2500 کیلو لباس در هاله ای از ابهام است که اگر اشتباه کنم از من در دادگاه شکایت می کنند و قاطعانه اعلام می کنم 2500 کیلو لباس از خانه ای بی فرار کرده و بیایید بیرون یا از طریق وزارت بهداشت؛ من را پاسخگو می کنند و اگر از طریق وزارت بهداشت، من را پاسخگو می کنند.

هاشمی گلپایگانی ادامه داد: اگر می گویند این پانسمان ها مفقود نیست، باید گزارش دهند که 2500 کیلو کجاست و در کدام انبار نگهداری می شود و چقدر عمر می کند؟ اگر به من بگویند تا آخر سال 1400 بیا این پانسمان ها را بخور، اگر استفاده از پانسمان ها قدیمی یا تمام شده باشد، بیماران ما سودی نخواهند برد. تنها جایی که باید نگاه کرد خانه eBay است. آنها باید حداقل به ما بگویند که چند شرط وجود دارد و تاریخ انقضا را به ما بگویند تا بتوانیم برنامه ریزی کنیم.

وی با رد پاسخ وزارت بهداشت گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دو نفر را موظف به رسیدگی به این موضوع کردند و از انبار ما بازدید کردند و من توضیح دادم. به انبار وزارت بهداشت سر بزنید و توضیحات آنها را بشنوید.

به گزارش شفاف، مدیرکل خانه eBay گفت: یونیسف ۲۵۰۰ کیلو کمک هزینه به بیماران مجاز اعطا کرده و از قوه قضائیه خواسته تا در این پرونده مداخله کند، شکایتی که توسط رئیس اداره ملزومات پزشکی وزارت بهداشت رد شد.