اخبار حوادث

ربوده‌شدن بیش از ۲۸۰ دانش‌آموز در نیجریه

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی در نیجریه، بیش از ۲۸۰ دانش‌آموز مدرسەای در مرکز این کشور توسط افراد مسلح ناشناس ربودە شدەاند. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این آدم‌ربایی بزرگ را بر عهده نگرفتە است.

به گزارش خبر فوری، مهاجمان مسلح بیش از ۲۸۰ دانش‌آموز یک مدرسە ابتدایی در غرب نیجریه را ربودەاند. شاهدان عینی می‌گویند کە مهاجمان ابتدا مدرسە را محاصرە و سپس دانش‌آموزان را با خود بردەاند. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این آدم‌ربایی بزرگ را بر عهده نگرفتە است اما فرماندار منطقە بە والدین این کودکان اطمینان دادە کە همە کودکان بە خانه بازمی‌گردند.

این آدم‌ربایی صبح روز پنج‌شنبه در ایالت «کادونا» در مرکز نیجریە رخ دادە است. اگر چه جامعه نیجریه با جنایت‌های این چنینی نا آشنا نیست، اما رسانه‌های این کشور می‌گویند کە این خبر شوکی گسترده در جامعه ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مدیر مدرسه در ابتدا شمار دانش‌آموزان ربودە شدە را ٢٠٠ نفر اعلام کردە بود، اما پس از ساعاتی اعلام کرد کە ۲۸۴ کودک در جریان این گروگان‌گیری ربودە شدەاند. در عین حال خبرگزاری رویترز شمار کودکان ربودە شدە را ٢٢٧ نفر گزارش کردە است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی انتقال احساسات و امواج رویدادها به خوانندگان هستم. از طریق زبان زنده و روان، مخاطبان را در قلب رویدادها قرار می‌دهم.