اخبار عمومی

دکوراسیون داخلی و سبک های متفاوت آن

بهترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل

در نگاه اول ، دکوراسیون داخلی ممکن است یک کار ساده و مطابق با سلیقه شخصی در خانه به نظر برسد. اما این اعتقاد تقریباً درست نیست و این مبحث نکاتی دارد که بدون شک با مشاهده و شناختن آنها علاوه بر زیبایی خانه می توانید فضای بهینه و عملی تری را برای خود و دیگران ایجاد کنید.

در این مقاله ، ما در مورد برخی از فاکتورهای بسیار مهم بحث خواهیم کرد که بسیار ساده و ارزان هستند اما باعث زیبایی خانه شما می شوند. بدون شک در پایان با مشاهده این نکات ، شاهد تغییرات چشمگیر و چشمگیری در گرم و صمیمی شدن فضای خانه خود خواهیم بود.

درک سبک های تزئینی و دکوراسیونی، یکی از مهمترین و اساسی ترین کارها در هنگام انتخاب دکوراسیون منزل است. دانستن اینکه هر سبک دقیقاً چه ویژگی هایی دارد و توسط چه قوانینی طراحی می شود، می تواند در طراحی صحیح و قانونی دکوراسیون منزل شما موثر باشد. به همین دلیل ، ما در این مقاله با شما هستیم تا به بررسی انواع سبک های دکوراسیون داخلی بپردازیم و این سبک ها را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

10 راز مهم در زمینه دکوراسیون داخلی که هیچ کس به شما نمی گوید

جزئیات مهم است! در اینجا ، ما چند ترفند ساده برای دکوراسیون داخلی را باز خواهیم کرد که به شما کمک می کند فضای خود را در یک لحظه راحت تر کنید! برخی از این ترفندها به قدری ساده هستند که به نظر ضدشهودی می آیند. با این حال ، آنها می توانند به ایجاد یک تفاوت بزرگ در ظاهر کلی هر اتاق کمک کنند.

 • نکته دکوراسیون داخلی شماره 1: با الگوها بازی کنید

نیازی نیست که به یک الگوی در اتاق بچسبید. می توانید بدون تلاش زیاد دو یا نمونه چیدمان را به صورت هماهنگ با یکدیگر ترکیب کنید. الگوهای پررنگ و بزرگ معمولاً به خوبی روی عناصر کانونی که فضای سفید در اطراف آنها است کار می کنند.

 • نکته دکوراسیون داخلی شماره 2: از گیاهان استفاده کنید

چه بخواهید یک شی به اتاق اضافه کنید و چه بخواهید یک گوشه خالی را پر کنید ، گیاهان داخلی به هر اتاق عمق و ویژگی می بخشند. گیاهان می توانند رنگ مورد نیاز بعضی اتاق ها را اضافه کنند یا طراوت و شادابی را به فضای سبک صنعتی وارد کنند. بسته به ظاهری که می خواهید ایجاد کنید ، می توانید گیاهان را در گلدانهای خاکی ، فنجان ها یا شیشه های تزئینی قرار دهید.

 • نکته دکوراسیون داخلی شماره 3: ترفند کوچک نقاشی

گاهی اوقات ، یک تابلوی نقاشی بزرگ می تواند فضا را غرق کند. مجموعه ای از نقاشی های کوچکتر را انتخاب کنید ، که می تواند به صورت خوشه ای تنظیم شود. اگر نقاشی دارید که بالای مبل خیلی کوچک به نظر می رسد ، آنها را به جای قرار دادن در مرکز ، از دو طرف آویزان کنید. شما از این ترفند ساده دکوراسیون داخلی و چگونگی عملکرد خوب بصری شگفت زده خواهید شد.

 • نکته دکوراسیون داخلی شماره 4: از مضربهای یک عنصر استفاده کنید

خوشه های اشیا کوچکتر از نظر یک قطعه جذابیت بصری بیشتری دارند. این مورد تقریباً برای هر دکوراسیون داخلی صادق است مانند کارهای هنری ، کوسن ها و گلدان ها ، حتی چراغ های آویز. این قطعات لزوماً نباید کاملاً با هم مطابقت داشته باشند ، فقط باید از نظر بصری شبیه به هم باشند. به عنوان مثال ، شما می توانید دسته های گلدان های خاکی را در اندازه های مختلف ، دو جفت کوسن در الگوهای مختلف و غیره مرتب کنید.

 • نکته دکوراسیون داخلی شماره 5: مقداری رنگ و روح به فضای اتاق ببخشید

برای ایجاد ظاهری کاملاً منحصر به فرد ، مواردی را که واقعاً دوستشان دارید به نمایش بگذارید. هر اتاقی بدون عناصری که با مانند عکس ها ، سوغاتی های مورد علاقه ، میراث موزیک و غیره ناقص به نظر می رسد. این عناصر اتاق را جالب نشان می دهند و فضایی را گسترش می دهند که گسترش دهنده شخصیت شماست.

 • نکته دکوراسیون داخلی شماره 6: بر فضای منفی تمرکز کنید

استفاده بیش از حد از در اتاق باعث ایجاد هرج و مرج بصری می شود. فضای خالی به تعریف نقاط کانونی در فضای اتاق کمک می کند. از چیدمان مبلمان خود فاصله بگیرید تا به هر قطعه فضای کافی بدهید. این باعث می شود که هر یک از قطعات شما به تنهایی بدرخشند و باعث شود که تنظیم به طور کلی کار کند.

 • نکته دکوراسیون داخلی شماره 7: عناصر تزئینی متفاوت و البته هماهنگ بکار ببرید

با اصرار به اتمام تزئینات ، ممکن است وسوسه شوید که تمام لوازم جانبی و تزئینی خود را یکجا بکار ببرید. اینکار منجر به تولید عناصری  می شود که واقعاً متناسب با دکوراسیون شما نیستند. با انتخاب دو یا سه لوازم تزئینی شروع کنید. با ادامه کار به این موارد اضافه کنید و فقط عناصری را که دوست دارید وارد کنید.

 • نکته دکوراسیون داخلی شماره 8: مبلمان لایه ای در اتاق های کوچک

برای یک دکوراسیون داخلی دنج ، فضای خود را با فرش و پرتاب لایه بندی کنید. این ترفند ساده دکوراسیون داخلی باعث ایجاد احساس صمیمیت در اتاق های کوچک می شود. برای ایجاد پس زمینه از نقاشی ها ، آینه ها یا قفسه های دیواری استفاده کنید. میزها و صندلی ها لایه بعدی را تشکیل می دهند و معمولاً وقتی کنار هم قرار بگیرند ظاهر خوبی دارند. در آخر ، از فرش ، روتختی و پرتاب استفاده کنید تا احساس راحتی را افزایش داده و کل فضا را به هم گره بزنید.

 • نکته دکوراسیون داخلی شماره 9: سبک های مختلف دکوراسیون داخلی را ترکیب کنید

بعضی اوقات گرفتار شدن در بایدها و نبایدهای محدود کننده طراحی داخلی بسیار گیج کننده است. این امر می تواند فضای شما را کلیشه ای نشان دهد ، خصوصاً اگر خیلی سعی می کنید به یک سبک دکور پایبند باشید. با مخلوط کردن سبک های دکوراسیون داخلی و مبلمان ، آزمایش کنید و خلاقیت به خرج دهید. جفت سازی های نامتعارف و ایده های خارج از چارچوب می توانند منجر به ایجاد فضاهای کاملاً اصیل شوند که سبک امضای شما را حمل می کنند.

 • نکته دکوراسیون داخلی شماره 10: عکس بگیرید

هنگام تزئین ، مهم است که یک قدم به عقب برگشته و اتاق خود را رصد کنید. هر زمان که شما در انجام کاری از نزدیک مشارکت داشته باشید می توانید تصویر بزرگتر را فراموش کنید ، مخصوصاً وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی می شود. عکسبرداری از فضای خود به شما کمک می کند تا نقاط ضعف را به راحتی تجزیه و تحلیل کنید و دیدگاه بهتری نسبت به کارهای بعدی خود بدست آورید.

امیدواریم این نکات هوشمندانه در زمینه دکوراسیون داخلی به شما کمک کند فضاهای منسجم و شادی را برای زندگی در خود ایجاد کنید!

انواع دکوراسیون داخلی منزل

 • سبک مدرن
 • سبک مدیترانه ای
 • سبک ساحلی
 • سبک کلاسیک
 • سبک بالیوودی
 • سبک روستیک
 • سبک صنعتی
 • سبک تلفیقی
 • سبک آرت دکو

مرجع مقاله:

https://118work.ir/subcategory/ساختمان/دکوراسیون-داخلی