اخبار فرهنگی

تاکید بر لزوم نمادسازی شیعه در جهان

دومین اجلاس نخبگان منابر شیعه این بار در شهر مقدس قم با حضور ۶۰۰ نفر از فرهیختگان و محققان از ۷۰ ملیت مختلف برگزار شد.

به گزارش خبر فوری، داود منافی پور -دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع)- در ابتدای این همایش توضیحاتی درباره چگونگی جهانی شدن همایش شیرخوارگان حسینی و استفاده از نمادهای مختلف برای پیشبرد این اهداف عنوان کرد و گفت: انتخاب یک روز مشخص، حضور مادران به عنوان نماد تربیتی، حضور شیرخواران، لباس سبز علوی و… از جمله مهم ترین نمادهایی ست که برای این حرکت در نظر گرفته شد و سبب جهانی شدن هر چه بیشتر این حرکت شد.

وی در ادامه افزود: باید دنبال بروز و ظهور نمادهای کربلا باشیم و شیعه بعد از چهل و اندی سال از گذشت انقلاب اسلامی باید به دنبال نماد باشد. چرا که شیعه نیاز به قدرت دارد و قدرتش تنها از جغرافیای کربلاست.

منافی پور یادآور شد: ما در حرکت شیرخوارگان حسینی با نمادسازی توانستیم تا حدودی حرفمان را در دنیا بزنیم و پرچم مظلومیت حضرت علی اصغر علیه السلام را در دنیا به اهتزار درآوریم.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) تاکید کرد: ما امیدواریم که با با روشنگری نخبگان منابر شیعه و سپس پرچمداران و  مسلمانان و آحاد جامعه بشری و حتی مسیحیت پرچم حق را در عالم منتشر کنیم.

منافی پور با تاکید بر اینکه تنها شیعه می تواند غده سرطانی صهیونیزم را برچیده کند خاطر نشان کرد: شما سفیران ظهور باید در هر کجا که هستید و رفتید این سوال را مطرح کنید که به کدامین گناه طفل شیرخوار کربلا را کشتند؟!

وی سپس به بحث پیراهن امام حسین علیه السلام پرداخت و سیر و اسفار این پیراهن را بیان کرده و در ادامه روایات مستدلی مبنی بر اینکه قم و اهل قم زمینه سازان اصلی ظهور منجی موعود هستند بیان کرد.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) مبدأ زمینه‌سازی ظهور را از حضرت موسی بن جعفر و گسیل فرزندان ایشان به ایران دانست و افزود: امام باقر علیه السلام در روایتی فرمودند؛ گویی مردمی را می بینم که در مشرق زمین قیام کرده اند و حقّ را مطالبه می کنند اما به آنان داده نمی شود و باز مطالبه می کنند، ولی باز هم به آنان نمی دهند و چون وضع را این گونه دیدند، شمشیرهای خود را از نیام می کشند و در این زمان، آن چه را طلب کرده اند به آنان می دهند، اما آن را نمی پذیرند تا این که برخیزند و آن را به صاحب (و امام زمان) شما دهند. کشتگان آنان شهیدند. بدانید که اگر من آن زمان را درک کنم، جانم را برای صاحب این امر نگه می دارم.

این مراسم با شعرخوانی سید حمیدرضا برقعی و مرثیه خوانی حاج نریمان پناهی، حاج علی عشرتی و حاج مهدی عزیزیان پایان یافت.

انتهای پیام

بخش فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.