اخبار جامعه

ناوگان آمبولانس‌های قم به سمت فرسودگی پیش می‌رود/ شبکه دوم بهداشت در قم راه‌اندازی می‌شود

خبر فوری/ قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: ناوگان آمبولانس قم رو به کاهش است و بودجه مورد نیاز برای نوسازی آن ناوگان باید تخصیص یابد.

دکتر مهدی مصری صبح امروز در همایش حامیان و ذینفعان سلامت استان قم در تالار امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به شعار سلامت امسال، گفت: یکی از این سال ها بوده است، افزایش عفونی و غیر عفونی. بیماری های مسری.” بنابراین ما نگران ابعاد مختلف این موضوع هستیم.

وی افزود: عدالت در توزیع منابع، درمان مناطق فقیرنشین و کاهش نابرابری ها در حوزه سلامت در دستور کار وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی قرار دارد.

وی گفت: ما باید به نقطه ای برسیم که بتوانیم همه جنبه های بهداشتی، درمانی و سلامت انسان را در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: سرطان در طرح پایلوت مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم با رفع نقاط آسیب و آسیب پذیری آن را به همه مناطق گسترش دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم درباره رتبه بندی دانشگاه و تلاش برای ایجاد زیرساخت های لازم برای رسیدن به تیپ 2 گفت: افزایش سطح باعث افزایش بودجه می شود که در نهایت رضایت مردم را به دنبال دارد.

وی بیان کرد: به دنبال توسعه چارچوب های آموزشی این دانشگاه هستیم و این امر با نیازهای استان پیوند می خورد.

مصری با اشاره به منابع فراوان برای ایجاد دانشکده داروسازی گفت: در عین حال می توانیم در قم یک دانشکده داروسازی سنتی داشته باشیم زیرا بودجه کمتری وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: در حوزه تحقیقاتی، قم زیرساخت های خوبی ایجاد کرده است تا بتوانیم با رعایت مراحل فنی و قانونی که می توان در دسترس قرار داد، محصولات متنوعی در سطح آزمایشگاهی داشته باشیم. در سراسر کشور.”

وی با اشاره به شعار امسال تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی گفت: طرح های کشاورزی دانش بنیان و ریزمغذی ها داریم که بر اساس نیازسنجی در قلمرو اجرا می شود.

مصری در بخشی دیگر از سخنان خود به حوزه بهداشت، درمان و اورژانس اشاره کرد و گفت: امروز استان قم دارای سه شهر است که نیاز به شبکه بهداشت و درمان دارد. در این راستا زیرساخت های لازم را در اختیار شهرستان جعفریه قرار داده ایم و به زودی شاهد خواهیم بود که شبکه بهداشت و درمان جعفریه راه اندازی می شود و سپس نوبت به شهرستان کهک می رسد اما به دلیل مشکل جمعیت و قوانین. وزارت بهداشت نمی تواند در این دو شهر بیمارستان ایجاد کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه قم دارای شبکه بهداشت و درمان است، افزود: در نظر داریم در سال آینده شبکه دوم را با تمرکز بر یکی از فقیرترین مناطق قم ایجاد کنیم.

وی نقض قوانین بهداشتی ایران را مورد توجه قرار داد و گفت: در کشورهای توسعه یافته یکسری قوانین اجباری وجود دارد که نه تنها به دلیل بحث متقاعدکننده، بلکه به دلیل اینکه نمی تواند به همه اهداف سلامت دست یابد، وضعیت سلامت را بهبود بخشیده است.

مصری با اشاره به عدم تمایل برخی افراد به واکسینه شدن تاج، گفت: با وجود اینکه طرح خانه به خونه را در قم ایجاد کرده ایم، اما گروهی واکسینه نشده اند و این یکی از نقاط ضعف است. “

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به هماهنگی بین دستگاه های مختلف در حوزه سلامت جامعه بیشتر توجه کرد و گفت: همه دستگاه ها باید نقش خود را در این حوزه ایفا کنند وگرنه به نقطه مطلوب نمی توان رسید.

وی با اشاره به اینکه 45 درمانگاه در استان قم وجود دارد که تنها 13 درمانگاه فعال است، خاطرنشان کرد: نرخ نامناسب، عدم اعتماد اجتماعی و نبود زیرساخت های اورژانس مانع استفاده از همه این قابلیت ها شده است.

مصری افزود: ناوگان آمبولانس قم رو به زوال است و بودجه مورد نیاز برای نوسازی این ناوگان نیاز به تخصیص دارد و همچنین برخی بیمارستان های قم به دلیل قدیمی بودن و استهلاک سنگین تجهیزات وضعیت خوبی ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه موافق وزارت بهداشت و هماهنگی با مرکز مدیریت حوزه های علمیه برای ایجاد کلینیک دندانپزشکی در مرکز الهادی هستم، گفت: رایزنی هایی برای تامین تجهیزات این مرکز انجام شده است. تشخیص و درمان سرطان

وی تامین نیروی انسانی را در حوزه سلامت دانست و اظهار داشت: در زمینه تخت های بیمارستانی مشکلی نخواهیم داشت اما با کمبود تجهیزات بیمارستانی مواجه هستیم.

انتهای پیام/