اخبار فرهنگی

پادکست| راه‌های نزدیکی به امام زمان(عج) از بیان آیت‌الله ناصری

آیت‌الله ناصری ـ استاد اخلاق ـ مهم‌ترین راه نزدیکی به امام عصر(عج) را در کمرنگ شدن حجاب‌های درونی انسان بیان می‌کند.

به گزارش خبر فوری، آیت‌الله ناصری ـ استاد اخلاق و حوزه ـ در یکی از درس‌های اخلاق خود در مورد اینکه چگونه می‌توان به امام زمان(عج) نزدیک شد، اظهار کرد: انسان اگر می‌خواهد به امام زمان(عج) نزدیک شود راهش این است که حجاب‌های درونی خود را کم کند، برای این کار نیز باید صفات بد خود را مداوا و از بین ببرد چون هر صفت بدی یک حجاب بسیار ضخیم را در وجود انسان به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: البته در دین اسلام چیزی به نام توبه داریم که هر کسی اگر اشتباهی دارد چنانچه توبه واقعی داشته باشد می‌تواند با نفس خود مبارزه کند.

این استاد اخلاق خاطرنشان کرد: هر کسی که توبه واقعی می‌کند باید چند نکته همچون خواندن نماز اول وقت، ذکر تسبیحات حضرت زهرا(س) بعد از نماز، خواندن دعای عهد بعد از نماز صبح، بیان استغفار روزی صدبار، خواندن روزی پنجاه آیه قرآن و داشتن وضو موقع خواب را هم بعد از توبه رعایت کند زیرا این اقدامات سبب کمرنگ شدن حجاب‌های درونی انسان می‌شود و در این صورت نور امام زمان(عج) را بیشتر می‌توان دید.

به گفته آیت‌الله ناصری، باید به امام زمان(عج) توسل داشت و هیچ‌وقت در زندگی‌مان ولیعصر(عج) را فراموش نکنیم چون کسی که مسوولیت عالم وجود بر دوش او است حضرت مهدی(عج) است.

انتهای پیام

بخش فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.