اخبار جامعه

علائم حمله قلبی چیست؟ – خبر فوری

پیش‌بینی حمله قلبی قبل از وقوع می‌تواند دشوار باشد، بنابراین با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC)، بسیاری از مردان و زنانی که به‌طور ناگهانی بر اثر بیماری‌های قلبی عروقی می‌میرند، علائم قبلی ندارند.

به گزارش خبر فوری، بدون شک بیماری های قلبی جزو حادترین بیماری ها طبقه بندی می شوند. یکی از بارزترین انواع بیماری قلبی، بیماری قلبی است، زیرا معمولاً هیچ راهی برای پیشگیری از آن وجود ندارد. دانستن علائم اولیه بیماری قلبی برای همه افراد ضروری است.همچنین به گفته متخصصان هنگام بروز سکته قلبی، زمان یکی از عوامل ضروری و طلایی است که در کاهش آسیب های ناشی از آن موثر است.

در زیر به نقل از “سلامت” به برخی از علائم هشدار دهنده حمله قلبی می پردازیم.

* درد قفسه سینه

درد قفسه سینه هنوز هم برای مردان و هم برای زنان علامت هشدار دهنده حمله قلبی است. درد قفسه سینه با احساس فشار و سوزش همراه است. ممکن است احساس کنید که یک جسم بسیار سنگین روی سینه شما قرار گرفته است. این درد برای مدت طولانی ادامه دارد و با حرکت بدتر می شود. دردی که بیش از چند ثانیه طول بکشد مربوط به قلب نیست و ممکن است به دلیل اسپاسم عضلات قفسه سینه باشد.

* سرگیجه

عوامل زیادی می توانند باعث شوند تعادل شما را از دست بدهید یا برای لحظه ای احساس ضعف کنید، اما اگر ناگهان احساس بی قراری و ناراحتی در قفسه سینه یا تنگی نفس کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. این علامت ممکن است به این معنی باشد که فشار خون شما پایین است زیرا قلب شما آنطور که باید پمپاژ نمی کند.

* کاهش تحمل ورزش

یکی از علائم هشدار دهنده سکته قلبی کاهش تحمل ورزش است، مثلاً قبلاً می توانستید به راحتی از پله ها بالا بروید، اما اکنون احساس تنگی نفس می کنید یا باید در میانه راه بایستید و استراحت کنید. این علامت را باید خیلی جدی گرفت. خستگی شدید یا ضعف غیرقابل توضیح که برای روزها طول می کشد می تواند از علائم بیماری قلبی، به ویژه در زنان باشد.

* گلودرد یا فک

گلو درد یا فک احتمالاً مربوط به قلب نیست. این احتمالاً یک مشکل عضلانی، سرماخوردگی یا مشکل سینوس است، اما اگر درد یا فشاری در وسط قفسه سینه خود دارید که به گلو یا فک شما می رسد، می تواند نشانه ای از حمله قلبی باشد.

به گفته دکتر شارون هیز، نکته کلیدی این است که عوامل خطر خود را بشناسید. اگر اضافه وزن و کم تحرک، فشار خون بالا و سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید، باید علائم خود را جدی‌تر بگیرید.

انتهای پیام