اخبار عمومی

«قرار» شبکه پنج در نیمه خرداد

شبکه پنج سیما به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد ویژه‌برنامه «قرار» را با حضور مهمانان مختلف و بخش‌های گوناگون روانه آنتن می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، برنامه «قرار»تولید گروه معارف شنبه و یکشنبه ساعت ۲۱:۰۰ با محوریت پرداختن به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد به روی آنتن می‌رود.

«قرار» شبکه پنج در نیمه خرداد رضا استاد محافظ شخصی امام خمینی (ره)، آیت‌ا… محسن اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری و سایه رحیمیان شاعر ، مهمانان روز یکشنبه این برنامه هستند.

همچنین «قرار» روز دوشنبه را محمدعلی مقدم فعال انقلابی، آیت‌الله اراکی و مرتضی حیدری آل‌کثیر شاعر همراهی می‌کنند، بازپخش این برنامه روز بعد ساعت ۱۲:۳۰ خواهد بود.
همچنین مستند «احیاگر قرن» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی بهروز ناصری در خلال گفتگو با اندیشمندان و شخصیت‌های مذهبی دانشگاهی و اجتماعی منطقه بالکان، به تاثیر شخصیت حضرت امام (ره) بر مسلمانان این منطقه می‌پردازد.

این مستند که در دفتر نمایندگی صداوسیما در بوسنی و هرزگوین ساخته شده یکشنبه حوالی ساعت ۱۷:۳۰ پخش می‌شود.
«خورشید عالم‌تاب» مستندی پیرامون محل تولد و زندگی امام خمینی (ره) و خانواده گرامی‌شان در شهر‌های خمین و نجف به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید جواد میری نیز یکشنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۶ روانه آنتن خواهد شد.
مستند «بی انتها» در گفتگو با شخصیت‌های مختلف و کارشناسان علوم سیاسی به تاریخچه و تحلیل مبارزات بنیان‌گذار انقلاب اسلامی می‌پردازد.

این مستندِ تاریخ سیاسی یکشنبه ساعت ۱۰:۱۵ در جدول پخش برنامه‌های شبکه پنج قرار دارد.