اقتصادی

هشت توصیه برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی

گوشی‌های اندرویدی بعد از مدتی کار نمی‌کنند، مانند روز اولی که آن‌ها را از جعبه خارج کردید، و برنامه‌ها، بازی‌ها و فایل‌های اضافی نصب شده (فایل‌های ناخواسته) بر عملکرد آن تأثیر منفی می‌گذارند.

به گزارش خبر فوری، خوشبختانه توصیه هایی برای بهبود سرعت گوشی های اندرویدی وجود دارد. در حالی که این روش‌ها گوشی اندرویدی شما را به سرعت جدیدترین مدل‌های گوشی اندرویدی نمی‌سازند، اما عملکرد سیستم را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشند و مانند روز اول کار می‌کنند. البته باید بدانیم که بهبود عملکرد سیستم به این معنا نیست که گوشی شما می تواند همزمان بازی های سنگین انجام دهد. این نکات به شما کمک می کند تا سیستم تلفن خود را صاف کنید و استفاده روزانه از آن را بهبود بخشید. برخی از این نکات نسبتاً ساده هستند و فقط نیاز به حذف برنامه ها، بازی ها و فایل های غیر ضروری دارند. اگر این مراحل اولیه کمکی نکرد، باید اقدامات جدی تری مانند ریست فکتوری یا نصب کاستوم رام روی گوشی اندرویدی خود انجام دهید. این نکات عبارتند از:

1. فضای ذخیره سازی را خالی کنید

باید مطمئن شوید که ظرفیت حافظه تلفن شما هرگز برآورده نمی شود، زیرا به طور قابل توجهی عملکرد آن را کاهش می دهد و سرعت آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و باز کردن و نصب کارهای ساده مانند برنامه ها، بازی های ویدیویی و غیره را آسان تر از آنچه نیاز است، می کند. عادی میشه و گوشی. هر از گاهی آویزان می شود.

برای بررسی تعداد مکان‌های ذخیره‌سازی، به تنظیمات و سپس Storage در تلفن Android خود بروید. کاربران دستگاه های سامسونگ می توانند به تنظیمات، مراقبت و ذخیره سازی دستگاه رفته و محتوای استفاده شده را بررسی کنند. همچنین می توانید کلمه save را در منوی تنظیمات جستجو کنید تا گزینه مناسب را بیابید. اجازه ندهید بیش از 80 درصد از ظرفیت گوشی شما پر شود، زیرا گوشی و سیستم عامل شما برای عملکرد صحیح به حدود پنج تا هشت گیگابایت نیاز دارند. می‌توانید فایل‌های اضافی را حذف کنید، برنامه‌های ناخواسته را حذف کنید، و همه تصاویر و ویدیوهای ذخیره شده در فضای ابری را حذف کنید.

برخی از گوشی‌ها این قابلیت را دارند که فایل‌های اضافی را حذف کرده و در چند مرحله ساده مقداری گیگابایت فضای ذخیره‌سازی آزاد کنند. کاربران سامسونگ می توانند با راه اندازی سرویس Optimization به تنظیمات رفته و به سرعت از گوشی خود مراقبت کنند و فضا را آزاد کنند. گوشی های شیائومی دارای اپلیکیشن Cleaner هستند که همین کار را انجام می دهد. می‌توانید از File by Google برای پاک کردن سریع حافظه پنهان برنامه، تصاویر تکراری، فایل‌های بزرگ و فایل‌های رسانه‌ای ناخواسته استفاده کنید. برای توصیه‌های بیشتر، می‌توانید دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید تا فضای ذخیره‌سازی تلفن Android خود را آزاد کنید. و اگر زیاد از واتس اپ استفاده می کنید، می توانید فایل های رسانه ای واتس اپ را حذف کنید تا فضای ذخیره سازی ارزشمندی را در گوشی خود آزاد کنید.

2- برنامه های نصب نشده استفاده نشده را حذف کنید

حذف و حذف برنامه های قدیمی استفاده نشده در دستگاه اندرویدی مستقیماً بر عملکرد آن تأثیر نمی گذارد، اما فضای ذخیره سازی را آزاد می کند. همچنین، اگر برنامه‌های زیادی در پس‌زمینه گوشی شما اجرا می‌شوند، حذف آن‌ها منابع ارزشمندی را آزاد می‌کند و به کارآمدتر شدن سیستم تلفن شما کمک می‌کند. گوشی‌های سامسونگ به‌طور خودکار برنامه‌هایی را که در پس‌زمینه گوشی شما اجرا می‌شوند نشان می‌دهند که شارژ باتری را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و می‌توانید آن را قطع یا خاموش کنید. گاهی اوقات لازم است برنامه ها و بازی های نصب شده روی دستگاه خود را بررسی کرده و آن هایی را که استفاده نمی کنید حذف نصب کنید.

3- سرعت انیمیشن سیستم را تغییر دهید

تغییر سرعت انیمیشن سیستم در تلفن اندرویدی به خودی خود سرعت نمی‌دهد، اما باعث می‌شود دستگاه شما بسیار سریع‌تر کار کند. افزایش مقیاس انیمیشن باعث می شود که گرافیک سریعتر تکمیل شود و منجر به بهبود عملکرد سیستم شود. در واقع گوشی اندرویدی شما طبق معمول کار می کند. اگر احساس می کنید سرعت انیمیشن های گوشی اندرویدی شما کاهش یافته یا کند شده است، این ترفند انتخاب خوبی است. اگر جلوه های سرعت را به جلوه های روشن ترجیح می دهید، می توانید انیمیشن های دستگاه را نیز خاموش کنید.

4- گوشی را ریستارت کنید

پیش از این مدیریت حافظه اندروید بسیار ضعیف بود و گوشی ها با رم محدود عرضه می شدند. کارشناسان توصیه کرده اند برای بهترین عملکرد، گوشی ها هر روز ریستارت شوند. اگرچه امروزه همه چیز متفاوت است، توصیه می شود هر چند روز یک بار گوشی خود را ریستارت کنید. این کار منابع اشغال شده توسط برنامه های ناخواسته در پس زمینه گوشی را آزاد می کند و در نتیجه عملکرد سیستم را بهبود می بخشد، به خصوص مدل های اندروید ارزان قیمت که رم زیادی ندارند. اگر بسیاری از برنامه‌ها و سرویس‌ها در پس‌زمینه اجرا نشوند، پیشرفت‌ها در گوشی‌های اندرویدی جدیدتر مشاهده نمی‌شوند.

5- از نسخه های سبک اپلیکیشن ها استفاده کنید

گوگل و بسیاری از طراحان دیگر نسخه های سبک وزن برنامه های خود را برای گوشی های اندرویدی قدیمی با رم کم ارائه می کنند. نسخه سبک برنامه به اندازه نسخه کامل منابع گوشی را مصرف نمی کند و همان تجربه را ارائه می دهد، اما دارای برخی ویژگی ها است. گوگل نسخه های سبک وزنی از برنامه های مختلف از جمله Google Go، Camera Go، Assistant Go و Maps Go را ارائه می دهد. می توانید نسخه های سبک سایر برنامه های محبوب مانند توییتر، اسپاتیفای، اسکایپ و فیس بوک را در فروشگاه Play پیدا کنید. این نسخه های سبک وزن دارای ویژگی هایی نیستند که در نسخه های کامل یافت می شوند، اما برای استفاده روزمره کافی خواهند بود. یکی دیگر از مزایای نسخه های Lite این است که فضای کمتری را اشغال می کنند که برای گوشی های اندرویدی قدیمی با ظرفیت حافظه داخلی محدود مشکل ساز است.

6- نرم افزار خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید

همیشه باید مطمئن شوید که گوشی شما آخرین نسخه سیستم عامل را اجرا می کند و وصله های امنیتی موجود را دریافت می کند. گوگل به طور مداوم در حال بهینه سازی انتشار به روز رسانی اندروید برای بهبود عملکرد اندروید است. ارتقاء به آخرین نسخه Android می‌تواند منابع سیستم را در دستگاه شما آزاد کند، که به شما کمک می‌کند برنامه‌ها را سریع‌تر باز کنید و عملکرد سیستم را آسان‌تر کنید.

همه سازندگان بزرگ اندروید از زمان آغاز به کار اندروید راه درازی را پیموده اند و اکنون می خواهند آخرین به روز رسانی های نرم افزاری را برای گوشی های خود منتشر کنند. بهتر از همه، این سازندگان در تلاش هستند تا عملکرد سیستم تلفن خود را بر اساس بازخورد کاربران در هر به روز رسانی بهبود بخشند. سامسونگ با وصله های امنیتی ماهانه و به روز رسانی سیستم عامل برای همه دستگاه های خود بسیار خوب عمل کرده است.

7- بازگشت به تنظیمات کارخانه (بازنشانی به تنظیمات کارخانه)

اگر این پیشنهادات موثر برای بهبود سرعت و عملکرد صحیح سیستم تلفن اندرویدی شما جواب نداد، می توانید به تنظیمات کارخانه بروید یا به عنوان آخرین راه حل به تنظیمات کارخانه بازگردید. این دستگاه را به روز اول بازنشانی می‌کند و تمام اطلاعات گوشی شما را حذف می‌کند، بنابراین باید برنامه را مجددا راه‌اندازی کنید و از Play Store دانلود کنید و اطلاعات کاربر را در برنامه‌ها و سرویس‌های مورد علاقه‌تان وارد کنید. کار زیادی است و نتیجه ممکن است مثل قبل مطلوب نباشد. در این شرایط باید به فکر ارتقای گوشی خود باشید. حتی اگر یک دستگاه میان رده ارزان قیمت باشد، احتمالاً بهتر از تلفن فعلی شما کار خواهد کرد.

اگر آماده بازنشانی کارخانه‌ای دستگاه Android خود هستید، مطمئن شوید که از تمام اطلاعات کلیدی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید. وقتی تلفن خود را بازنشانی می‌کنید، فهرست برنامه‌هایی را که می‌خواهید دوباره نصب کنید و هرگز استفاده نکرده‌اید، بررسی کنید.

8- یک حافظه رم سفارشی نصب کنید

اگر گوشی شما نسبتا قدیمی و کند است، یا گوشی شما در حال اتمام دوره پشتیبانی سازنده است، ممکن است بخواهید RAM سفارشی نصب کنید.

به گزارش سایت اندروید پلیس، با رعایت توصیه های فوق می توانید سریعا سرعت گوشی اندرویدی خود را افزایش دهید. در واقع، اینها مواردی هستند که باید مرتباً بررسی کنید تا مطمئن شوید که گوشی اندرویدی شما در اوج عملکرد مناسب است.

انتهای پیام/