اخبار جامعه

در طول زمستان چقدر ویتامین D نیاز داریم؟

نیاز به ویتامین D در زمستان افزایش می یابد زیرا نور خورشید از بین می رود و زمان بیشتری در داخل خانه سپری می شود.

به گزارش خبر فوری، اکثر افراد سالم و با پوست روشن معمولاً می توانند ویتامین D کافی را در تابستان با قرار دادن صورت، دست ها و پاهای خود در معرض نور خورشید به مدت 5 تا 10 دقیقه در هفته دریافت کنند.

نور خورشید در زمستان به اندازه کافی اشعه UVB را که برای سنتز ویتامین D ضروری است، تامین نمی کند. با این حال، این بدان معنا نیست که نمی توانید نیازهای ویتامین D خود را در ماه های سردتر تامین کنید.

ویتامین D برای جذب کلسیم و حفظ استخوان های قوی و سالم بسیار مهم است. کمبود این ویتامین باعث نرمی، ضعیف شدن و شکننده شدن استخوان ها می شود. ویتامین D همچنین ممکن است بر جنبه‌های دیگر سلامتی، از جمله التهاب، خطر بیماری خودایمنی، سلامت قلب و عملکرد شناختی تأثیر بگذارد.

در مورد میزان ویتامین D که برای سلامتی باید در خون وجود داشته باشد، بحث های زیادی وجود دارد. با این حال، به طور کلی، برای حفظ استخوان های سالم و متابولیسم طبیعی کلسیم، افراد بین 1 تا 70 سال باید روزانه 600 IU (یا 15 میکروگرم) از این ویتامین را از غذا، مکمل ها یا هر دو دریافت کنند. به همین ترتیب، افراد بالای 70 سال باید 800 واحد بین المللی (20 میکروگرم) از این ویتامین را دریافت کنند.

با این حال، اگر در مورد کمبود ویتامین D نگران هستید، در معرض خطر پوکی استخوان هستید یا شرایطی دارید که بر نحوه جذب مواد مغذی تأثیر می گذارد، با پزشک خود در مورد آزمایش سطح ویتامین D خود صحبت کنید.

به گفته Healthline، ویتامین D را بیشتر از مقدار توصیه شده توسط پزشک مصرف نکنید. ویتامین D بیش از حد می تواند در بدن انباشته شود و باعث مسمومیت و علائمی مانند خستگی، ضعف، گیجی، استفراغ، کم آبی بدن، یبوست و درد شود.

انتهای پیام