اخبار فرهنگی

پیام وزیر علوم به مناسبت گرامیداشت روز شهدای دانشجو

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در 25 دی؛ روز شهدای دانش آموز پیامی منتشر کرد.

به گزارش خبر فوریمتن پیام دکتر محمدعلی ذوالفیگل به شرح زیر است؛

به نام مولای شهدا و مؤمنان

انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و به مدد نظام تعلیم و تربیتی که با افتخار هزاران قله را در کوه علم پرورش داد، پایه‌های جدیدی را برای جوشش خون تازه در رگ‌های جامعه و گشودن کارنامه‌ای نو بنا نهاد. مردی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده چراغ دانش و خورشید شور را در دست و در دل دارد که از راه نادرست، از حقیقت تا نادرستی، و چه کار و چه نکند، انتخاب می کند. چه نام‌ها و نشانه‌هایی وجود داشت که از این وادی بلند و دنبال شود. آزادی و استقلال این سرزمین را نمی خواستند. چشمان وجدان که هرگز نداشته اند؛ تسلیم نشدند و در عرصه شور و شعور، دست دیو استعمار را به وطن کوتاه کردند.

«25 دی» وصف پرافتخار شهدایی است که در هویزه خوزستان کربلایی دیگر آفریدند و با خون از وطن دفاع کردند و در طول هفته از جان باختن هراسی نداشتند. از فاجعه نمی خواستند تسلیم شوند و جان های وجدان نگذاشتند دیوار عزت و آزادی در سیل نامردی و نامردی بیفتد. مردانی با همدلی و همراهی جوانان شریف شهرستان پرافتخار هویزه درس استقامت را به زیباترین شکل تمرین کردند. این روز گواهی است بر خون پرباری که در مکتب مقاومت آموخته شد، درس شجاعت و آزادگی.

شانزده روز؛ میراثی است مستمر که چشم به راه دانشگاه و علما در عرصه های افتخار و اقتدار است و ثبت این حماسه در تقویم ملی نه تنها پاسداشت کربلای نامه های دانشگاه، بلکه یک رکورد است. هویتی که اکنون آبروی علم و دانشگاه است. تقارن این روز عزیز با ایام سوگواری از دست دادن بانوی عرش و فرش؛ ام‌الشهداء; ایام سوگواری حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز مقاومت سلیمان; حاج قاسم سلیمانی که همیشه نامش بر پرچم عزت و آزادی است، پیامی روشن به دوستان صادق دانشگاهی است که باید به فکر ایجاد و توجیه نسلی باشیم که بیش از همیشه به استقامت و استقامت سربلند باشد. ثبات.

با خضوع و خدمت، پیام این روز عزیز را در ساحت ناب معرفت به همه فرزندانم یادآوری می کنم. امیدوارم این تقارن را دوست داشته باشید. شهدای بزرگوار این روز و پاسداران بزرگ مقاومت مهمان بنی امیه هستند. شادی و سربلندی دانش آموزان ارجمند را مدیون خردمندی ناصر خسرو قبادیانی می دانم:

درخت شما دانش کسب خواهد کرد
برای پایین آوردن چرخ نیلوفر آبی”

انتهای پیام/