اقتصادی

قدرت گیری تسلا در قطب خودروسازی جنوب شرق آسیا

بر اساس وب سایت تسلا، تسلا در حال افزایش استخدام در تایلند، قطب خودروسازی جنوب شرقی آسیا است.

فراخوان های شغلی در حالی صورت می گیرد که تقاضا و علاقه به خودروهای برقی در تایلند در بحبوحه نگرانی ها در مورد قیمت بالای انرژی و مشوق های مصرف کنندگان دولتی افزایش یافته است.

در حال حاضر انتظار نمی رود تایلند خانه تسلا باشد، اگرچه دولت فروش خودروهای الکتریکی را ترویج می کند و گمانه زنی هایی وجود دارد که این شرکت ممکن است نمایشگاه های رسمی راه اندازی کند.

تایلند چهارمین قطب بزرگ مونتاژ و صادرات خودرو در آسیا برای شرکت هایی مانند تویوتا موتور و هوندا موتور است که سالانه حدود 1.5 تا 2 میلیون خودرو تولید می کند که حدود نیمی از آن صادر می شود.

تقاضای داخلی برای خودروهای الکتریکی بخش مهمی از استراتژی دولت تایلند برای حفظ موقعیت خود به عنوان خودروساز پیشرو در منطقه است. دولت قصد دارد تا سال 2030 سالانه 725000 خودروی برقی تولید کند که 30 درصد از کل تولید خودرو است.

خودروسازان چینی فروش خودروهای الکتریکی را در تایلند با قیمت های مقرون به صرفه آغاز کرده اند. گریت وال موتورز مدل Good Cat خود را در نمایشگاه خودرو سالانه با قیمتی در حدود 32000 دلار سنگاپور عرضه کرد. گریت وال موتورز گفته است که قصد دارد این مدل را در سال 2024 در تایلند تولید کند.

به گزارش رویترز، در ماه اوت، جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی از تسلا خواست تا خودروها و باتری های خود را در کشورش تولید کند.

انتهای پیام