در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی، پژمان جمشیدی از ده سال زحمات پژمان جمشیدی در سینما و تلویزیون تجلیل کرد و عادل تبریزی مدیر گیدگاه پیام حامد بهداد را قرائت کرد و به بهداد س ه جمشید هاشم پور اهدا شد. بهترین بازیگر مرد جشنواره
برندگان بخش های مختلف به شرح زیر معرفی شدند:
** بخش کوتاه مستند
* بهترین مستند کوتاه ملی پژوهشی و پژوهشی: مستند وطن من نوشته حسین همایونفر
* جایزه بهترین مستند پژوهشی ملی دیپلم افتخار: قهرمان به تهیه کنندگی الهام آقالری
* بهترین مستند کوتاه بین المللی: Passing Life (چین)
* بهترین کارگردان بین المللی مستند کوتاه: نفس خود را از لهستان نگه دار / دیپلم افتخار: دوچرخه سوار ترکیه
* بهترین کارگردانی مستند کوتاه ملی: روح الله اکبری برای کارگردانی دختر کوچک
* بهترین مستند کوتاه ملی: دختر کوچک به تهیه کنندگی روح الله اکبریک
** بخش طولانی مستند
* بهترین پژوهش ملی و مستند پژوهشی در ملت: جایی برای فرشتگان نیست (نویسندگان: سام کلانتری – مهران کاشانی)
* جایزه دیپلم افتخار بهترین پژوهش ملی و مستند پژوهشی: نوشته آیدین، اشکان مهیار
* بهترین کارگردان مستند ملی: جعفر صادقی برای رهبری سمفونی حمید
* بهترین مستند ملی: جایی برای فرشتگان نیست (تهیه کننده: محمد شکیبانیا – محسن شاه محمد میراب)
* بهترین مستند بین المللی بلند: صدای شمشیر فرانسوی
* بهترین کارگردان بین المللی مستند بلند: از یونان تا آخرین روز برنده باشید
** بخش داستان کوتاه – تیزر و کلیپ – انیمیشن
* تیزر و بهترین نماهنگ ملی: داوران شغلی در خور جایزه پیدا نکرده اند.
* بهترین فیلم انیمیشن: «گامها» از تایلند و «بعد از پیش» از ایران (تهیهکنندگان: محسن خسروآبادی و کاوه جاهد)
* بهترین فیلم کوتاه بین المللی: حریف ایتالیا
* دیپلم افتخار بهترین داستان کوتاه بین المللی: «نه خیلی دور» از آلمان
* بهترین دستاورد فنی برای فیلم کوتاه ملی: فیلمبرداری برای محسن نجفی مهری تیاره
* دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه ملی: اسکلت (تهیه کنندگان: روح الله اکبری و فاطمه محسنی)
* بهترین فیلم داستان ملی: برنده به تهیه کنندگی صادق حسینخانی
** بخش داستان بلند
* دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد در بخش ادبیات داستانی کشور: مجید واشقانی برای بزرگراه
* دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن در گروه ادبیات داستانی کشور: بزرگراه شبنم قلی خانی
* بهترین بازیگر مرد در یک داستان بلند در ملت: حیدر رحیمی، بازیگر نقش لبتاب
* بهترین کارگردان ملی: هادی رحیمی خواص برای بیست و نهمین فیلمش
* بهترین فیلم بلند ملت: لبتاب به تهیه کنندگی مسعود وزیری
** بخش فیلم ملی و بین المللی
* بهترین فیلم بین المللی: آخرین مسابقه (جمهوری چک)
* دیپلم افتخار بهترین فیلم بین المللی: 83 فیلم هندی
* بهترین دستاورد ملی فنی فیلم: تدوین لاله و حمید خزویی ابیانه به همراه حسن ایوبی، مدیر فیلمبرداری غلامرضا تختی.
* بهترین بازیگر نقش اول مرد ملی: حامد بهداد برای گیجگاه
* بهترین بازیگر زن نقش اول ملی: باران کوثری برای گیجگاه
* بهترین کارگردانی فیلم دولتی: بهرام توکلی برای کارگردانی غلامرضا تختی
* بهترین فیلم دولتی: غلامرضا تختی به تهیه کنندگی سعید ملکان
** بخش نظرسنجی مردمی برنامه های تلویزیونی
* بهترین خبرنگار ورزشی: برنده اول نظرسنجی مردمی: فرشاد محمدی مرام / برنده دوم: کیومرث کرده
* بهترین مجری برنامه های ورزشی: انتخاب اول نظرسنجی مردمی: رضا جاودانی / انتخاب دوم: حمید محمدی
* بهترین برنامه ورزشی: انتخاب اول نظرسنجی مردمی: فوتبال برتر / انتخاب دوم تهیه کنندگی مهدی هاشمی: گزارش ورزشی حسین ذکایی
در این مراسم سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و سید غلامرضا موسوی جهانگیر کوثری، بهرام توکلی، حمید علیدوستی، پژمان بازغی، سام کلانتری، محمد شکیبانیا، محمد نصرتی، رضا جاودانی، پیمان بازغی و … . ، شهید احمدلو، مجید واشقانی و دیگر اهالی سینما و تلویزیون به همراه روسای فدراسیون های ورزشی و نمایندگان سفارت های مختلف به نمایندگی از آصف کریم (رئیس جشنواره فیلم ورزشی کنیا) و فیلم های برگزیده بین المللی جشنواره حضور داشتند.
بیش از 531 اثر از 69 کشور و بیش از 3000 عکس از 53 کشور جهان به پنجمین جشنواره بینالمللی عکاسی ورزشی ایران ارسال شد.
57247