اخبار عمومی

۱۰ عادت بد که خوابتان را مختل می‌کند!

برای داشتن خوابی با کیفیت و کافی، باید از قبل برنامه ریزی کنید و اجازه ندهید عادت های بد برنامه شما را مختل کنند.

به گزارش خبر فوری، فاراد او نوشت: “خواب خوب قدرت افزایش بهره وری، شادی، تصمیم گیری خوب و ایجاد ایده های جدید را دارد. برعکس، مطالعات نشان می دهد که ارتباط مستقیمی بین کمبود خواب و عملکرد ضعیف در محل کار وجود دارد. برای داشتن خواب کافی و با کیفیت، باید از قبل برنامه ریزی کنید و اجازه ندهید عادت های بد برنامه شما را مختل کنند.

مشکلات زیر خواب شما را خراب می کند:

عدم پیگیری تمرینات ورزشی

تحقیقات نشان داده است که ورزش صبح و عصر می تواند کیفیت خواب شما را در شب بهبود بخشد. طبق این مطالعات، ورزش حدود 45 دقیقه به خواب شما می افزاید.

آخر شب غذا خوردن

اگر یک وعده غذایی سنگین بخوریم و سپس مستقیماً به رختخواب برویم، خواب ما به اندازه کافی ترمیم کننده نخواهد بود، زیرا دستگاه گوارش به جای استراحت برای روز بعد، مشغول هضم غذا است. خوردن غذا در طول روز به کاهش رفلاکس اسید معده که یکی از دلایل اصلی بد خوابی است کمک می کند.

قبل از خواب استراحت نکنید

وقتی استرس در طول روز زیاد می شود، خوابیدن در شب تقریبا غیرممکن است. زیرا آرام کردن مغز دشوار می شود. بدون صرف زمان برای آرام کردن ذهن و رفع فشار قبل از خواب، خوابیدن تقریبا غیرممکن است زیرا مدام به نگرانی های خود فکر می کنید. یک راه این است که تمام کارهایی را که باید روز بعد انجام دهید یادداشت کنید.

کار در رختخواب با گوشی هوشمند

صفحه نمایش گوشی های LED چیزی به نام نور آبی را ساطع می کنند که مطالعات نشان داده است می تواند به بینایی آسیب برساند و تولید ملاتونین را کاهش دهد. ملاتونین هورمونی است که چرخه خواب را تنظیم می کند.

در رختخواب کار کنید

نور لپ تاپ از ترشح ملاتونین جلوگیری می کند. کار در رختخواب به این معنی است که قبل از خواب زمان کافی برای استراحت ندارید. همچنین کار در رختخواب نشان می دهد که اتاق جای کار است نه جای خواب. هر چه بیشتر در رختخواب کار کنید، تمرکز بیشتری خواهید داشت.

نوشیدن قهوه در عصر یا شب

با انرژی کم در محل کار، نوشیدن یک قهوه دیگر وسوسه انگیز است، اما بعدا شما را خسته تر می کند. شش ساعت طول می کشد تا اثرات کافئین از بین برود، که می تواند به طور جدی خواب را مختل کند.

خوابیدن در نور

به هیچ وجه نباید در اتاق خواب نور وجود داشته باشد. خواه نور چراغ خیابان باشد که از پرده می گذرد و وارد اتاق می شود، یا قدرت سوسو زدن تلویزیون و تلفن. همه این نورها خواب ترمیمی و عمیق را مختل می کنند.

در آخر هفته بیشتر بخوابید

برای بیشتر افراد، معمولاً بین میزان خوابی که در طول هفته و آخر هفته می‌خوابید تفاوت زیادی وجود دارد، اما خواب بیشتر در آخر هفته، ساعت بدن شما را در چرخه خواب جدیدی قرار می‌دهد و این چرخه دوباره تغییر می‌کند. در روز های هفته بهترین راه برای بهتر خوابیدن این است که هر روز هفته برنامه یکسانی داشته باشید.

اختلاف

داشتن یک برنامه منظم خواب از جهات دیگر نیز مفید است. استرس روز کاری آرامش را از ذهن سلب می کند. شما باید این را درک کنید و برای خواب خود برنامه ریزی کنید. دوش آب گرم قبل از خواب استرس روز را از بین می برد.

صرف نظر از اینکه چه احساسی نسبت به کار خود دارید

فرسودگی شغلی اغلب با احساس خستگی همراه است. یکی از نشانه های سیگار کشیدن کم خوابی است. افرادی که استرس کاری بالایی دارند در خواب نیز نگران مسائل کاری هستند. اگر علائم فرسودگی شغلی ناشی از کار خود را نادیده بگیرید، با خواب ارزشمند خود هزینه خواهید کرد.

منبع: Business Insider

انتهای پیام