اخبار ورزشی

سعی کردیم شرایط قهرمانی ساره جوانمردی حفظ شود/بانوان در بازی های پاراآسیایی سهم ۳۹ درصدی دارند

نایب رئیس زنان کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به تعداد زنان حاضر در بازی‌های پاراآسیایی گفت: زنان با ۸۳ نفر در این بازی‌ها شرکت می‌کنند که سهم حدود ۳۹ درصدی در کاروان دارند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبر فوری از هانگژو، مریم کاظمی‌پور اظهار کرد: زنان در این دوره از مسابقات با ۸۳ ورزشکار شرکت می‌کنند که سهمی حدود ۳۹ درصدی از کل کاروان را دارد. بالاترین سهم جمعیتی را این کاروان در ادوار گذشته بازی های پاراآسیایی دارد.

وی هم‌چنین به نخستین رشته هایی که در این بازی‌ها شرکت می کنند، اشاره کرد و افزود: در رشته‌های پاراوزنه‌برداری بانوان، پاراتکواندو، پاراکانو و شطرنج توان یابان نخستین بار شرکت کرده‌اند امیدوارم زنان کاروان پاراآسیایی همانند کاروان آسیایی که توانستند سهم ۳۳ درصدی از مدال‌ها داشته باشند بتوانند ابتدا در صحت و سلامت و ثانیا با بالاترین عملکردی که در دوره‌های قبل داشته‌اند نتایج خوبی به دست آورند. مردم هم فرزندان خودشان را از دعای خیرشان در این بازی‌ها بی بهره نگذارند.

معاون امور زنان وزارت ورزش و جوانان درخصوص پرچمداری ساره جوانمردی اظهار کرد: در راستای سیاست‌های جوانی جمعیت اتفاق خوبی افتاد که جا داشت به آن نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. ساره جوانمردی یکی از پرافتخارترین ورزشکاران پارالمپیکی ایران در رشته پاراتیراندازی است، امسال خداوند نعمت فرزنددار شدن را به او عطا کرده است و این فرصت خوبی بود که با حمایت‌هایی که از او می‌شود شرایط قهرمانی او حفظ شود.

وی ادامه داد: یکی از رسالت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی پارالمپیک همین استعدادیابی، آموزش، نخبه گزینی و مدیریت نخبگان و استعدادها و قهرمان‌های کشورمان است.

وی گفت: جوانمردی شاید تمایل به شرکت در بازی‌ها داشت اما شرایط او محدودیت‌هایی را بوجود آورد، لذا بر آن شدیم با مدیریت محدودیت‌ها بتوانیم از شعار ملی جوانی جمعیت و جوان ها،  در هر شرایطی حمایت کنیم.

انتهای پیام

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.