اقتصادی

تجارت با سوریه از طریق خوزستان توسعه یابد / ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها فراهم است

خبر فوری/خوزستان یکی از اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه گفت: خوزستان ظرفیت و زیرساخت لازم برای توسعه روابط اقتصادی با سوریه را دارد.

شهلا عموری در گفت وگو با خبر فوری، اظهار کرد: با توجه به پتانسیل موجود در کشور و استان خوزستان، شناخت بازار سوریه برای صادرات تولیدات کشور و استفاده از این زیرساخت ها و ظرفیت ها برای توسعه روابط ضروری است. از تجارت با سوریه نهایت استفاده را ببرید.

وی با بیان اینکه خوزستان از ظرفیت و زیرساخت های لازم برای توسعه روابط اقتصادی با سوریه برخوردار است، ادامه داد: پیشنهاداتی به فعالان بخش خصوصی به ویژه با توجه به ویژگی ها و توانمندی های استان خوزستان در بحث تجارت با سوریه ارائه شده است. بسته های حمایتی و تخفیف باید به معامله گران و خرده فروشان داده شود.

یکی از اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه گفت: با توجه به اهمیت دولت سیزدهم در توسعه روابط با سوریه، باید از بخش خصوصی حمایت بیشتری شود تا شاهد چشم‌اندازهای پیش‌بینی شده باشیم. حوزه تجارت خارجی و بهترین راه ممکن برای ورود به بازار سوریه.

عموری با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 3 میلیون و 500 هزار دلار از مرزهای خوزستان به سوریه صادر شده است، گفت: گسترش روابط تجاری می تواند زمینه ساز رشد فعالیت های تولیدی و اشتغال زایی باشد. مختص کشور و استان خوزستان است و باید مورد استقبال قرار گیرد.

وی ادامه داد: مبادلات تجاری و اقتصادی ایران با سوریه باید از طریق استان خوزستان توسعه یابد چرا که قابلیت ها و زیرساخت های بسیار خوبی در خوزستان وجود دارد که از این طریق می توان شاهد تحقق این هدف بود که در نهایت منجر به رشد اقتصادی می شود. و افزایش اشتغال در کشور است.

عموری در پایان گفت: با توسعه روابط اقتصادی دو کشور ایران و سوریه باید زمینی برای توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی به این کشور داده شود.

انتهای پیام