اقتصادی

مردم شهر کویری بجستان بیش از یک شبانه‌روز آب نداشتند

خبر فوری/ خراسان رضوی خط انتقال آب شرب بجستان روز گذشته آسیب دید و مردم این شهر کویری حداقل 24 ساعت آب نداشتند.

مشکل خط آب شرب شهرستان بجستان در روز دوشنبه 22 خرداد ماه، این مشکل را قطع کرد و با تلاش نیروهای آبفای شهرستان برطرف شد، اما نیم ساعت بعد خط لوله آسیب دید. دوباره آب قطع شد.

مشکل آب شرب بجستان مشکل امروز و دیروز نیست و مردم شهر کویری بجستان سال هاست که با شوری و کیفیت پایین آب دست و پنجه نرم می کنند، اما انفجار گاه و بی گاه لوله ها و اتفاقاتی در شرب. خط حمل و نقل آب دو برابر شده است. به گفته مقامات، اگرچه مقامات متعهد شده اند این مشکل را حل کنند، اما اجرای کامل این طرح ها حداقل یک سال دیگر طول خواهد کشید.

رسیدگی به وضعیت آب شرب بجستان یکی از خواسته های مردم است

شریفی یکی از شهروندان شهرداری بجستان به خبر فوری گفت: سال هاست که مردم بجستان با مشکل آب آشامیدنی دست و پنجه نرم می کنند و علاوه بر کیفیت پایین آب، مردم اغلب نگران بریدگی لوله ها بوده اند. ” این هست.

این شهروند بجستانی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تصادفات زیادی در خطوط انتقال رخ داده است اما این بار برای دو حادثه متوالی طولانی شده که بجستانی ها را با مشکل مواجه کرده است.

وی تاکید کرد: وضعیت آب شرب بجستان فاجعه بار است و یکی از خواسته های مردم بجستان رسیدگی به آن است. هرچند مسئولان وعده می دهند و اقدام می کنند، اما این حق مردم بجستان است که به این مطالبه ادامه دهند.

وضعیت آب شرب بجستان اسفناک است

کامران پور یکی دیگر از ساکنان خیابان کشاورز بجستان نیز در گفت وگو با خبر فوری، با مخالفت با این وضعیت، اظهار کرد: وضعیت آب شرب بجستان واقعا اسفناک است و مسئولان باید چاره ای اساسی بیندیشند.

وی گفت: گذراندن یک روز گرم و بدون آب در یک شهر کویری بسیار سخت است به خصوص در روزهایی که برخی دانش آموزان در حال امتحان هستند.

وی در خصوص کیفیت آب بجستان گفت: آب بجستان شور است و این شوری آب علاوه بر عوارضی که برای سلامتی دارد، مشکلات زیادی را به همراه دارد. به عنوان مثال به دلیل تجمع گرد و غبار سالی دو بار باید کولر گازی را تعویض کنیم. بسیاری از مشکلات دیگر از این شوری ناشی می شود.

یکی از شهروندان بجستانی گفت: در حال حاضر آب وصل است و مشکلی نداریم اما ساکنان برخی مناطق بجستان با مشکل افت فشار آب مواجه هستند.

وی همچنین گفت: در ساعاتی که آب قطع می شد، آب از طریق آب تامین می شد و در مناطقی که منابع آبی وجود نداشت، نیروهای آبرسانی و فاضلاب شهر بجستان از طریق مخزن تامین می شد.

ساخت یک مخزن 3000 متر مکعبی یک سال زمان می برد

وی در گفتگو با فرماندار بجستان با اشاره به اینکه نبود مخزن ذخیره آب یکی از مهمترین مشکلات بجستان در حوزه آب شرب است، گفت:

حسن حیدری با بیان اینکه خط انتقال آب شرب بجستان 22 خرداد و حوالی ساعت 21 دچار حادثه شد و در مراحل پایانی تعمیرات حادثه دیگری رخ داد و در ذخیره سازی آب بجستان مشکل داریم. 2-3 ساعت تمام شهر را بریده اند آب می زند.

حیدری بیان کرد: برای حل مشکل آب شرب بجستان و بر اساس پیش بینی های موجود، اعتبار لازم به میزان 3 هزار مترمکعب مخزن مصوب شده و پیمانکار در مرحله اجراست، اما قطعا نیاز خواهد بود. که در.

وی با اشاره به اینکه مشکل مخزن ذخیره آب باید هفت یا هشت سال پیش حل می شد، تصریح کرد: در شهرستان بجستان حدود 90 و 91 مسکن آنلاین حدود 1000 مسکن اضافه شد و در چند سال اخیر واحدهای دیگری به این واحدها اضافه شد. شهر اضافه شد، اما فضای ذخیره‌سازی برای این واحدهای اضافه‌شده فراهم نشد.

وی با اشاره به اینکه مصرف آب در روزهای تابستان بین 58 تا 60 لیتر در ثانیه است، درباره مشکل کیفیت آب شرب بجستان نیز گفت: شوری آب بجستان بالا است. در حال پیگیری هم هست و اگر هست. با تامین بودجه مصوب، بجستان سال آینده این دستگاه را تامین خواهد کرد.

فرماندار بجستان گفت: آب بجستان در حال حاضر وصل است اما در برخی مناطق مردم نگران افت فشار آب هستند.

یکی از مصوبات سفر اخیر وزیر نیرو به شهرستان بجستان، احداث مخزن سه هزار مترمکعبی با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال بود که نوسازی نیز انجام شد، اما به گفته استاندار بجستان، مردم باید صبر کن. یک سال برای راه اندازی این مخزن.

با توجه به اینکه فصل تابستان نزدیک است و آب یکی از مهم ترین نیازهای زندگی روزمره است، اگر راه حل های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به مردم بجستان ارائه نشود، احتمالاً با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/