اخبار فرهنگی

روحانیون ارتباط با نسل جوان را یاد بگیرند

خبر فوری/ خراسان جنوبی رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه تفسیر قرآن باید برای عموم و نخبگان قابل فهم باشد، تصریح کرد: یک طلبه و یک روحانی باید بتواند با نسل جوان ارتباط برقرار کند. ، سلام و احترام به دانش آموز.

حجت الاسلام محسن قرائتی امروز پنجشنبه 26 آذرماه در جمع طلاب و روحانیون نماینده ولی فقیه، فرماندار و تعدادی از معاونین ایشان در مدرسه علمیه رضویه بیرجند حضور یافتند، گفت: تعدادی از بچه ها این کشور در اغتشاشات اخیر حضور داشتند، زیرا آموزش و پرورش و روحانیت نقش خود را به خوبی ایفا نکرده اند.

به گزارش خبر فوری، وی خواستار تقویت حرکت تفسیر قرآن در جامعه شد و افزود: طبق آیات قرآن فقط وقت نماز جمعه تعطیل است وگرنه باید همیشه در حال کار باشیم. و کار کردن.”

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه هر اقدام و حرکتی که دشمن را به خشم بیاورد، عمل صالح است، بنابراین موشک سازی و پیشرفت های علمی سپاه از جمله اعمال صالح است، تعبیر کورا را تصریح کرد. باید برای مردم عادی و دارایی قابل درک باشد.

وی خطاب به روحانیون ادامه داد: از این پس خود را برای برگزاری جلسات تفسیر قرآن در مساجد در ماه مبارک رمضان آماده کنید و از این طریق نهضت تفسیر قرآن را ایجاد کنید.

قرائتی با تاکید بر اقامه نماز جماعت از سوی روحانیون در مدارس، تصریح کرد: هر روز باید حرف جدیدی برای گفتن داشته باشیم. سنت های الهی تغییر ناپذیر، خاص و استثنایی هستند.

وی گفت: در دیدار با مقام معظم رهبری به رهبر معظم انقلاب تقدیم کردم تا در جامعه 22 مورد واجب در فهرست کلی خدمات از جمله نماز، زکات، تفسیر قرآن، توجه به نسل کودک و نوجوان در آن موارد ذکر شد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه هر یک از دانش آموزان و کلیساهایی که در ادارات مختلف کار می کنید می توانند به مدرسه ای نزدیک محل کار خود مراجعه کنند و نماز جماعت بخوانند، افزود: کلیسا باید حتی در روز جمعه هر آنچه را که در منبر می گوید انجام دهد. خطبه نماز. می گوید برای جذب مردم مفید و کوتاه و مختصر باشد نه سخنرانی های طولانی و بی فایده که مردم را از منبر دور کنند.

قرائتی با اشاره به اینکه برخی روحانیون در منبر به شعر، تعزیه، دعا، تعبیر خواب، تحلیل سیاسی، تحلیل اقتصادی و هر موضوع دیگری در حالی که یک آیه از قرآن را تفسیر نمی کنند، می خوانند، یادآور شد: قرآن کریم . زمینه های مختلف از جمله امور جاری جامعه. شامل آیات متعددی است که در مساجد و منبرها اجرا می شود.

انتهای پیام