اقتصادی

آبرسانی به ۷۰۰۰ روستا آغاز شد

وزیر نیرو با بیان اینکه تا 30 ماه آینده باید شاخص آبرسانی روستاهای کشور بالای 90 درصد باشد، بر تسریع در اجرای پروژه ها و حفظ کیفیت ساخت و ساز تاکید کرد.

به گزارش خبر فوری، علی اکبر محرابیان برای تامین آب 1700 فقرای کشور با وزارت نیرو برای قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) قرارداد امضا کرد.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب بسیاری از خدمات راهسازی، برق و زیربنایی به مردم ارائه شد و از برق تجلیل شد، گفت: امروز 99.7 درصد مردم از نعمت برق برخوردارند. این در حالی است که میانگین عرضه برق در مناطق روستایی جهان کمتر از 70 درصد است.

کمبود آب آشامیدنی کافی برای بیش از 13000 روستا

وزیر نیرو گفت: در حال حاضر بیش از 13 هزار روستای بیش از 20 مسکن در کشور فاقد آب آشامیدنی کافی هستند و یا زیرساخت های تامین آب به اتمام رسیده است.

محرابیان از سوی دیگر این شاخص را در حوزه آبرسانی کافی نیست و گفت: باید در حوزه آبرسانی اقدام انقلابی کرد چرا که بیشترین رضایت شهروندان در گرو تامین آب است. “

وی با بیان اینکه در اقدامی سریع به این موضوع پرداخته ایم که چگونه مردم می توانند بیش از 90 درصد از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شوند و بیش از 90 درصد مردم چگونه از آب سالم و بهداشتی بهره مند شوند، اضافه کرد: تحقیقات نشان داده است که این تنها آب آشامیدنی است. راه رسیدن به این استفاده از مهارت های مردمی، گروه ها و سازمان های جهادی در جمهوری اسلامی.

به گفته وزیر نیرو، مرکز آبفای جهادی به همین منظور راه اندازی شد و شورای جهاد آب نیز با حضور افراد دارای سابقه و تجربه خوب در این زمینه راه اندازی شد. نیروگاهی به نام قرارگاه امام حسن مجتبی (علیه السلام) پیدا کردیم که در آن همه توان جهادی جمع شده بود تا یک اقدام بزرگ را به پایان برسانیم.

وزیر نیرو تاکید کرد: قرارداد آبرسانی به 13 هزار روستای کشور بسته شد که قرارگاه امام حسن علیه السلام و آبرسانی 31 استان وظیفه اجرای چنین پروژه عظیمی را بر عهده دارند. مانند تمام نقاط کشور حجم پروژه معادل 30 میلیارد تومان است که 18 میلیارد تومان آن امشب امضا شده است.

وی ادامه داد: این طرح نیاز به اجرا در اقصی نقاط کشور دارد و این کار بزرگی است. همچنین حفظ کیفیت، سرعت و اجرا و بکارگیری مهندسان و کارشناسان در این پروژه حائز اهمیت است.

وزیر نیرو با بیان اینکه نظر کارفرمایان و پیمانکاران در مورد این پروژه نداریم، افزود: .

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه 10 هزار پروژه باید ظرف 30 ماه تامین شود و قرارداد فعلی 7100 پروژه است، افزود: باید از مهارت کشور و شرکت های مهندسی استفاده شود و حمایت کامل صورت گیرد.

محرابیان تامین اعتبار این پروژه را از نقاط قوت آن عنوان کرد و افزود: خوشبختانه دغدغه ای برای تامین اعتبار این پروژه نداریم.

وزیر نیرو همچنین به استفاده از ظرفیت خیرین در تامین آب اشاره کرد و گفت: بسیار خوشحالم که در ماه های اخیر جلسات متعددی از سوی وزارت نیرو با خیرین و خیرین فعال در حوزه راه به طور کلی برگزار شده است. مدرسه سازی.” همچنین برای مشارکت در طرح های آبرسانی اعلام آمادگی کردند.

وی در پایان از همه دست اندرکاران سپاه و بسیج سازندگی و سایر دستگاه ها تشکر کرد و گفت: امیدوارم مردم ما از نظر آب شرب و بهداشتی شاخص خوبی به ارمغان بیاورند.

انجمن خیرین آب استانی تشکیل می شود

میثم جعفرزاده رئیس مرکز جهاد آبفای وزارت نیرو نیز در این مراسم گفت: ایجاد مجمع خیرین آب استان باید مورد توجه مدیران کل شرکت های آب و فاضلاب استانی قرار گیرد تا از ظرفیت آنها استفاده شود. و توانایی خدمت به افراد بیشتر.

وی افزود: ارائه طرح ها و برنامه های آبرسانی به خیرین، استفاده از ظرفیت بسیج متخصصان وزارت نیرو و شناسایی، ارائه و هماهنگی با گروه های جهادی و مردمی ضروری است.

بیش از 9 میلیون نفر از استرس آب رنج می برند

وی گفت: در سال های اخیر تلاش های زیادی صورت گرفته است اما اکنون بیش از 9 میلیون نفر در شرایط تنش آبی هستند. وزارت نیرو و اقامتگاه امام حسن مجتبی (ع).

وی با اشاره به اهداف و نتایج امضای این تفاهم نامه گفت: تامین نیازهای ضروری و ارتقای شاخص های آب شرب و خدمات فاضلاب، تقویت روحیه جهادی و مشارکت مردمی در امر مقدس تامین آب، تنوع بخشی به منابع اقتصادی و آب. کاهش هزینه پروژه های تامین». از جمله اهداف این طرح بزرگ ملی است.

جعفرزاده با اشاره به تشکیل شورای جهاد آبفای وزارت نیرو گفت: این شورا متشکل از متخصصان، مدیران، خیرین و جهادگران است که لزوم استفاده از منابع جدید و طراحی سازوکارهای جدید مدنظر قرار گرفته است.

به گزارش خبر فوری، تفاهم نامه همکاری بین وزیر نیرو و جانشین فرماندهی سپاه پاسداران برای تامین آب شرب 7100 روستا در مدت 30 ماه با استفاده از ظرفیت جهادگران و گروه های مردمی منعقد شد. علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و امیر دریادار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران این تفاهم نامه را برای تامین آب شرب 7100 نفر از نیازمندان به اعتبار 30 هزار یورویی امضا کردند. میلیارد گرفتن، شامل؛ تامین و تامین کلیه مصالح مورد نیاز مطابق با مشخصات و نقشه های فنی هر شهرک و احداث و اجرای خطوط انتقال آب و شبکه توافقی شهرک.

بر اساس این تفاهم نامه، کلیات اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این قرارداد توسط شرکت آبفا از محل اعتبارات طرح آبرسانی روستایی و قرارگاه های امام حسن مجتبی(ع) به عنوان پیشنهاد فنی تامین می شود. خدمات مهندسی و اجرایی.

انتهای پیام/