اخبار جامعه

کرمان با نام سردار سلیمانی در جهان درخشید

خبر فوری/ کرمان وزیر بهداشت از راه اندازی رشته پزشکی هنر در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

بهرام عین الله در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مستند «سلیمان سلامت» گفت: همه معتقدیم روح بلند حاج قاسم سلیمان و سایر شهدای دولت پشتیبان و حامی دولت است.

وی افزود: سابقه پزشکی و تلاش ما تنها در این دو سال به پایان نرسیده است.

عین اللهی ادامه داد: در دفاع مقدس نیز تیم پزشکی در نزدیک ترین نقطه خدمات زیادی به دشمن انجام داد و این حماسه بعد از انقلاب نیز ادامه یافت و تبلور یافت.

وی ادامه داد: با وجود فاجعه، ولیعهد چیزهای زیادی را آشکار کرده و به نظر می رسد گرد و غبار از کشورها پاک شده است. کشورهایی که توانستند کشور خود را از این بحران نجات دهند قدرت خود را نشان دادند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه قدرت واقعی هر کشوری مردم آن کشور هستند، گفت: قدرت واقعی کشور ما در زمان ولیعهد نشان داده شد.

عین اللهی افزود: ما یک هفته به اندازه مردم کشور باسک واکسینه شدیم و این نتیجه همراهی با مردم و انجام کار مردم است که برای ما یک درس تاریخی است.

وی تصریح کرد: قبل از انفجار تاج، دشمن می خواست کادر پزشکی را نابود کند اما پزشکان تاج حماسه آفریدند و خود را نشان دادند. اوایل انقلاب برای بسیاری از خدمات درمانی خود به کشورهای خارجی وابسته بودیم، اما امروزه کمتر دیده می شود.

عین اللهی تصریح کرد: هویت ما ملتی معتقد به ولایت و خدمت به مردم است. وزارت بهداشت همیشه به روی هنرمندان باز است و نقش روابط عمومی ما تعامل با هنرمندان است زیرا این یک خدمات هنری بلورین است و ما با تمام امکانات آماده کمک به هنرمندان هستیم.

وی گفت: کیفیتی که در علوم پزشکی کشور به وجود آمده باید ادامه داشته باشد و به سمت مرجعیت علمی حرکت کنیم. می توان گفت برخی از بیمارستان های ما دست کمی از اروپا و آمریکا ندارند که این نتیجه استقلال ماست.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در گام دوم انقلاب نیازمند الگوهای ایثار، فداکاری و معرفت هستیم که سردار سلیمانی الگوی موفقیت های بزرگ است، تاکید کرد. تاکنون 205 شهید در بخش کرونا داشته ایم.

وی از ایجاد رشته هنر پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: برای آشنایی با علوم پزشکی با هنرمندان و بالعکس این رشته را راه اندازی خواهیم کرد. این جشنواره شروع خوبی است و امیدواریم هر سال بتوانیم آن را برگزار کنیم.

وزیر بهداشت گفت: کرمان با نام سردار سلیمانی در جهان درخشید و قله کشور شد. ما همیشه به عهد خود با مردم وفا خواهیم کرد و تا رسیدن به امام زمان (عج) لحظه ای ساکت نمی نشینیم و این حرکت ها را ادامه می دهیم.

انتهای پیام/