اخبار فرهنگی

بزرگداشت مهرجویی در برنامه امشب «نقد سینما»

سی‌وهشتمین قسمت از برنامه «نقد سینما» امشب با مروری بر آثار زنده‌یاد داریوش مهرجویی به روی آنتن می رود.

به گزارش خبر فوری به نقل از روابط عمومی برنامه، جدیدترین قسمت از «نقد سینما» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری امشب جمعه، ۲۸ آنلاین ماه از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. 

سی‌هشتمین قسمت از این برنامه سینمایی به واسطه ضایعه تلخ درگذشت داریوش مهرجویی و همسرش که روز ۲۲ آنلاین به قتل رسیدند، قرار است به بزرگداشت این سینماگر فقید بپردازد. در این میز آرش خوشخو و محمدرضا مقدسیان مروری بر کارنامه این کارگردان پیشکسوت سینمای ایران دارند. 

همچنین «میز نقد سینمای ایران» در این هفته به نقد و بررسی فیلم سینمایی «اخت‌الرضا» اختصاص دارد که محمد صابری روزنامه‌نگار سینمایی میزبان سیدمجتبی طباطبایی کارگردان اثر می‌شود. این اثر سینمایی که از ۱۹ مهرماه اکران خود را آغاز کرده است، سفر بانوی کرامت حضرت معصومه (س) از مدینه به قم را روایت می‌کند.

امیررضا مافی میزبان برنامه نیز در میز گفتگوی ویژه با موضوع «تصویر فلسطین و اشغال در سینمای ایران» به گفتگو با علی عبدی، تحلیلگر مسایل بین‌الملل می‌پردازد.  

به گزارش خبر فوری، فصل چهارم برنامه تلویزیونی «نقد سینما» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری، میزبانی امیررضا مافی و با مشارکت سازمان سینمایی سوره، هرهفته جمعه‌ها ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه از شبکه چهار سیما به صورت زنده روی آنتن می‌رود.

انتهای پیام

بخش فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.