اقتصادی

خودروهای برقی معادن طلای آینده

طی سال‌های اخیر، حضور خودروهای برقی در خیابان‌ها رشد سریعی داشته و از آنجا که دولت‌های سراسر جهان به تعهدات زیست‌محیطی متعهد می‌شوند، پیش‌بینی شده است که وسایل نقلیه الکتریکی که زمانی کمیاب بودند، به منظره رایج در جاده‌ها تبدیل شوند.

به گزارش خبر فوری، در حالی که تأثیرات زیست محیطی مثبت خودروهای الکتریکی غیرقابل انکار است اما آنها همچنین مزایای مختلفی را برای صنایع مختلف ارائه می‌دهند که به افزایش سود و بهره وری منجر می‌شود. این رشد می‌تواند با گسترش بازار به فرصت‌های سرمایه‌گذاری منجر شود.

لازم به ذکر است که برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال بخش‌هایی با پتانسیل بالا و رشد محور هستند، سهام خودروهای الکتریکی با سرمایه کوچک ممکن است معدن طلایی باشد که به دنبال آن هستند.

با وجود مشکلات بیماری همه‌گیری و زنجیره تامین از سال ۲۰۲۰، هر دو شاخص ارزش کسب‌شده و باتری از ۱۰ خودروساز برتر و معیار بازار گسترده‌تر عملکرد بهتری داشته‌اند. در نیمه اول سال ۲۰۲۰، شاخص‌های ارزش کسب‌شده و باتری به ترتیب ۷۰ و ۴۰ درصد رشد قابل توجهی را ثبت کردند.

فورد قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ فروش ۵۰ درصدی خودروهای برقی را داشته باشد و ۵۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۶ در کارخانه‌ها و نرم افزارها سرمایه‌گذاری کند.

شرکت جنرال موتورز فروش ۱۰۰ درصد جهانی خودروهای برقی را تا سال ۲۰۳۵ هدف قرار داده است، جنرال موتورز ۳۰ خودروی برقی جدید را با سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد کرد.

وسایل نقلیه الکتریکی همچنین بخش حمل ونقل را متحول می‌کند. بخش خودروهای برقی می‌تواند پتانسیل صعودی فوق‌العاده‌ای را برای سرمایه‌گذارانی که آماده کشف این بازار با ارزش بالا هستند، ارائه دهد.

بلومبرگ پیش‌بینی می‌کند که بازار خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰ به ۸.۸ تریلیون دلار و تا سال ۲۰۵۰ به ۵۶.۷ تریلیون دلار برسد که عمدتاً توسط خودروهای برقی مسافربری هدایت می‌شود. اگر فروش خودروهای برقی با نرخ تخمینی به پیشرفت خود ادامه دهد، حدود ۶۰ میلیارد دلار باتری الکتریکی برای پاسخگویی به تقاضا مورد نیاز خواهد بود.

مهمترین کشورها برای داشتن بیشترین سهم خودروهای الکتریکی در ذیل ارائه شده است.

نروژ سهم بازار خودروهای برقی ۸۸ درصد را دارد و صدرنشین است. بعد از آن ایسلند سهم بازار خودروهای برقی ۷۰ درصد را دارد. ایسلند یک منبع کاملاً تجدیدپذیر برای الکتریکی دارد و در مقایسه با بسیاری از مکان‌های دیگر که به مردم کمک می‌کند خودروهای برقی را انتخاب کنند، نسبتاً ارزان است و ایسلند را در فهرست کشورهای دارای بیشترین وسایل نقلیه الکتریکی در سال ۲۰۲۳ در رتبه دوم قرار می‌دهد.

سوئد سهم بازار خودروهای برقی ۵۴ درصد، دانمارک سهم بازار خودروهای برقی ۳۹ درصد، فنلاند سهم بازار خودروهای برقی ۳۸ درصد، هلند سهم بازار خودروهای برقی ۳۵ درصد، آلمان سهم بازار خودروهای برقی ۳۱ درصد، چین با سهم بازار خودروهای برقی ۲۹ درصد در صدر فهرست کشورهای دارای بیشترین خودروی الکتریکی در سال ۲۰۲۳ در آسیا قرار دارد و بلژیک سهم بازار خودروهای برقی۲۶ درصد، سوئیس سهم بازار خودروهای برقی ۲۵ درصد، انگلستان سهم بازار خودروهای برقی ۲۳ درصد، اتریش سهم بازار خودروهای برقی ۲۲ درصد، پرتغال سهم بازار خودروهای برقی ۲۲ درصد، فرانسه سهم بازار خودروهای برقی ۲۱ درصد، کانادا سهم بازار خودروهای برقی ۹.۳۹ درصد، کشور کره سهم بازار خودروهای برقی ۹.۳۹ درصد و ایتالیا سهم بازار خودروهای برقی ۹ درصد را دارد.

بر اساس گزارش یاهو، اسپانیا با سهم بازار خودروهای برقی ۸.۸۹ درصد در انتهای فهرست قرار دارد. اسپانیا برای خرید خودروهای برقی تا پایان سال ۱۵ درصد تخفیف مالیات بر درآمد ارائه می‌کند و رانندگی پاک را تشویق می‌کند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.