اخبار فرهنگی

تجلیل از پیشکسوتان موسیقی مقامی خراسان شمالی در جشنواره فجر

خبر فوری/خراسان شمالی دبیر سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر در خراسان شمالی از تجلیل از پیشکسوتان موسیقی این استان خبر داد.

محسن محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبر فوری اظهار کرد: در نخستین شب اجراهای جشنواره سی‌ونهم، هفت گروه موسیقی همراه تک‌نوازی طاهر اقطابی روی صحنه خواهند رفت و از سه پیشکسوت عرصه موسیقی سنتی استان تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در دومین شب اجرای موسیقی که به هنرمندان موسیقی مقامی استان تعلق دارد، اجراها با سرنای استاد صحرا روشن آغاز می‌شود، گفت: در این بخش، شاهد اجرای هشت گروه از شهرستان‌های این استان، در کنار تک‌نوازی چهار هنرمند استانی خواهیم بود که در سال‌های اخیر در این عرصه درخشیده‌اند.

محمدی ادامه داد: تجلیل از سه پیشکسوت موسیقی مقامی استان، فرامرز رستمی در رشته آواز از بجنورد، صحرا روشن قشمه‌نواز از شیروان و محمد دهقان دوتارنواز مانه و سملقان از برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در دومین شب این جشنواره است.

وی افزود: ۹ اجرای گروه‌نوازی و تک‌نوازی پیانو همراه تقدیر از گروه‌های شرکت‌کننده و گواهی حضور از برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در این رویداد در خراسان شمالی است.

سی‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر در خراسان شمالی با اجرای ۲۴ گروه و پنج تک‌نواز استان از امروز ۲۵ بهن ماه در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد آغاز به کار می‌کند و تا ۲۷ بهمن ماه ادامه دارد.

انتهای پیام

بخش فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.