اخبار جامعه

به‌کارگیری ظرفیت بانوان لازمه موفقیت کامل مدیریت شهری

مدیرکل امور بانوان استان تهران در طرح ریحان شهر گفت: شهرداری میزبان نیست بلکه مردم و سازمان های مردم نهاد میزبان هستند. مردم و فعالان و ما باید مسیر را به درستی درک، تسهیل و دنبال کنیم.

به گزارش خبر فوری، مریم اردبیلی وی افزود: اگر این تغییرات را در نظر نگیریم دچار مشکل می شویم همه مشکلات دولت. خواهد بود.

اردبیلی ادامه داد: تعداد افرادی که برای شهرستان طرح ارائه کردند قابل توجه بود و طرح هایی که شبانه روز ارسال می کردند بسیار تعجب برانگیز بود.

او گفت: «وقتی انتظار داریم مشکلات را حل کنیم، این یک گنج بزرگ است و نشان می‌دهد که اتفاقات مثبتی رخ خواهد داد.»

مدیرکل امور بانوان استان تهران درباره مطالبات جامعه جدید گفت: ما در دنیایی پر از پیچیدگی، تضاد، تضاد و بلاتکلیفی زندگی می کنیم. مدل‌هایی که دنیای مدرن به ما ارائه می‌دهد، ساختارهای رسمی را برای نشستن و برنامه‌ریزی افراد تشکیل می‌دهد. مانند مضمون تاج که جنبه های مختلفی دارد و همه شئون جامعه را در بر می گیرد.

وی گفت: مشکلات ما تک بعدی نیست و فقط می تواند توسط چند متخصص اظهار نظر کند.

مشاور شهردار تهران افزود: باید مسائل را به چشم تک تک افراد جامعه درک کنیم وگرنه متوجه موضوع نمی شویم. اگر این اتفاق نیفتد، هرکس مشکل روانی خودش را حل می کند و مشکل جامعه حل نمی شود.

اردبیلی با اشاره به اینکه الگوی آکادمی مدرن فوق تخصص های حل کننده مشکلات را به ما آموخته است، افزود: اما مشکلات پیچیده ای نیز وجود دارد که به این شکل حل نمی شود و نیاز به همفکری همه دارد. همه کارشناسان زبان باید یکدیگر را درک کنند و ما در حال تغییر وضعیت فعلی هستیم و ابتدا به نوآوری نیاز داریم.

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آغاز ماه مبارک رمضان گفت: ایشان ضرورت تغییر حکمرانی را بیان کردند.

اردبیلی با بیان اینکه نوآوری در یک مرکز اتفاق نمی افتد، گفت: نوآوری باید به یک فرهنگ فراگیر تبدیل شود. اگر ما هر بار 1000 ساعت به افراد آموزش می دادیم و برنامه به خوبی انجام می شد، این مرحله تمام شده است و اکنون آن مدل لزوماً کار نمی کند و اکنون به سمت مدل های طراحی تعاملی دو طرفه می رویم که دقیقاً همان چیزی است که مردم نیاز دارند وسط میدان بایستید و اثر انگشت مردم تهران را در طرح ببینید.

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران ادامه داد: ما در جامعه عادت داریم به همه استان ها و شهرستان ها الگوی یکپارچه ای از مسائل زیست محیطی ارائه دهیم تا مجموعه ها بر اساس آن عمل کنند، اما این باید نوآوری و نوآوری همراه با تنوع و تکثر باشد. کمک کرد.

اردبیلی با تاکید بر لزوم شناخت و حمایت از پروژه های خرد انفرادی خاطرنشان کرد: نیازمند ایجاد الگوهای نوآورانه، چند وجهی، نوآورانه، محله محور و مردم محور هستیم. مردم آن را ایجاد می کنند و ما در راه آهن کمک می کنیم.

وی با بیان اینکه اولین رویکرد کمک به خانواده های نیازمند است و اگر در سطح شهر تحول ایجاد کنیم خانواده ها را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: فضایی که در آن زندگی می کنند چگونه است؟

اردبیلی با تاکید بر اینکه نگاه بالاتری وجود دارد که معتقدم کیمیای ما برای حل مشکلات است، گفت: مهم ترین واحد حل مشکلات خانواده را بشناسید و به آن اعتبار بدهید.

او درباره تغییر خانواده ها در طول تاریخ گفت: «ما از مدل خانواده گسترده به طبقه متوسط ​​شهری، هسته و خانواده های کوچکی که اکنون وجود دارد، حرکت کرده ایم. من در حال حاضر ارزیابی انجام نمی دهم، اما در حال بحث درباره تغییری هستم که رخ داده است.

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران با بیان اینکه تغییرات در خانواده تاثیرگذار بوده است، گفت: خانواده هسته ای در قلب آپارتمان مرکز شهر همسایه عجیبی است و به فکر بچه دار شدن است و برای اداره تنهاست. خانواده ها، خانواده های بزرگ، به خانواده های کوچک کمک کردند. مثلاً در یک خانواده پرجمعیت، اگر اتفاقی می افتاد، افرادی بودند که کمک می کردند.

اردبیلی افزود: الان خانواده های هسته ای کوچکتر شده اند. آیا این تنها راه ما برای بازگشت خانواده ها به روش سنتی است؟ آیا می توانیم این کار را انجام دهیم؟ آیا این تنها راه حل ماست؟ یکی از راه های درونی سازی خانواده این است که افراد مشکلات را حل کنند و دولت اقدام کند که نیاز به میانجیگری دارد.

مشاور شهردار تهران با بیان اینکه کسانی هستند که دور هم جمع شده اند و با هدفی سودمند رابطه ای بدیع ایجاد کرده اند و چه ارزشی بیشتر از آن گنج دارد.

اردبیلی افزود: اگر اقدام محله ای بانوان آغاز شود، روابط ابتکاری ایجاد می شود. این ایده ها باید ثبت و دنبال شوند.

وی با تاکید بر اینکه زنان در جامعه از توانایی ویژه ای برخوردار هستند، تصریح کرد: اگر مدیریت شهرداری به توان زنان در حل مشکلات توجه نکند، نمی توان به موفقیت کامل دست یافت.

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران تعداد زنان خانه دار در کشور را 80 درصد و در تهران 70 درصد بیان کرد: زنان در ساختارهای رسمی فرصت بیشتری برای نگاه به اطراف و توجه بیشتر به محیط دارند. زنان روابط اصلی خانواده و محله را تشکیل می دهند و ذاتاً زنان مربی و تقویت کننده خانواده در جامعه هستند.

اردبیلی با بیان اینکه نیازهای همه اعضای خانواده مورد توجه بانوان است، افزود: یک زن فعال با یافتن و رفع مشکلات، نگاهی فعال به محیط زیست دارد. دیده شده است که زنان در یک محله و مجتمع با دو استراتژی وضعیت را بهبود می بخشند.

وی با بیان اینکه با این طرح می خواهیم یک امتیاز به مدیریت شهرداری اضافه کنیم، گفت: دوگانگی ما انفعال و فعالیت است. زن فعال هر جا که باشد سازنده است و زن تپش قلب خانواده است.

اردبیلی تاکید کرد: اگر زنان جامعه ای نوآور باشند، به دلیل تغییرات در جامعه، فرصت خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه اگر زنان فرصت ها را از دل تحول ببینند میل به تغییر به همه سرایت می کند، افزود: در خانواده اگر مادر مثبت باشد همه مثبت هستند و اگر مادر منفی باشد همه اعضای خانواده منفی هستند. . منفی خواهد بود. در واقع از مادر خانواده می دانیم که اتفاق خوب یا بدی افتاده است.

شورای شهر تهران در ادامه این مراسم گفت: ریحان شهر واقعاً با دیدن این ارائه ها ایجاد شد و ریحان شهر شروع یک روند بزرگ برای مردم شهر است.

اردبیلی با بیان اینکه شهر ریحان برای همه شهروندان و همه مردم تهران است، تصریح کرد: شهر ریحان دارای سه ضلع مدیریت شهری، شهروندان و فعالان مردمی است.

مدیرکل امور بانوان شهر تهران ادامه داد: علیرغم نتایج پروژه ها می دانیم که با چه ایده ها و تیم هایی مشکل هر منطقه حل می شود، این یک اقدام نوآورانه بزرگ است.

اردبیلی با بیان اینکه پس از نشست خبری روز شنبه تعدادی از طرح ها در خصوص مسائل زنان ارائه شد، خاطرنشان کرد: بسیاری از زنان در این مدت تماس گرفتند و پرسیدند که آیا طرح ریحان شهر ادامه دارد یا خیر. چه زمانی باید طرح های خود را ارسال کنیم؟ پرونده پروژه ریحان شهر بسته نمی شود.

وی با اشاره به یکی از ویژگی های این طرح گفت: این اولین جایی است که همه کارها را با مشارکت و مشارکت زنان و دختران انجام می دهیم. مهم است که ببینیم چگونه همه ما می توانیم انگیزه داشته باشیم که بخشی از این باشیم.

مدیرکل امور بانوان شهر تهران ادامه داد: از شما می‌خواهیم نکات روشنی را که در مسیر ایجاد کرده‌اید به‌عنوان رودخانه به نفع همگان در میان بگذارید.

اردبیلی با تاکید بر اینکه طرح های تکراری ما را به راه حل نمی رساند، گفت: برای بازآفرینی طرح ها و ساختارهای جدید باید برای مدتی ساختارهای ذهنی خود را در هم بشکنیم.

او گفت: “ما اوج خلاقیت زنان را تسهیل می کنیم تا آنچه به دنبال آن هستیم اتفاق بیفتد.”

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران از قضاوت این طرح در مدت 10 روز و مشخص شدن نتایج خبر داد.

اردبیلیک ضمن تشکر از همه کسانی که طرح های خود را ارسال کردند، گفت: مجموعه این طرح برای ما شگفت انگیز بود. ریحان آغاز یک جریان است و اگر خدا بخواهد نتایج خوب او می تواند نتایج اجتماعی بهتری به دست آورد.

به گزارش سایت شورای شهر، هیچ گونه پاداش مالی برای این طرح در نظر نگرفته ایم و با بیان اینکه این میزان استقبال نشان دهنده انرژی مثبت بانوان است، گفت: اگر برخی پروژه ها به شاخص هایی دست پیدا کنند و مطمئن باشیم این طرح می تواند تاثیرگذار باشد. خیابان ها و محله ها بله، قطعا حمایت مالی خوبی خواهیم کرد.

انتهای پیام/