اخبار ورزشی

برای نخستین بار در تاریخ اسکواش ایران؛ طرح پایش ۶۰ بازیکن به صورت آکادمیک و علمی

به گزارش خبرگزاری خبر فوری؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون اسکواش، در این طرح از ۶۰ بازیکن مستعد رده‌های پایه آزمایش خون و تست سنجش بدنی گرفته شد تا در وهله اول وضعیت سلامتی آنها مشخص شود. در ادامه آنالیز مسابقات ورزشکاران توسط کادرفنی انجام و نتیجه این آنالیز و همینطور وضعیت سلامتی آنها در پرونده وضعیت این بازیکنان درج می گردد.

همچنین برنامه تمرینی اختصاصی برای هر ملی پوش تهیه و برای مربیان استانی آنها ارسال خواهد شد تا ورزشکاران در استان‌های محل سکونت خود طبق این برنامه به تمرین بپردازند. علاوه بر برنامه تمرینی، تغذیه آنها هم باید طبق برنامه‌ای که در اختیار آنها قرار گرفته لحاظ شود.

پس از دو ماه ورزشکارانی که در این طرح پایش قرار گرفته‌اند مجددا مورد پایش قرار خواهند گرفت تا میزان پیشرفت فنی و جسمانی آنها مشخص شود. نفرات منتخب طرح پایش پس از تایید کادرفنی و هماهنگی هیئت های استانی به مسابقات قطر جونیور اعزام می شوند و بازیکنانی که بهترین عملکرد را در این رقابت‌ها داشته باشند به مسابقات انفرادی قهرمانی آسیا که به میزبانی پاکستان در اواخر تیر ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود اعزام خواهند شد.

258 258

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.