اخبار جامعه

چهار محور اصلی برنامه های هلال احمراعلام شد

در جلسه هیئت مدیره انجمن ماه سرخ، رئیس انجمن ماه سرخ برنامه های مدیریتی انجمن ماه سرخ را با تمرکز بر چهار حوزه اصلی امداد و با تمرکز ویژه بر گام دوم تشریح کرد. انقلاب، مسائل اقتصادی و بین المللی.

به گزارش خبر فوری و به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن ماه سرخ; جلسه کمیته راهبری ماه سرخ صبح امروز با حضور کارکنان ساختمان صلح و ویدئو کنفرانس مدیران هلال احمر استان برگزار شد.

دکتر پیرحسین کولیوند رئیس انجمن ماه سرخ با قدردانی از اعتماد رئیس جمهور، نماینده عالی رتبه انجمن ماه سرخ و اعضای شورای عالی، افزود: در سال 1385، در سال 1380 به عنوان رئیس هیئت مدیره انجمن ماه سرخ در نظر گرفته شد.

کولیوند با اشاره به اینکه بسیج در هفته است و این هفته یکی از تاثیرگذارترین یادگارهای امام راحل و با تاکید ویژه مقام معظم رهبری است، افزود: امیدوارم بتوانم به روحیه انقلابی، شاداب، بسیجی و پیشرفت خدمت کنم. رنگ های بیشتر و بیشتر در ماه سرخ نسبت به گذشته.

وی همچنین از خدمات و تلاش های دکتر همتی رئیس سابق انجمن ماه سرخ تقدیر کرد و گفت: دکتر همتی زحمات زیادی کشید تا فعالیت های ماه سرخ را به بهترین شکل ممکن ساخته و خدمت کند.

رئیس انجمن ماه سرخ ادامه داد: با سلام خدمت تمامی اعضای انجمن ماه سرخ؛ امدادگران، داوطلبان و جوانان را در شرایط سخت و با روحیه جهادی و بدون حقوق و امید به خدمت به مردم به اقصی نقاط ایران بیاورید.

تدوین برنامه 5 ساله ماه سرخ با تاکید بر 4 رکن

رئیس انجمن ماه سرخ با اشاره به تدوین برنامه 5 ساله این انجمن گفت: این برنامه با محوریت 4 حوزه امداد و نجات در بلایا با توجه ویژه به اعلام گام دوم انقلاب انجام می شود. ظرفیت بزرگ ماه سرخ در این زمینه، مسائل اقتصادی، پزشکی و لجستیکی، چارچوب بین المللی متمرکز خواهد بود. کار نجات وظیفه اصلی ماه سرخ است. در بیانیه گام دوم انقلاب، دوستان باید سرعت کار خود را آنقدر افزایش دهند تا اعتماد مردم و سایر دستگاه ها را جلب کنند. در حوزه اقتصاد، دارو و تدارکات پزشکی برای بهبود روند کار باید حمایت همه اعضا از پایین ترین دستیاران و داوطلبان گرفته تا بالاترین مقامات را جلب کرد. در سطح بین‌المللی باید قوی‌تر، رنگارنگ‌تر و درخشان‌تر از گذشته قدم برداریم و در فدراسیون اثر خوبی از خودمان بگذاریم. ما همچنین باید همکاری های چندجانبه را با سایر کشورها گسترش دهیم.

توانایی مدیریت زنان را در سطوح مختلف اعمال کنید

رئیس انجمن ماه سرخ در ادامه تاکید کرد: کار انجمن ماه سرخ به صورت شبانه روزی می چرخد، امیدوارم با هر شرایطی بتوانم فعالیت های اجتماعی را با بالاترین کیفیت انجام دهم. باید سخنان مقدس رهبر انقلاب را روشن کنیم و بر اساس بیانات گام دوم انقلاب، نیروهای مؤمن، جوان و انقلابی را به حرکت و تربیت برای آینده کشور سوق دهیم.

کولیوند گفت: قطعاً انتصاب‌ها برای جمعیت و جوان‌ترین اعضا داخلی است تا همیشه طراوت و جوانی در ماه سرخ وجود داشته باشد. ما همچنین باید از مهارت های مدیریت خواهرمان استفاده کنیم و می توانیم با نگاه مثبت و جدی به خواهرانمان این توانایی را بهبود ببخشیم.

تقویت ارتباط و تعامل با دستگاه های شریک

کولیوند همچنین بر لزوم گسترش و تقویت ارتباط و تعامل مدیران جامعه با همکاران آژانس تاکید کرد و افزود: ارتباط با سایر دستگاه ها از جمله آموزش و پرورش، نظامی و انتظامی، بسیج و … باید حفظ شود. به طور منظم مشارکت ها را با هم گسترش دهید.

وی همچنین با بیان اینکه باید از تمام قابلیت ها در ماه سرخ استفاده شود، افزود: منابع نیرو در ماه سرخ بسیار زیاد است و باید تا حد امکان از همه منابع نیرو استفاده شود. سرمایه و منبع اصلی قدرت ماه سرخ نیروهای مردمی و داوطلبان و خیرین هستند.

پس از ویدئو کنفرانس، گزارشی از اقدامات انجام شده توسط هلال احمر و سازمان های جوانان ارائه شد. مدیران ارشد استان های هرمزگا و خوزستان همچنین روند خدمات رسانی به آسیب دیدگان زلزله بندرعباس و اندیکا را تشریح کردند.

انتهای پیام/