اخبار ورزشی

تقدیم ۴۲ لایحه از سوی دولت به مجلس

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: 42 لایحه تقدیم شورای اسلامی شده است که رهبر انقلاب بارها گفته اند این لایحه بر طرح اولویت دارد. تلاش کرده ایم لایحه را به موقع به مجلس برسانیم تا نیازی به برنامه ریزی نباشد.

42 لایحه تقدیم شورای اسلامی شد/ رئیس جمهور فردا به کرمان می رود

گزارش کردن تیم سیاست گذاری خبرگزاری آنا، سید محمد حسینی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: دو جلسه مشترک با شورای اسلامی شهر برگزار کرده ایم و روز یکشنبه نیز با حضور همه اعضای دولت اعم از وزرا و معاونان رئیس جمهور، روسای کمیته ها و کمیته ها جلسه خواهیم داشت. سرها کمیته ها و این جلسه در آستانه سالگرد تشکیل دولت برگزار می شود.

حسینی تصریح کرد: در خصوص عملکرد یکساله دولت اگر مردم کمی انصاف داشته باشند می دانند که دولت شبانه روز کار کرده و ضعف ها و اشتباهات یک امر طبیعی است اما چند هفته است که وجود دارد. برخی از مردم سعي در بيان اين مطالب. بپرسيد در رسانه ها مي توان از روش ها و ترفندهايي استفاده كرد تا حقايق آن طور كه ​​بايد ارائه نشود.

وی با بیان اینکه فردا به عنوان سی و یکمین سفر استانی یک سفر استانی به کرمان خواهیم داشت، افزود: با نماینده مجلس این سفر در هر استان با نمایندگان آن استان جلسه ای خواهیم داشت و جرقه هایی در مورد بحث ها زده می شود. و ما به مجلس خواهیم رفت و نظرات نمایندگان پارلمان هر منطقه را بررسی خواهیم کرد. قبل از اینکه به استانی سفر کنیم با معاون اجرایی رئیس جمهور و نماینده مجلس آن استان جلسه می گذاریم و مسائل مهم هر استان را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم و هیچ نماینده ای نمی تواند بگوید در یکی از آنها شرکت نکرده است. . ملاقات

حسینی تصریح کرد: رکوردی است که سابقه ندارد و هیچ دولتی در یک سال به کل ایران سفر نکرده است. همچنین مجامع استانی را تشکیل دادیم و با حضور 31 استان و نمایندگان آنها در مقابل رئیس جمهور جلسه داشتیم. همه نمایندگان فرصت حضور داشتند و عده کمی بودند که از این فرصت استفاده نکردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: هفته گذشته جلسه ای چهار ساعته برگزار شد و رئیس جمهور به صحبت هایی که با صعد صدر داشت گوش داد. در این مدت وزرایی را فعال کرده ایم که باید هر هفته با نمایندگان دیدار کنند.

حسینی با بیان اینکه 5 هزار و 567 جلسه انفرادی بین وزرا و نمایندگان مجلس برگزار شده است که 822 جلسه در خود مجلس بوده است، تاکید کرد: این جلسات با گذشته قابل مقایسه نیست. وزرا 152 جلسه با معاونین مجامع استانی و 239 جلسه با کمیته ها و 64 جلسه با گروه ها برگزار کردند.

وی افزود: یکی از اقدامات ما ایجاد هماهنگی با معاونت های پارلمانی وزارتخانه ها بود و در این 12 ماه 15 جلسه برگزار کردیم که یکی با رئیس مجلس و دیگری با رئیس قوه قضائیه بود. با مدیران عامل مجلس هم جلسه داشتیم و حرف و دردشان را شنیدیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از اقدامات معاونان رئیس جمهور تحلیل سوالات نمایندگان مجلس است، اظهار داشت: تاکنون ۲۳۶۵ سوال از وزرا مطرح و ارتباط برقرار شده است. یعنی 900 سوال از کار افتاده است. نمایندگان مجلس سعی می کنند تعداد سوالات را کاهش دهند.

حسینی ادامه داد: در سال اول دولت دوازدهم 41 سوال به میز مجلس کشیده شد که از این تعداد 7 سوال به رای گذاشته شد و کارت زرد دریافت نکردند. در دولت سیزدهم 13 سوال مطرح شد که در سه مورد مجلس قانع نشد که سوال آخر برای ما خیلی عجیب بود.

وی تاکید کرد: ما بر حضور نمایندگان در مجلس اصرار داریم، هرچند در بسیاری از موارد خود مجلس مانع ایجاد می کند. در دولت قبل 465 بار نمایندگان مجلس حضور داشتند و در این مدت 1077 بار در مجلس حضور داشتند. همه این کارها برای نشان دادن اهمیت موضوع است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: در دولت دوازدهم چهار وزیر در سال اول استیضاح شدند و در مجلس بررسی شدند اما در یک مورد ابلاغیه استیضاح داشتیم و در دادگاه مطرح نشد و در نهایت سیزدهم. دولت در سال اول هیچ استیضاحی نداشت.

حسینی افزود: خوشبختانه نمایندگان از اقدامات رئیس جمهور، وزارت نفت، تیم مذاکره کننده برجام، حذف امضاهای طلایی و جمعیت هلال احمر قدردانی کردند. 260 نماینده نیز تعامل و همکاری موجود را ارزیابی کرده اند.

وی گفت: ما به عنوان معاونت های پارلمانی ریاست جمهوری 55 سفر به استان ها داشته ایم و به دعوت نمایندگان در روزهای پنجشنبه و جمعه از چند شهرستان هر استان بازدید کرده ایم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: 42 لایحه تقدیم مجلس شده است که رهبر انقلاب بارها گفته اند که این لایحه بر طرح اولویت دارد. ما سعی کردیم لایحه را به موقع به مجلس برسانیم تا نیازی به طرح نباشد یا در مواردی که چندین طرح وجود داشت آنها را با هم ترکیب کرده و به صورت یک لایحه ارائه می کردیم. به عنوان مثال امروز در کمیته حاکمیت طرح تشکیلاتی نظام داوری را بررسی کردیم. دو طرح در مجلس ارائه شد و گفتیم لوایح باید ادغام شود.

حسینی با بیان اینکه 42 درصد از لوایح ارائه شده مربوط به مسائل اقتصادی است و با برخی از برنامه های دولت نیز موافقت کردیم، افزود: با 10 طرح مجلس موافقت کردیم. به عنوان مثال ما برای افزایش تولید مسکن و صدور پروانه کسب و انتقال آب به سیستان و بلوچستان برنامه داشتیم و این موارد در گذشته بیش از لوایح تصویب می شد.

وی گفت: در نهایت امیدواریم نمایندگان به ما کمک کنند نه اینکه مدام نقاط ضعف را مطرح کنیم بلکه نقاط قوت را به شهروندان بگوییم.

انتهای پیام/