اقتصادی

واردات بیش از ۲ میلیون تن کالا از بنادر مازندران

خبر فوری/مازندران رییس اداره ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران گفت: در ۶ ماهه سال‌جاری ۲میلیون و ۱۷۵ هزار و ۹۴۸ تن کالا از بنادر استان وارد کشور شده است.

به گزارش خبر فوری و به نقل راه و شهرسازی از مازندران، محمد باکری، رییس اداره ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران اظهار کرد: طی ۶ ماه گذشته عمده‌ترین بخش کالاهای وارداتی، ذرت دامی، جودامی، گندم، انواع روغن و کک نفتی و متالورژی بوده است که واردات آن‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۷ درصد رشد داشته است.

رییس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین المللی مازندران همچنین اعلام کرد: در مدت ۶ ماهه امسال بیش از ۷۴۳ هزارتن کالا از مبدأ مازندران به کشورهای اطراف صادر شد که اکثر آن سیمان، مواد معدنی و فرآورده‌های لبنی، بوده است و نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد رشد داشته است.

باکری، میزان ترانزیت کالا در طی این مدت را بیش از ۵۱ هزارتن عنوان کرد. 

وی خاطرنشان کرد: در مدت یاد شده از میان بنادر استان، بندر امیرآباد فعالترین بندر از این نظر بوده است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.