اخبار حوادث

فیلم| بارش برف به نزدیک پایتخت رسید

آفتاب‌‌نیوز :

بارش برف و باران در استان تهران با توجه به خشکسالی پیش رو یکی از نیاز‌های اساسی جهت تأمین منابع آبی است و در فصل زمستان امسال کشاورزان و باغداران در انتظار بارندگی‌های بیشتری هستند.

با شروع بارش برف در ارتفاعات؛ بخش‌های از شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه و همچنین شمیرانات سفید پوش شده و در شهرستان پردیس و دیگر شهر‌های کوهپایه‌ای استان تهران از شب گذشته تا کنون شاهد بارش باران هستیم.

با اعلام هشدار سازمان هواشناسی و مدیریت بحران استان تهران تمامی ارگان‌های مرتبط، شهرداری‌ها، بخشداری و راهداری‌ها در حالت آماده باش قرار گرفتند و بر اساس پیگیری‌های به عمل آمده، تمامی محور‌های مواصلاتی شرق استان تهران بازگشایی شده و تردد در محور‌های اصلی و فرعی جریان دارد و همچنین در جاده‌های روستایی مسدودی گزارش نشده است.

آماده باش در شهرستان‌های استان تهران
حامد یزدی آنلاین مدیر ستاد بحران استان تهران در گفتگو با خبرگزاری خبر فوری در پردیس با اشاره به شروع مجدد نزولات آسمانی در استان تهران اظهار داشت: در پی اعلام سازمان هواشناسی و برگزاری جلسه مدیریت بحران در استانداری تهران، تمامی دستگاه‌ها و مدیریت بحران شهرستان‌های استان تهران در حالت آماده‌باش در مقابله با هر گونه بحران و خدمت به مردم قرار گرفتند. وی افزود: در پی افزایش بارندگی‌ها در شهرستان‌های، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه مدیریت بحران در شهرستان‌های شمال شرق در جهت خدمت‌رسانی به مردم و بازگشایی مسیر‌های مواصلاتی و جاده‌های روستایی آماده خدمت هستند.

محور‌های مواصلاتی فیروزکوه باز است
محمد حیدری منش در خصوص شرایط شهرستان هنگام بارش بیان کرد: بر اساس هشدار نارنجی سازمان هواشناسی استان تهران و تأکیدات ستاد مدیریت بحران استان تهران در شهرستان فیروزکوه و جاده‌های مواصلاتی منطقه، تمهیدات مناسب پیرامون بارش برف اعمال شد.

وی افزود: از هموطنان درخواست داریم از سفر‌های غیرضرور خودداری کنند؛ در حال حاضر اکیپ‌های راهداری و مجموعه‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان همانند هلال‌احمر و مجموعه‌های امدادی در آماده باش کامل هستند تا در پی بارش برف و باران مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود.

فرماندار شهرستان فیروزکوه در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری‌های ارجمند و فیروزکوه ذخیره مناسبی از نمک دارند و تجهیزات نیز آماده به کار است که در حوزه شهری مشکلی برای شهروندان نداشته باشیم و با تلاش اکیپ‌های راهداری همه مسیر‌های مواصلاتی شهرستان باز است و تردد در آن جریان دارد.

کارگروه خبری مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی انتقال احساسات و امواج رویدادها به خوانندگان هستم. از طریق زبان زنده و روان، مخاطبان را در قلب رویدادها قرار می‌دهم.