اخبار ورزشی

مگه فیلم هندیه؟ چجوری کی‌روش همینجوری رفت خونشون!

به گزارش خبرگزاری خبر فوری؛ فرشاد پیوس در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم کریم باوی در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: کریم باوی از فوتبالیست های خوب، با اخلاق، دانا و دوست داشتنی بود. او یکی از بزرگترین منتقدان ایران بود و در آسیا هم حرفی برای گفتن داشت. او بازیکنی بود که فوتبال بازی می کرد و زمانی که می خواست گل می زد. واقعا دلتنگ ایشان است و از طرف خودم و همه جانبازانتان به خانواده ایشان و همه دوستانش تسلیت می گویم و امیدوارم غم و اندوه ایشان پایان یابد.

وی افزود: شاهد بودیم که افراد زیادی به این مراسم آمدند، اما در زمان بیماری هیچکس به سراغش نیامد و فقط دوستان خوبش در کنارش بودند. او در این مصاحبه گفت که مسئولان قول های زیادی دادند، اما هیچ کدام عمل نکردند. آنها بسیار بی ادب بودند و او به طرز عجیبی مرد. او مشکلات زیادی داشت و حیف شد. خالی است. فدراسیون فوتبال و مسئولان باید بدانند که امثال این آدم زیاد است و باید دنبال چنین افرادی بروند و آنها را پیدا کنند و به آنها برسند. این یعنی دانش و دوستی.

پیوس در خصوص نتایجی که تیم ملی در جام جهانی کسب کرد، گفت: در این مورد بحث های زیادی شده است اما به نظر من کی روش باید بیاید و پاسخ دهد. بشین به حرف دل مردم گوش کن ببین چه بلایی سرشون میاد. آنها باید با مردم و رسانه ها گفتگو کنند. چطور به خانه اش رفت؟ آیا امکان دارد؟ این فیلم هندی است؟ قرار بود آنها را بیاورند تا جواب مردم ایران باشند که از این جمع خوشحال بودند، اما دو روز در تهران ماندند و کیفشان را بستند و رفتند. فدراسیون باید با این گونه مربیان مخالفت کند و از آنها پاسخگو باشد.

پیشکسوت فوتبال ایران به عقیده خود گفت: خیر; باید برود خانه و پولی به او نداده اند. او حق ندارد حتی یک قرآن را بگیرد.

اگر مربی ایرانی در جام جهانی نتیجه نمی گرفت در تلویزیون قتل عام می شد و می گفت: اگر مربی ایران بود تا ساعت شش فقیر می شد و در خانه اش حبس می شد. ماه ها، اما کیروش زیبا و خندان آمد و سرگردان شد و وسایل را جمع کرد و رفت. این درست نیست. این آرمان یک ایرانی نیست.

پیوس درباره اینکه کدام یک از مربیان ایران می تواند به تیم ملی کمک کند، گفت: کار سختی است و نمی توانم صحبت کنم، اما مربی ای که مسیر تیم ملی را خوب بشناسد باید بیاید.

وی در پاسخ به این سوال که اگر تصمیم گیرنده بودی مربی ایرانی انتخاب می کردی یا خارجی، گفت: یک مربی خارجی خوب می آورم تا بتوانم یک مربی خوب ایرانی را با او تربیت کنم.

پیوس درباره نقش این تیم در نتایج جام جهانی گفت: همه بازیکنان با دل دویدند و عملکرد بسیار خوبی داشتند، عالی بودند اما آرنج های آقای کی روش خوب نبود. به نظر من آقای کی روش مقصر بود و بازیکنان ما بهترین های اروپا و ایران بودند. آنها گل های خوبی زدند و خوب دفاع کردند و دروازه بان های خوبی بودند. به نظر من در تیم ملی همبستگی وجود نداشت. ما شهروندان دوست داریم تیم ملی برنده شود و از تیم او صعود کند، اما تقصیر همه این اتفاقات با کی روش است. او باید به اینجا بیاید تا بتوانیم گردنش را بگیریم و قضاوتش کنیم. کجا رفتی با این گروه چه کردی؟ چند سال در تیم ملی بودی و کاری نکردی؟ به نظر من فدراسیون فوتبال نباید یک قرآن از پول مردم به آنها بدهد. این پول نباید از کشور ما برود و به جیب آنها برود. باید جلوی این کار را بگیرند.

258 258