اخبار جامعه

امسال کشور سرمایه عظیمی را از دست داد

خبر فوری/ کرمان کرمان و راور با اشاره به موضوع صادرات فلفل و صیفی جات اخیر کشور به مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه بحث محصولات ارگانیک و استفاده از آنها بسیار حائز اهمیت است و استفاده از سموم و کودهای مورد قبول بین المللی است. بسیار مهم است.” برای رسیدن به این هدف، کارشناسان باید ارتباط مستمری با کشاورزان داشته باشند.

محمدمهدی زاهدی با سلام و معارفه رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی شمال کرمان ضمن تبریک وفات حضرت آملبنین و ارج نهادن به مصیبت مادران و همسران شهدا، اظهار داشت: امیدواریم به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی احترام بگذاریم.

وی افزود: دو سال پیش مهندس سعیدی اصرار داشت که از رهبری استان جدا شود اما به دلایلی این اتفاق نیفتاد و از صبر و شکیبایی ایشان تا کنون تشکر می کنیم.

زاهدی ادامه داد: مشکلاتی در هر نهاد و دستگاهی در کشور وجود داشته و دارد. من نظافت مهندس سعیدی را ندارم و این موضوع را جدی گرفتیم و تاکنون مشکلی ندیده ایم و وظیفه ماست که از ایشان تشکر و قدردانی کنیم.

زاهدی با اشاره به اینکه در جهاد کشاورزی در سلایق سیاسی، رفتاری و عملی تفاوت وجود دارد خاطرنشان کرد: مهندس خیراندیش به عنوان مدیر جدید باید با درایت خود این مسائل را سامان دهد. او در این کار تخصص دارد و از مقبولیت اجتماعی بالایی برخوردار است.

وی خطاب به رئیس جدید جهاد کشاورزی شمال کرمان گفت: خواهشمند است از فرصت های موجود در استان برای اجرای اعلامیه گام دوم انقلاب اسلامی استفاده کنید. قدر کارگران جهاد کشاورزی را بدانید و از این منابع به خوبی استفاده کنید و کل مجموعه را جمع آوری کنید.

کرمان با تاکید بر اینکه امنیت غذایی در استان باید جدی گرفته شود خاطرنشان کرد: باید زمان را برای این حوزه جدی گرفت. علاوه بر این، محصولاتی که به آب کمتری نیاز دارند برای ما بسیار مهم هستند، بنابراین باید به تغییر محصول و تغییر الگوی آن توجه ویژه ای شود.

زاهدی با بیان اینکه کشور امسال سرمایه زیادی را از دست داده است، تاکید کرد: محصولات صادراتی استان نیز نیازمند توجه ویژه است. همچنین هنوز نتوانسته ایم تمامی نیازهای تسهیلات کشاورزی استان را تامین کنیم که این نیز بسیار کلیدی و مهم است.

شمال کرمان همچنین خطاب به رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی گفت: ما تنها استانی هستیم که دو مزرعه جهادی داریم و گاهی این موضوع رقابت باورنکردنی ایجاد می کند. من از شما می خواهم که به جنوب بروید و برای کشور کار کنید و برای همه هماهنگی و همدلی ایجاد کنید.

انتهای پیام/