اقتصادی

وزارت کشاورزی از پیشرفت پروژه رصدخانه کشاورزی به کمیسیون اصل ۹۰ گزارش می‌دهد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت که در جلسه این کمیسیون وزارت جهاد کشاورزی موظف شد تا ضمن ارائه برنامه زمانبندی دقیق جهت تکمیل رصدخانه کشاورزی، میزان پیشرفت این پروژه را به شکل منظم و ماهیانه به کمیسیون گزارش دهد.

به گزارش خبر فوری، علی خضریان در تشریح جلسه این کمیسیون با حضور وزیر جهاد کشاورزی و معاونانش گفت: با توجه به اهمیت موضوع امنیت غذایی و لزوم وجود اطلاعات دقیق جهت مدیریت حوزه کشاورزی و دامی به ویژه در شرایط امروز کشور، بحث رصد خانه کشاورزی و وضعیت ذخایر راهبری در دستورکار این کمیسیون قرار گرفت.

وی توضیح داد: بر اساس بررسی‌های کارشناسی کمیسیون اصل نود، با وجود تکالیف قانون و تاکید مراجع بالادستی تاکنون راه‌اندازی رصدخانه کشاورزی با تأخیر چندساله همراه بوده لذا وزارت جهاد کشاورزی موظف شد تا ضمن ارائه برنامه زمانبندی دقیق جهت تکمیل این رصدخانه، میزان پیشرفت این پروژه را به شکل منظم و ماهیانه به کمیسیون گزارش دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس اضافه کرد: علاوه بر این، وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از وضعیت ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی ارائه کرد که مقرر شد در مورد نحوه مدیریت این ذخایر و چالش‌های حال و آینده کشور گزارشی به کمیسیون اصل نود ارائه شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی اظهار کرد: در انتها نیز موضوع اخذ مابه‌التفاوت از اعضای زنجیره تأمین و تولید کالاهای اساسی پس از حذف ارز ترجیحی مورد بررسی قرار گرفت. وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که در همین راستا تاکنون ۴۰۰۰ میلیارد تومان به خزانه واریز شده و گزارش آن نیز طی روزهای آتی به کمیسیون ارسال خواهد شد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.