اخبار عمومیکسب و کار خبر فوری

دیدن عکس چه کمکی به دیدگاه شما جهت طراحی دکوراسیون می کند؟

دکوراسیون یعنی ایجاد کردن فضایی خاص باکمک اشیا و لوازم لوکس که در طرح ها شکل ها و رنگ های متنوعی و متناسب با فضای مورد نظر طراحی میشوند و هماهنگ با هم به محیط اطراف جلوه زیبا و دلنشینی میدهند. طراحی دکوراسیون هنری است که اگر خلق کردن ایده ها و طرح های متنوع استعداد کافی نداشته باشیم فضایی خسته کننده و نا متناسب با محیط پیرامون ایجاد خواهیم کرد .موارد مهمی باعث میشود تا طراحی دکوراسیون بی نظیری داشته باشیم از جمله این موارد رعایت کردن تناسب رنگها، انتخاب وسیله دکوری متناسب با محیط، تعداد و اندازه وسیله های دکوری، طرز چیدمان دکوری ها و قرار دادن هر کدام از آنها در مکان مخصوص خود و .. در ادامه با انواع لوازم دکوری و اهمیت آن ها در ایجاد دکوراسیونی خاص بیشتر آشنا می شویم.

انواع لوازم دکوری و اهمیت آن ها در دکوراسیون:

۱ )تابلوهای دیواری: تابلوها در اندازه ها و طرح های مختلفی وجود دارند، که به فضای اطراف روحی دوباره می بخشند ،آنها هم به صورت تابلو فرش وگلیمی و هم تابلوی نقاشی وجود دارند .که هر کدام در نوع خود زیبا و خاص هستند طرح های به کار رفته در تابلوها معمولا متناسب با مکان مورد نظر و سبک طراحی آن انتخاب میشوند، تعداد و اندازه تابلوها به اندازه مکان مورد نظر بستگی دارد .استفاده بیش از حد از تابلوها و یا متناسب نبودن اندازه آنها با محیط ،فضایی شلوغ و خسته کننده را برای بیننده ایجاد میکند.

2 )استفاده از گل و گیاهان: گل ها و گیاهان باعث شادابی و طراوت مکان مورد نظر شما میشوند و انرژی های منفی محیط را دفع می کنند. گل و گیاهان در دو نوع طبیعی و مصنوعی در دکوراسیون منزل استفاده می شوند که انتخاب هر کدام از آنها سلیقه ای می باشد. دقت کنید که استفاده بیش از حد گل ها و گیاهان باعث می شود تا محیط شما شبیه به گلخانه به نظر برسد و نظر بیننده به سایر لوازم دکوری به کار برده شده در مکان مورد نظر کمتر جلب شود.

۳ )نورپردازی: نورپردازی نیز جزئی از لوازم دکوری به حساب می آید. استفاده از نور ها در طرح ها و رنگ های مختلف جلوه زیبایی به مکان مورد نظر شما میدهد، فضاهای کم نور و دارای روشنایی کم،محیط را کسل کننده و غمگین می کند، هر چقدر تعداد نورها و میزان روشنایی و نوردهی آنها بیشتر باشد به محیط انرژی بیشتری می دهد، وسیله های نورپردازی که امروزه از آنها بیشتر به عنوان دکوری استفاده می شود شامل لوستر ها، لامپ های رنگی و شمعدان ها هستند که در طرح های متنوعی تولید می شوند و طرفداران بسیاری دارند انتخاب هر مدل از وسیله های نورپردازی در نوع خود خاص و شیک هستند و باعث زیبایی مکان مورد نظر شما می شوند .

۴ )آینه ها: آینه ها مهم ترین جز از انواع دکوری ها می باشند که در هر خانه ای وجود دارند، آینه ها در طرح ها و اندازه های مختلفی طراحی میشوند آینه ها باعث انعکاس نور بیشتری به محیط اطراف می شوند و زیبایی مکان مورد نظر شما را دو چندان میکند، امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی منازل از دیوارهایی با روکش آینه ای استفاده می کنند، حتی وسیله ها و لوازم دکوری بسیاری وجود دارند که از جنس آینه می باشند و همگی در نوع خود زیبا و خاص هستند، باید توجه کنید که استفاده بیش از حد از آینه ها و یا لوازمی که از جنس آینه هستند مکان مورد نظر شما را بیش از حد شلوغ و پر زرق و برق می کنند.

۵ )مبلمان: نوعی دیگر از لوازم دکوری مورد نیاز مبل ها می باشند که طرح های متنوعی از آنها وجود دارد انتخاب طرح، رنگ و مدل مبلمان  موضوعی است که باید به آن توجه شود تا طراحی داخلی مکان مورد نظر شما را مورد پسند قرار گیرد .

۶ )گلدان ها و مجسمه ها: از گلدان ها و مجسمه ها برای تزیینات داخلی استفاده می کنند معمولا روی پیش میز ها، داخل بوفه ها، بر روی میز تلویزیون، گوشه و کنار دیوارها قرار می دهند، مجسمه ها و گلدان ها ایده های مفیدی برای دکوراسیون میباشند تا محیط را از حالت بیش از حد ساده بودن و بی روحی درآوردند.

۷ )دیوارپوش ها و کاغذ دیواری ها: به وسیله دیوارپوش ها و کاغذ دیواری ها طرح های زیبایی را بر روی دیوارهای ساده اجرا می کنند .بدین وسیله  ظاهری دلنشین ایجاد می کنند، استفاده از طرح های خیلی شلوغ بر روی دیوارها بعد مدت ها موجب دلزدگی می شود و همچنین انتخاب رنگ دیوار پوش ها و یا کاغذ دیواری ها و تاثیر آنها بر روی محیط و مکان مورد نظر موضوع مهمی است، هرچقدررنگ های به کار برده شده روشنتر باشند باعث شادابی محیط می شوند در عوض استفاده از رنگ های تیره محیط را دلگیرتر و تار یک تر می کنند.

اینکه سبک دکوراسیون داخلی شما چگونه باشد موضوعی کاملا سلیقه ای است،استفاده از دکورهای مختلف و رنگهای مورد علاقه برای دکوراسیون مورد نظر به انتخاب شما بستگی دارد اما نوع چیدمان دکوری ها و تطابق رنگ ها با یکدیگر و تعداد لوازم دکوری موضوعی هستند که باید رعایت شود تا دکوراسیون شما ،در نوع خود خاص،جذاب و چشمگیر جلوه دهند.

رنگ ها: رنگها بر روی احساسات و روحیات ما تاثیر می گذارند اگر برا ی طراحی دکوراسیون مکان مورد نظر خود از رنگ ها یی استفاده کنید که با هم هماهنگی نداشته باشند تاثیر منفی بر روی احساسات شما می گذارند.

تعداد دکوری ها: تعداد دکوری هایی که برای طراحی مکان خود از آن استفاده می کنید باید به اندازه و به جا باشد، استفاده بیش از حد از دکوری های مختلف فضا را برای شما خسته کننده می کند.

ترکیب سبک های مختلفی از انواع دکوراسیون ها: ما برای طراحی دکوراسیون ها سبک های مختلفی داریم مانند: سبک کلاسیک، سنتی، مدرن و… که ترکیب سبک های مختلف دکوراسیون ها با هم موضوعی است که نیاز به دقت و توجه بالایی دارد شما نمی توانید همه سبک ها را با هم بدون اصول و رعایت نکات لازم ترکیب کنید برای اینکه بدانید چه سبک هایی را با هم ترکیب کنید نیاز به کارشناس طراحی دکوراسیون های داخلی دارید تا شما را برای انتخاب درست و به جا راهنمایی کند یا با خواندن کتاب ها ی مختلف در مورد آشنایی با طراحی دکوراسیون داخلی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

امیدوارم مطالب گفته شده توانسته باشد به شما کمکی هرچند کوچک در افزایش  آگاهی شما  از اهمیت دکوراسیون در طراحی داخلی کرده باشد .

درباره ی چشمه نور

کمپانی  است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت  مراجعه فرمایید.

برگرفته از : researchgate.net

هنر سازماندهی فضا با دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست و چه نقشی در ساختمان ما دارد؟

دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر، یک حرفه و یا صنعت در جهان معرفی و شناخته شده است .طراحی دکوراسیون داخلی بهبود فضای داخلی ساختمان­ برای انجــام فعالیت­ های روزانه مثل کار و زندگی می باشد. قطعا نیاز است طراحی با توجه به محیط پیرامون آن انجام شود. بی شک طراحی کردن دکوراسیون داخلی برای منزل کوچک با یک فضای بزرگ متفاوت است.محیط داخلی از طرفی اثری مســـتقیم روی روش انجـــام فعالیت­های ما درآن محیط دارد واز طرف دیـــگر بر روی تفکر، احـــوال و خلق و خوی ما تأثیر گذار است.هدف از طراحی داخلی، بهتر کردن کارکرد روانی و فیزیکی محیط، برای راحت­تر کردن زندگی در آنجاست. فضای داخلی ساختمان، بدون طراحی داخلی یا اساسا قابل استــــفاده نیست، یا بهترین و کامل ترین کارآیی را ندارد. فضای داخلی آن اســـت که به یک ساختمان روح می دهد.

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک کمی شلوغ تر از مدرن است. دارای دیوارهای گچبری شده و تزئینات شگفت انگیز می باشد. لوسترهای چشمگیر همراه با مبلمان سلطنتی و پرده های فاخر شکوه و جلال خاصی به این سبک می بخشد.

دکوراسیون نئوکلاسیک

این سبک ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن است .در این سبک بطور ترکیبی از مبلمان و وسایل و تزیئنات هر دو سبک استفاده می شود. رنگهای غالب در این سبک بیشتر رنگهای مات و خنثی برای دیوارها و مبلمان می باشد.

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن پرطرفدار در عین حال ساده و جذاب می باشد. این سبک از خطوط صاف و منظم به همراه رنگ های روشن و تزیینات ساده بهره می گیرد تا حس طراوت و تازگی را در کل فضا به ارمغان آورد.

دکوراسیون داخلی منزل شاید به گمان بعضی از افراد هزینه اضافی باشد اما به طور قطع به شما می گوییم که طراحی برای دکوراسیون داخلی منزل مدیریت هزینه و زمان است و علاوه بر اینکه به ساختمان شما زیبایی می بخشد موجب آرامش و حس مثبت اندیشی به ساکنان خود می شود.

زیبایی یک ساختمان ،نتیجه همکاری و هماهنگی یک گروه از مجریان باتجربه در رشته های مختلف ساختمانی است. هر کدام از عوامل اجرایی داری سبک و سلیقه مختص به خودشان هستند. هماهنگ کردن مجریان ساختمانی که به یک نتیجه خارق العاده منجر گردد ،نیازمند یک طرح و برنامه جامع و دقیق است.

خانه معمار با بهره گیری از مهندسان مجرب و باتجربه این امکان را برای شما عزیزان فراهم نمودند تا قبل از ساخت ، فضای داخلی ساختمان خود را درک نمایید و در هزینه های تمام شده ساختمان خودتان مدیریت نموده و از دوباره کاری های رایج که به هزینه های اضافی منجر می شود رهایی یابید .

آلبوم طراحی شده دکوراسیون داخلی در خانه معمار شامل تصاویر خروجی از داخل ساختمان  همراه با نقشه های اجرایی است که حتی شما را  از داشتن مجریان حرفه ای بی نیاز می کند 

روند بازسازی خانه ی قدیمی صفر تا صد

نمونه دکوراسیون ساختمان مدرن

اصول طراحی دکوراسیون چیست ؟

 برای طراحی دکوراسیون چیکار کنیم؟

دکوراسیون داخلی با مفهوم زیبایی رابطه ی مستقیم دارد. نخستین گام برای شروع طراحی دکوراسیون داخلی، داشتن اطلاعاتی درباره انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی است. در طراحی دکوراسیون داخلی بسته به سلیقه افراد از سبکهای مختلفی استفاده می شود در ادامه به بررسی انواع سبکهای دکوراسیون داخلی مثل سبک کلاسیک، دکوراسیون داخلی مدرن، منیمال، مدیترانه ایی، ساحلی و … و ویژگی های آنها می پردازیم پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی منزل و انواع سبک های طراحی

استفاده از سبک های مختلف در طراحی دکوراسیون پذیرایی، آشپزخانه و حتی دکوراسیون داخلی اتاق خواب تاثیر گذار است. واضح است که مفهوم زیبایی بسته به جغرافیا و مکان زندگی امکان دارد متغیر باشد. همین مسئله است که باعث به وجود آمدن انواع مختلف سبک ها، در دکوراسیون داخلی می شود. هر شخصی با توجه به سلیقه خود، باید سبکی را که نزدیک به علایق خود است انتخاب و برای دکوراسیون خود استفاده کند. از آنجا که دکوراسیون پذیرایی از جمله مکان هایی است که به محض ورود به هر خانه ایی جلب توجه می کند معمولا در طراحی همیشه نگاه ویژه ایی به این بخش وجود دارد و پس از انتخاب سبک مناسب برای این بخش بقیه خانه بر مبنای آن چیدمان می شود.

دکوراسیون پذیرایی با مبل راحتی مدل های مختلف میز جلو مبلی

سبک مورد علاقه شما چیست؟ این اولین سوال است؟

طراحان از دو سبک متداول دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک بهره می گیرند. در کشور ما، مردم این دو سبک را بیشتر دوست دارند. ولی سبک های دیگری نیز وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. برخی از این سبک ها عبارتند از: سبک مینیمال، روستیک، ژاپنی، اسکاندیناوی، معاصر یا کانتمپروری، سبک صنعتی، بوهمی، سنتی ایرانی، فرانسوی، مراکشی، هندی ،انتقالی یا ترنزیشنال، ساحلی، شابی شیک، تلفیقی یا اکلکتیک و سبک شیکر در طراحی دکوراسیون داخلی. در ادامه با پر طرفدار ترین سبک های دکوراسیون داخلی آشنا خواهیم شد.

سبک مورد علاقه شما چیست؟ این اولین سوال است؟

طراحی دکوراسیون داخلی - سفارش طراحی دکوراسیون داخلی منزل در بناباما

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

برای چیدمان مبلمان در فضاهای بزرگ چکار کنیم ؟

چیدمان مبلمان در فضاهای بزرگ معمولا به صورت طولی است اما چیدمان باید به صورتی باشد که افراد رو بروی همدیگر قرار گیرند.در این صورت افراد به راحتی می توانند با هم گفتگو کنند. در صورتی که فضا زیاد بزرگ باشد و فضای خالی زیادی دارید ما برای شما دو پیشنهاد داریم.

  • در فضای خالی از یک میز و آینه استفاده کنید.
  • می توانید بین مبل های تک نفره میز بگذارید.

برای چیدمان مبلمان در فضاهای بزرگ چکار کنیم ؟

اشتباهاتی که دکوراسیون شما را نا زیبا می کنند

گاهی با وجود همه  زحمات و هزینه هایی که برای دکوراسیون خود انجام می دهید باز هم دکوراسیون برای شما آنچنان دلچسب نیست. شاید علت آن وقع اشتباهاتی در طراحی باشد که به قدری رایج و  متداول است گه گاهی اصلا متوجه آن نمی شوید.

البته اگر کار طراحی دکوراسیون داخلی شما توسط افراد متخصص و حرفه ایی انجام شود احتمال وقوع چنین اشتباهاتی کمتر است. هرچند برخی از اشتباعات در طراحی دکوراسیون ما ایرانی ها به قدری متداول است که گاهی متخصصین هم دچار این اشتباه در طراحی می شوند. پیشنهاد می کنم از مقاله ما در همین زمینه دیدن کنید و با بیشتر آشنا شوید.

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی در حال حاضر تبدیل به یک نیاز شده. علاوه بر ذات زیبایی دوست انسان ،داشتن یک دکور با نهایت هارمونی و تناسب از به هم ریختگی روانی انسانها جلوگیری می کند.بنابراین می توان گفت رشته طراحی دکوراسیون داخلی ، امروزه به یک رشته تخصصی تبدیل شده .در این ادامه ما می خواهیم قوانین مهم طراحی دکور داخلی را برای شما بیان کنیم. برای شروع یک طراحی حرفه ایی چیکار باید کرد؟ چطور می توایم یک طراحی حرفه ایی داشته باشیم ؟ نقطه شروع یک طراحی کجاست؟ چرا طراحی که من انجام دادم زیبا و دلنشین نیست؟ شاید این سوالات برای خیلی از دانشجویان و یا افرادی که تازه شروع به کار در زمینه دکوراسیون داخلی کردند پیش آمده باشد. تیم طراحی خانه  معمار در این آموزش به شما پاسخ می دهد.

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی پذیرایی

حس زیبا شناختی در طراحی دکوراسیون داخلی چگونه فعال می شود؟

طراحی دکوراسیون داخلی فقط با داشتن دانش در این زمینه امکان پذیر نیست.برای داشتن یک طراحی دکور داخلی به سبک مدرن، طراح باید دارای یک حس زیبایی شناختی قوی باشد. برای شروع لازم است شما حداقل روزی 500 الی 600 عکس مخصوصا در شبکه های اجتماعی مشاهده کنید.مثلا در مورد میز تلویزیون و یا کابینت آشپزخانه سرچ کرده و عکس های مختلفی از این موضوع را مشاهده می کنید.آنها را در کامپیوتر خود ذخیره می کنید. سپس از بین آنها بهترینها را انتخاب کرده و مابقی را حذف می کنید.

دیدن عکس چه کمکی به دیدگاه  شما جهت طراحی دکوراسیون می کند؟

اتفاقی که می افتد این است که شما در روز اول 500 عکس را انتخاب می کنید و ذخیره می کنید.اما خیلی جالب است که در روز دوم اگر بخواهید دوباره عکس بگیرید. با وجود زیاد بودن سایت ها نمی توانید 500 عکس را انتخاب و ذخیره کنید. قطعا این تعداد به حدود 300 عکس می رسد و در روز های بعد که بخواهید عکس سرچ کنید این تعداد به 200 عکس می رسد. به مرور زمان تعداد عکس هایی که مورد پسند شما قرار می گیرد و آن را انتخاب و ذخیره می کنید،کم می شود. کم شدن این تعداد عکس هایی که مورد پسند شما قرار می گیرد بی دلیل نیست.

حس زیبا شناختی در طراحی دکوراسیون داخلی چگونه فعال می شود؟

علت کم شدن تعداد عکس انتخابی در نتایج جستجوی ایده جهت دکوراسیون داخلی چیست؟

دلیل کلی این موضوع این است که ناخوداگاه حس زیباشناسی در ذهن شما فعال شده است. شما آن نقشه ها و عکس هایی که در روز اول می پسندیدید امروز دیگر نمی پسندید.این ناخوداگاه باعث می شود که شما بهترین ها را انتخاب کنید .اگر این قضیه به مرور تکرار شود قطعا شما وقتی در سایت های مختلف صبح تا ظهر سرچ می کنید. بیشتر از دو تا عکس را نمی پسندید، چون ناخوداگاه این موضوع بر ذهن شما تاثیر می گذارد و باعث می شود حس زیبا شناسی در ذهن فعال شود. این تمرین ،برای هر طراحی لازم است.

علت کم شدن تعداد عکس انتخابی در نتایج جستجوی ایده جهت دکوراسیون داخلی چیست؟

مراحل پروسه طراحی دکوراسیون داخلی از صفر تا صد چگونه است؟

برای شروع یک طراحی دکوراسیون داخلی باید چه مراحلی طی شود؟ ابتدا لازم است شما برداشت میدانی داشته باشید و از تمام شمای داخلی ساختمان و ابعاد و اندازه ها برداشت و عکس تهیه کنید.باید دقت داشته باشید در برداشت اندازه جهت طراحی دکوراسیون ،مجالی برای مصالح رویه دیوارها در نظر بگیرید. همچنین ابعاد خالص و نیاز کارفرما برای میزان کف سازی، یعنی میزانی که کف ساختمان بیاید پایین بیاید و میزان کنافی که از سقف  پایین می آید.  حتما در نظر بگیرید. در نهایت فرایند طراحی را شروع کنید.

مراحل پروسه طراحی دکوراسیون داخلی از صفر تا صد

شروع فرایند طراحی

مرحله دوم  باید پلان ساختمانی را در که در محیط برداشت کردید. در نظر بگیرید و به صورت شماتیک و یا بر روی همان نقشه ای که برداشت کردید برای همه دیوارها، راهنما و لژن تعیین می کنید و دیوارها را شماره گذاری می کنید.به عنوان مثال:دیوار شماره ی 1،دیوار شماره ی 2  الی آخر حالا شما برای همه ی دیوار ها باید طرح داشته باشید. برای پافتن ایده مناسب برای هر کدام از دیوارها باید شروع کنید و در اینترنت و یا کارهایی که دارید سرچ کنید و یک نمونه مناسب پیدا کنید. در ابتدا کار شما یک سرچ کلی زدید . ولی در این مرحله لازم است تک تک دیوار هایی را که شماره گذاری کرده اید جستجو می کنید. تا بادیدن تنوعی از عکسها بتوانید به ایده های نابی دست پیدا کنید.

درمرحله سوم اولین نکته ای که در طراحی باید در نظر بگیرید، این است که بدانید دیواری که می خواهید برای آن طراحی انجام دهید، برای چه کاری مناسب است.به عنوان مثال برای قرار گیری تلویزیون مناسب است یا برای یک کار دکوراتیو ،یا اصلا برای طراحی یک شومینه مناسب است و یا حتی برای یک کمد دیواری و غیره….

ابتدا لازم است جا و مکان یابی المان ها و جزئیات داخل ساختمان را تعیین کنید.سپس برای همه تجهیزات لازم در طراحی، پیش بینی جا و مکان مناسب انجام دهید . جای شومینه ،تلویزیون ،کار دکوراتیو،جای پرده و پکیج ، رادیاتور بخاری و همه آیتم هایی که در ساختمان و پذیرایی شما این ممکن است وجود داشته باشد، را مشخص می کنید. البته به تایید کارفرما نیز می رسانید .

اصول طراحی داخلی شروع فرایند طراحی

جهت مطالعه : atrixconcept

طراحی شومینه در پذیرایی

ت ،  میباشد .

البته این برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به  و  مراجعه کنید.