اخبار فرهنگی

اجلاس سراسری نماز دانش آموزی در آمل برگزار شد

خبر فوری/مازندران اجلاس سراسری نماز دانش آموزی با هدف تعمیق پیوند نماز با خانه، مدرسه و مسجد با در شهرستان آمل برگزار شد.

این اجلاسیه که با حضور مدارس شهرستان آمل در دبیرستان و هنرستان دولتی پروین اعتصامی این شهرستان برگزار شد، از دانش آموزان و مربیان فعال در اقامه و فعالیت‌های مرتبط با امر نماز قدردانی شد.

 واکسینه شدن نسل جوان با بسترسازی در مسیر نماز و قرآن

امام جمعه شهر امامزاده عبدالله در این مراسم انجام فریضه نماز را بر سلامت جسمی، روان شناختی، معنوی، اجتماعی و محیطی برای دانش آموزان موثر دانست و گفت: آنچه نسل جدید را در مقابل بحران‌ها و تبلیغات واکسینه می‌کند بسترسازی در مسیر نماز و قرآن است.

حجت الاسلام حسین حسین زاده برسمنانی افزود: اگر اصلاحات فردی و بنای فرهنگی ما بر پایه نماز استوار باشد، زمینه پیشرفت معنوی، اجتماعی و مادی انسان را در تمام عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی فراهم می‌آورد و موجب پیشرفت‌های مادی و معنوی انسان‌ها خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برای ترویج نماز باید به خود نماز متوسل شد، افزود: تمام کسانی که در این حوزه مسئولیت دارند، از فردفرد جامعه گرفته تا مسئولان فرهنگی، در گام اول باید خود به روح نماز عامل باشند.

رییس اداره قرآن وعترت اداره آموزش و پرورش شهرستان آمل هم در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر، دشمنان با همه توان درصدد حذف نماز هستند و هجمه زیادی علیه این آئین عبادی وجود دارد، گفت: البته اقداماتی هم در حوزه نماز انجام شده است اما باید تلاش بیشتری شود.

حجت الاسلام محمدی، با بیان اینکه برنامه‌های کلیشه‌ای در مورد نماز نه تنها نتیجه مثبتی نمی‌دهد، بر مردمی کردن نماز و استفاده از ظرفیت خیران و مشارکت حلقه‌های میانی در امر نماز تاکید کرد.

اجلاس سراسری نماز دانش آموزی در آمل برگزار شد

وی، اختصاص فرصت برنامه نماز در برنامه روزانه مدارس، مهیا کردن توجه به نماز با اهتمام در پخش اذان، استفاده از ظرفیت معلمان و دانش آموزان در برگزاری نمازهای جماعت، دعوت از امامان جماعت برای اقامه نماز در مدارس، مشارکت فعال دانش آموزان در آموزش عملی نماز، برگزاری مراسم جشن تکلیف، انتشار بسته‌های آموزشی در بستر شاد را از جمله فعالیت‌های اداره قرآن، عترت و نماز و ستاد اقامه نماز اداره آموزش وپرورش آمل بیان کرد.

رییس اداره قرآن وعترت اداره آموزش وپرورش آمل همچنین با بیان اینکه درحال حاضر حدود 250 امام جماعت مرد و زن در مدارس این شهرستان برنامه اقامه نمازجماعت ظهروعصر و فعالیت‌های دراین زمینه را دارند، گفت: در حال حاضر تعداد بیش از 150 امام جماعت در مدارس شهرستان کمبود وجود دارد که درخواست نیاز از مدیریت حوزه‌های علمیه استان شده است.

اجلاس سراسری نماز دانش آموزی در آمل برگزار شد

انتهای پیام

بخش فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.