اخبار فرهنگی

راه‌اندازی کانال ورزش بانوان ژست رسانه‌ای نیست

مدیر شبکه ورزش بانوان در گفت و گو با خبر فوری، از فلسفه راه اندازی این زنجیره چه ژست رسانه ای و چه دغدغه جدی در حوزه ورزش بانوان گفت.

به گزارش خبر فوری، سرپرست شبکه ورزش بانوان بر عهده رادیو ورزش است، اما در حال حاضر محل پخش این شبکه به صورت موقت به خود ایرانصدا و خود رادیو ورزش واگذار شده و هیچ موج جدیدی برای این شبکه اف ام در نظر گرفته نشده است.

مریم رستمی مدیر شبکه ورزش بانوان در گفت وگو با خبر فوری، شبکه ورزش بانوان را راه اندازی کرده و سال هاست در صدا و سیما برنامه های مختلف ورزشی را در صدا و سیما تهیه می کند و چندین برنامه تلویزیونی نیز کارگردانی می کند. رادیو دغدغه جدی ورزشکاران است. ونوان درباره تصویر کلی این شبکه گفت: این شبکه جدا از شبکه رادیویی ورزش است و به طور کلی نمی توانست ساعاتی را به نامه تخصصی بانوان اختصاص دهد. در شبکه ورزش از این رو در جلسه ای با مدیر رادیو ورزش جناب آقای جبلی مقرر شد از قابلیت های شبکه اینترنتی ایران صدا، اپلیکیشنی برای راه اندازی موقت این کانال در مدت دو ساعت استفاده شود و دو ساعت دیگر به صورت همزمان از رادیو ورزش پخش شود. داده خواهد شد.

پخش مسابقات بانوان یکی از اهداف زنجیره بانوان است

رستمی با بیان اینکه پخش مسابقات بانوان یکی از اهداف راه اندازی این شبکه است، تصریح کرد: هم در خانه و هم در خارج از خانه به صورت زنده مسابقات را دریافت خواهیم کرد. از آنجایی که این مسابقات را نمی توان از تلویزیون پخش کرد، بهترین گزینه پخش کامل این مسابقات از رادیو است. به این ترتیب، ابتدا از مسابقات جام ملت های آسیا گزارش دادیم و در سه نوبت 90 دقیقه ای را بررسی کردیم. مدیر زنجیره ورزش بانوان امروز تا ساعت ۲۰ تعطیل است که رسم شبکه های تازه افتتاح شده است. با ساعات کمتری شروع می شود تا نیرو و ساختار انسانی خود را تکمیل کند و سپس ساعت های آن افزایش می یابد.

بانوان قهرمان ما به وسیله ای نیاز داشتند

وی درباره دغدغه موسسان این شبکه ورزش بانوان گفت: من سال هاست در صدا و سیما در این زمینه فعالیت می کنم و این دغدغه جدی برای بانوان ورزشکار بود که چرا بازی پخش نمی کنند و ما این کار را نکردیم. ‘t. در رادیو ورزش وقت داشته باشید و شبکه ورزش خود نیاز دارد یک کانال دوم نیز وجود دارد. راه اندازی زنجیره بانوان یک دغدغه جدی است و با وزارت ورزش تفاهم نامه امضا کرده ایم و امیدواریم همین مسیر را ادامه دهیم. قهرمانان ما به وسیله ای برای محافظت و پشتیبانی نیاز داشتند.

رادیویی که به راحتی می تواند میزبان مسابقات زنان باشد

در پاسخ به این مدیر شبکه ورزش بانوان، آیا به فکر ایجاد یک شبکه تلویزیونی هستید؟ وی تصریح کرد: با توجه به استانداردهای کشورمان امکان پخش مسابقات از طریق تلویزیون را نداریم و در نتیجه غیرممکن است و تنها چیزی که می بینیم یک گفتگو یا یک برنامه مختلط است که مهمان است. این ورزشکار در آن برنامه شرکت کرد و در نتیجه ما قادر به ارائه مسابقات نیستیم. رادیویی که بتواند به راحتی میزبان مسابقات بانوان باشد.

زنجیره زن چه برنامه هایی ارائه می دهد؟

رستمی درباره تولید جلسات شبکه ورزش بانوان نیز توضیح داد: مستند قهرمانان می سازیم و قالب های مختلف برنامه خواهیم داشت و فقط خبری نیست. یکی از دغدغه های ما به عنوان ورزش دوستان و رسانه، شناخت چهره بانوان ورزشکار و الگوسازی است و این در دستور کار ما قرار دارد. پخش برنامه صبحگاهی از اپلیکیشن ایرانصدا به صورت زنده و از ساعت 8 الی 21:30 پخش می شود. در زیر برنامه زنده «گلخانه» در مورد ورزش های خانوادگی است که به صورت زنده پخش می شود. سپس از ساعت 11:30 صبح تا 12:00 شب به مدت 30 دقیقه باشگاه بانوان داریم.

ما خبرنگاران زیادی برای گزارش داریم

مدیر گروه ورزش و ورزش صداوسیما درباره مدیران برنامه های شبکه ورزش نیز توضیح داد: همه مسئولین این برنامه ها خانم هستند. دنبال مجری ورزشی خود شبکه ورزش مجریان ورزشی زیادی تربیت کرده است و از همکاران مطبوعاتی و رسانه ای خود در حوزه رسانه و ورزش استفاده می کنیم. امروز خبرنگاران زیادی برای گلایه داریم اما تاکنون گزارش کامل بازی را گزارش نکرده اند و اولین بار بود که جام ملت های آسیا را می دادیم.

وی در پایان توسعه ورزش و آموزش همگانی را از اهداف راه اندازی این کانال عنوان کرد.

انتهای پیام