اخبار سلامت

عینکی برای ناشنوایان ! – خبر فوری

ما قبلاً عینک‌های مجهز به دوربین را دیده‌ایم که به افراد نابینا می‌گوید به دنبال چه چیزی باشند. عینک جدید “Voicee” کمی با عینک های قدیمی متفاوت است زیرا دارای میکروفونی است که متن صحبت های دیگران را نشان می دهد.

امروزه این عینک های طراحی شده در اسلوونی به عنوان نمونه اولیه عرضه می شوند. این عینک با یک میکروفون حذف نویز در جلو، دارای صفحه نمایشی شبیه به گوگل، ریزپردازنده مبتنی بر اندروید، صفحه نمایش لمسی برای کنترل عملکرد و باتری لیتیوم پلیمری است. به طور پیش فرض، آنها با لنزهای شفاف عرضه می شوند.

به گفته طراحان، فناوری Voicee می تواند گفتار فردی را که از طریق متن صحبت می کند به کاربر بدهد.

این عینک بدون هیچ وسیله پشتیبانی دیگری کار می کند، می تواند با یکی از پنج زبانی که تاکنون در نظر گرفته شده است سازگار شود و وزن آن کمتر از 100 گرم است. گزارش ها نشان می دهد که یک بار شارژ باتری ممکن است برای بیش از 24 ساعت استفاده کافی باشد.

Voicee اولین شرکتی نیست که این محصول را ارائه می دهد. نمونه‌های دیگر صفحه‌نمایش واقعیت افزوده LTCCS است که به هدف تامین مالی خود نرسید. مثال دیگر TranscribeGlass است که در حال حاضر در دست توسعه است. مثال سوم برنامه ای است که توسط Google Glass ارائه شده است. با این حال، بلندگو مجبور بود با یک گوشی هوشمند اندرویدی صحبت کند.

عینک های صوتی را می توان با حدود 540 دلار خریداری کرد، با توجه به اینکه آنها هنوز یک محصول تجاری کامل نیستند. در صورت رسیدن این شیشه ها به مرحله تولید، با قیمت 675 دلار عرضه می شود.