اخبار فرهنگی

تأسیس اولین دفتر نمایندگی مرکز هماهنگی‌های فرهنگی ACD در سریلانکا

با همکاری هلدینگ MACO (مجموعه تجاری تأمین کننده سوخت سریلانکا)، اولین دفتر نمایندگی مرکز هماهنگی‌های فرهنگی ACD در شهر گردشگری گاله (Galle) تأسیس شد.

به گزارش خبر فوری، پس از پیگیری‌های نماینده ویژه مرکز هماهنگی‌های فرهنگی ACD اعزامی به سریلانکا و رایزنی و انجام بررسی‌های کارشناسی با همکاری و پشتیبانی «منجولا» رئیس هلدینگ MACO ، اولین دفتر نمایندگی مرکز هماهنگی‌های فرهنگی ACD دوم بهمن‌ماه در شهر گاله سریلانکا افتتاح شد.

این دفتر که به منظور هماهنگی برنامه‌های فرهنگی و گردشگری کشورهای حوزه جنوب و جنوب شرق آسیا تأسیس شده است، حدود 400 متر مربع فضای اداری دارد و مجهز به سالن همایش، نمایشگاه و دفاتر اداری خواهد شد.

این اقدام گامی موثر و ارزشمند در راستای توسعه مدیریت منطقه‌ای مرکز هماهنگی‌های فرهنگی ACD و افزایش نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های فرهنگی و گردشگری خواهد بود.

آشنایی با شهرگال

شهر گال  Galleبا تاریخ غنی و فرهنگ متنوع، پایتخت استان جنوبی سریلانکا است. این شهر در فاصله ۱۱۹ کیلومتری جنوب کلمبو، قرار دارد. گال چهارمین شهر بزرگ سریلانکا با جمعیتی بالغ بر ۹۳٬۱۱۸ نفر است. اقتصاد شهر گال بر پایه گردشگری، کشاورزی و ماهیگیری استوار است. این شهر با دارا بودن سواحل زیبا و بکر یکی از مقاصد محبوب گردشگری در سریلانکا است و سالانه میلیون‌ها گردشگر از آن بازدید می‌کنند. شهر گال دارای یکی از مهمترین بنادر سریلانکا است که به مهمترین مرکز تجاری و اقتصادی آن کشور تبدیل شده است. این شهر در سال ۱۹۸۸.م در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

گال یکی از بهترین شهرهایی است که در گذشته‌های دور توسط اروپایی‌ها در آسیا ساخته شده ‌است. در شهر قدیمی گال، بناهای هلندی متعددی به چشم می‌خورد و علاوه بر آنها در این شهر مساجد باستانی و کلیساهای بسیار زیبایی وجود دارد. این شهر دارای خیابان‌های سنگ فرش شده،کافه های متعدد و فروشگاه‌های زیبا است و هر یکشنبه یک بازار در آن برپا می‌شود.

انتهای پیام

بخش فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.