اخبار جامعه

میوه‌ای کم‌کالری، سرشار از فیبر و ضدالتهاب

گلابی میوه ای آبدار و شیرین است که سرشار از مواد مغذی از جمله ویتامین ها، مواد معدنی و فیبرهای غذایی است و در عین حال کالری کمی دارد.

به گزارش خبر فوری، گلابی سرشار از فیبر، مواد مغذی و مواد معدنی ضروری است و خواص ضدالتهابی آن به کاهش تب و التهاب کمک می کند.

در زیر به نقل از «بی بی سی گود فود» به معرفی برخی از فواید این میوه می پردازیم:

سلامت روده

گلابی منبع خوبی از فیبر محلول و نامحلول است. شواهد فزاینده ای از اهمیت فیبر و نقشی که می تواند در سلامت فلور دستگاه گوارش (باکتری هایی که در روده ما زندگی می کنند) و در پیشگیری از چاقی و دیابت نوع 2 ایفا کند، وجود دارد.

کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2

مطالعه ای که به بررسی فواید زرده، از جمله آنتوسیانین موجود در میوه هایی مانند گلابی می پردازد، نشان می دهد که مصرف منظم آن ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

به کنترل وزن کمک کنید

گلابی کم کالری و سرشار از فیبر و آب است که به شما کمک می کند احساس سیری کنید. داده‌های مطالعه‌ای که اثرات افزودن میوه‌هایی مانند سیب یا گلابی به رژیم غذایی را در مقایسه با جو دوسر بررسی کرد، نشان داد که میوه به کاهش مصرف انرژی و کاهش وزن بدن در طول زمان کمک می‌کند.

حمایت از سلامت قلب

گلابی سرشار از آنتی اکسیدان های مفید است که با بهبود فشار خون و سطح کلسترول از قلب حمایت می کند. به طور خاص، مطالعه ای که مصرف میوه هایی مانند گلابی را مورد بررسی قرار داد، رابطه ای با بهبود چربی خون در زنان نشان داد که نشان می دهد رژیم غذایی غنی از این ترکیبات گیاهی ممکن است تأثیر مفیدی بر سلامت قلب و عروق داشته باشد.

پیشگیری از سرطان

سرشار از ترکیبات گیاهی محافظ مانند آنتوسیانین و اسید سینامیک، از جمله میوه هایی مانند گلابی در رژیم غذایی ممکن است به محافظت در برابر برخی سرطان ها کمک کند.

انتهای پیام