اخبار فرهنگی

تولید محتواهای فرهنگی به طور دائم ادامه کنگره ملی شهدای تهران

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ گفت:فضای تهران به واسطه برگزاری کنگره شهدای پایتخت بیش از گذشته به رایحه خوش شهدا عطرآگین شده است و به همین دلیل تاکنون در محضر ۲۹ هزار خانواده شهید، ایثارگر و جانباز حضور یافته‌ایم.

به گزارش خبر فوری، سردار حسن‌ حسن‌زاده صبح امروز (یکشنبه) در آیین کاشت ۲۴ هزار نهال به مناسبت کنگره ۲۴ هزار شهید تهران که هم‌زمان در بوستان «ولایت» و سایر نقاط پایتخت برگزار شد، بیان کرد:امروز ما در همه مؤلفه‌های قدرت مدیون شهدا هستیم؛ به همین دلیل پاسداشت شهدا برای این است که همه مردم و جهانیان بدانند نقش‌آفرینی شهدا در سایر کشورها هم نهادینه شده است و مردم آن کشورها از این فرهنگ مقاومت و ایستادگی درس‌ها آموخته‌اند؛ بر این‌ اساس باید گفت که قدرت نرم ما متصل به قدرت الهی است و در این زمینه، شهدا دست برتر را دارند.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ افزود: از دوران شکل‌گیری انقلاب اسلامی تاکنون تهران ۲۴ هزار شهید در عرصه‌های مختلف داشته و این در حالی است که در بین این شهدا رئیس جمهور، نخست‌وزیر، نماینده مجلس، مردم عادی، زنان، کودکان و نوجوانان وجود دارند.

وی ادامه داد: شهدا ثابت‌ کردند که در برابر قدرت‌های برتر جهانی نه‌تنها می‌توان ایستاد، بلکه می‌شود آن‌ها را بارها شکست داد برای همین به این موضوع همواره افتخار می‌کنیم.فضای تهران به واسطه برگزاری کنگره شهدای پایتخت بیش از گذشته به رایحه خوش شهدا عطرآگین شده است؛ به همین جهت تاکنون در محضر ۲۹ هزار خانواده شهید، ایثارگر و جانباز حضور یافته‌ایم.

سردار حسن‌زاده در ادامه گفت: امسال بزرگترین اعتکاف نوجوانان را در تهران شاهد بودیم؛ درحالی‌که دشمنان ما تصور می‌کردند با عملیات روانی سنگینی که علیه ملت ما انجام دادند، دیگر نباید در جامعه شاید چنین حضوری باشیم؛ اما حضور باشکوه نوجوانان در مراسم اعتکاف نشان داد که با وجود همه دشمنی‌ها، مراسم‌های دینی و مذهبی هیچ‌گاه در جامعه ایران فراموش نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۴ هزار دانش‌آموز مراسم هم‌عهدی با شهدا را برگزار کردند، خاطرنشان کرد: امروز در تمام مناطق تهران این‌ حرکت ارزشمند کاشت نهال برگزار می‌شود. کنگره ملی شهدای تهران با تولید محتواهای فرهنگی به طور دائم ادامه خواهد داشت و هر سال تکریم خانواده شهدا تکرار خواهد شد؛ زیرا همگی نیازمندیم که یاد، نام و خاطره شهدا را زنده نگه داریم.

انتهای‌ پیام

بخش فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.