اخبار عمومیکسب و کار خبر فوری

روکش مشکی برای ماشین مشکی

وقتی بحث انتخاب روکش صندلی میشه سوالایی پیش میاد که ذهن رو درگیر میکنهچه رنگی بگیرم؟چه جنسی بگیرم؟این سوالات هر کدوم اگر علاوه بر سلیقه با آگاهی و اطلاعات کمی هم در این زمینه آمیخته بشه میتونه بهترین انتخاب رو برای روکش صندلی رقم بزنه.چه رنگی بگیرم؟ها با توجه به گستره و طیف رنگی گسترده، کمی کار رو دشوار می کنه برای افرادی که قصد تهیه روکش صندلی دارن. اگر خریدار کمی هم مشکل پسند باشه اوضاع وخیم تر هم میشه.

اطلاعاتی رو در این باره عرض می کنیم خدمتتون که بتونیم کمک خوبی بکنیم به شما عزیزان برای انتخاب هرچه بهتر روکش صندلی.

رنگ داخل خودرو یا بدنه خودرو؟

سوالی که خیلی پرسیده میشه از ما همینه. می پرسن رنگ روکش رو با داخل ماشین ست کنیم یا با بدنه ماشین؟ در جواب به این دوستان عرض می کنیم که جدای سلیقه شخصی روال صحیح و درستش اینه که شما رنگ روکش رو با توجه به رنگ داخل خودرو انتخاب کنید. در این زمینه اما و اگر هایی هم هست. مثلا اگر دوست عزیزی رنگ بدنه ماشینش یک رنگ خاص هست و براش مهمه که صندلی ها هم با بدنه ست کنه، نمیتونیم بگیم کارش اشتباهه. این روش انتخاب کمی خاص تر و مناسب برای ماشین هاییه که رنگ بدنه ی خاصی دارن. رنگ های سفید، مشکی، طوسی، خاکستری و قهوه ای تیره جزء رنگ های خاص محسوب نمیشه.

ست کردن رنگ روکش و رنگ داخل خودرو

و اما بحث اصلی و دقیق تر رنگ تریم یا داخل خودرو هست. اجزای عمده داخلی خودرو شامل داشبورد، رودری ها، سقف، ستون و مهمتر از همه رنگ کمربند ایمنیه. اصلی ترین جزء خودرو برای انتخاب رنگ روکش، رنگ داشبورده. رنگ داشبورد ها معمولا رنگ هایی هستن که رنگ اصلی تریم خودرو رو مشخص می کنن. رنگ بقیه اجزاء داخلی به نحوی مکمل رنگ داشبوردن.

روکش های پارچه ای باران کاور  انتخاب های خوبی برای خودرو هستند و مزایای زیادی دارند.

مهمترین رنگی که بعد از داشبورد باید مورد توجه قرار بگیره رنگ کمربند ایمنیه. کمربند های ایمنی به عنوان رنگ های مکمل بهترین مرجع هستند. دقت به این دو رنگ در داخل خودرو بهترین کمک رو به انتخاب رنگ مناسب برای روکش صندلی می کنه.اگر شخصی بخواد روکش دو رنگ انتخاب کنه میتونه از رنگ داشبورد و کمربند الهام بگیره. این به این معنی نیست که انتخاب رنگ با توجه به بقیه اجزای خودرو اشتباهه. علاوه بر سلیقه، توجه به رنگ داشبورد و کمربند ایمنی میتونه در تصمیم گیری کمکتون کنه.

انتخاب رنگ روکش متفاوت با رنگ داخل خودرو

یکی دیگه از روش های ، انتخاب رنگ های خاص و بی ربط با داخل خودرو هست. نمیشه به صراحت گفت کدوم شیوه برای انتخاب رنگ روکش صندلی نسبت به دیگری ارجحیت داره. هر کدوم شیوه خاص و منحصر بفردیه. رنگ هایی نظیر مارون، موکا، قرمز، زرشکی، آبی، سبز، صورتی و… جزء رنگ های خاص برای روکش صندلی محسوب میشن. با انتخاب این رنگ ها میتونید ظاهر متفاوت و زیبایی رو به خودروی خودتون بدید.

چه جنسی بگیرم؟

معمولا دومین سوالی که ذهن رو درگیر میکنه بحث انتخاب جنس روکش صندلیه. روکش صندلی ها به طور کلی از جنس چرم، پارچه و یا ترکیب این دو جنس ساخته میشه. پارچه ها خودشون میتونن مخمل، اسپایس، برزنت، کنف یا الیاف های دیگه ای باشن. چرم ها هم میتونن صنعتی، طبیعی و یا مشتقات نایلون باشن.

لینک ورود به بخش خرید و مشاهده ی تمامی روکش صندلی ها

کدوم جنس چرم بهتره؟

اول از همه جنس و بعد ضخامت چرم مورد استفاده از عوامل مهم انتخاب روکش صندلی هایی از جنس چرم هست.

مشتقات نایلون

در همین ابتدا عرض کنیم که روکش صندلی هایی از جنس نایلون بدترین نوع روکش صندلی ها محسوب میشن. این نوع روکش صندلی ها رو به اسم روکش صندلی چرم معرفی می کنن، هشیار باشید که دوام این اجناس بسیار پایین و کیفیت کار به مراتب نسبت به چرم های طبیعی و صنعتی ضعیفتر هست. به مشتقات نایلونی اصطلاحا فوم هم گفته میشه.

بهترین رنگ روکش صندلی ماشین را چطور انتخاب کنیم؟

چرم های طبیعی

طبیعی رایج به دو جهت زیاد مورد استفاده قرار نمیگیره. اول اینکه قیمت تموم شده ی روکش صندلی های چرم طبیعی زیاد و گرونه. دوم اینکه بر خلاف تصور طول عمر زیادی ندارن. البته در بین چرم های طبیعی هستن روکش هایی که از چرم های بسیار مرغوب ساخته شدن، و البته بسیار گرون هستن.

چرم های صنعتی

مناسب ترین چرم برای تولید روکش صندلی چه از نظر کیفیت و چه از نظر دوام، روکش صندلی هایی با جنس چرم صنعتیه. خرید یک روکش صندلی با جنس چرم صنعتی بسیار مرغوب هم از نظر قیمت مقرون بصرفه تره و هم از نظر دوام. چرم های صنعتی از دوام بالایی برخوردارن.

راه های تشخیص چرم از مشتقات نایلون یا فوم

مشتقات نایلون یا فوم ها با توجه به ضخامت نازکی که دارن به راحتی قابل تشخیصن. یکی از این راه ها چروک شدن قسمت نخ ها و دوخت هاست.

انواع پارچه در روکش صندلی ها

به طور کلی الیاف های رایج بکار رفته در ساخت و تولید روکش صندلی شامل اسپایس، مخمل و برزنته. خیلی از دوستان سوال می پرسن که چه جنسی انتخاب کنیم؟ چرم و پارچه یا چرم و یا تمام پارچه؟
خدمتم این عزیزان باید عرض کنیم که این انتخاب بستگی به سلیقه شما داره. بدون شک هر متریال و جنسی که انتخاب بفرمایید زیبایی خودش رو داره. اما به صورت معمول روکش صندلی های تمام چرم ظاهر چشم نواز تری دارن.

روکش صندلی چرم عرق می کنه؟

عرق کردن در هوای گرم به صورت منطقی اتفاق میفته.جنس روکش صندلی هم در این امر دخالت داره، اما نه آنچنان که شما رو در استفاده از روکش صندلی چرم مردد کنه. لازم میدونیم عنوان کنیم که روکش های صندلی با جنس نایلون به علت دارا بودن پلاستیک باعث عرق کردن میشه.

نصب روکش صندلی

نصب روکش صندلی مهمترین قسمت از پروسه ی خرید روکش صندلیه. روکش صندلی ها دو دسته هستن. دارای قالب و بدون قالب خاص. اگر ماشین شما پژو پارس کلاس 12 باشه دو راه برای انتخاب قالب دارید. اول اینکه از روکش های فری سایز پژو استفاده کنید که این امر نه تنها زیبایی نمیده به خودرو بلکه خیلی هم باعث آزردگی شما میشه. دوم اینکه از روکش صندلی های مناسب و ساخته شده با قالب مخصوص استفاده کنید. این قالب ها چون از نظر ابعاد و حجمروکش خودرو یکی از تزئینات داخلی و از پرفروش ترین لوازم جانبی خودرو به شمار می آید که با توجه به دیگر ادوات کابین داخلی مانند رنگ داشبورد، رنگ بدنه خودرو و رنگ کمربند ایمنی انتخاب می شود.

رنگ روکش های صندلی به دو شکل تک رنگ و دورنگ در بازار موجود می باشند. خوب است که با شناخت معیارهای انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو آشنا شده تا انتخاب خوب و مناسبی داشته باشیم. انتخاب رنگ مناسب که با دیگر ادوات کابین داخلی خودرو منطبق باشد.

انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو با توجه به شغل:

برای انتخاب رنگ روکش خودرو توجه به آب و هوای منطقه بسیار حائز اهمیت است. چنانچه در مناطق گرم رانندگی می کنید باید از انتخاب رنگهایی که نور خورشید را جذب می کنند ( رنگهای تیره ) دوری نمایید چرا که باعث ایجاد هوای گرم بیشتری در داخل کابین خواهد شد.

همچنین اگر مدت زمان زیادی رانندگی می کنید باید توجه ویژه ای به رنگ روکش صندلی آن داشته باشید که سبب ایجاد خستگی در شما نشود.

همچنین اگر از خودرو خود در حمل و نقل عمومی استفاده می کنید انتخاب روکش هایی به رنگ روشن که خیلی زود کثیف می شوند، انتخاب مناسبی نخواهد بود.

انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو با توجه به رنگ کمربند ایمنی:
کمربند ایمنی یکی از ادوات مهم کابین داخلی خودرو محسوب می شود که توسط کارخانه در همه ی خودرو ها تعبیه شده است و اگر توجه کنید رنگ آن دیگر ادوات کابین داخلی چون داشبورد و کنسول جلو انتخاب شده است.
لذا می توان در انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو هم از این ایده الهام گرفت و رنگ روکش خودرو را با توجه به رنگ تریم ( تریم: به مجموعهادوات کابین داخلی خودرو اعم از داشبورد، تزئینات و تودوزی صندلی گفته می شود.)انتخاب کرد.
حال می توان این رنگ همسان با رنگ کمربند ایمنی انتخاب شود و یا از رنگ متضاد با آن برای زیبایی و هارمونی استفاده کرد.

رنگ همسان

انتخاب رنگ همسان در طیف اصلی تریم می تواند رنگ مناسبی برای روکش صندلی باشد. رنگ روکش صندلی ماشین می تواند مشابهت مستقیمی با تریم اصلی کابین داخلی خودرو داشته باشد و حتی می تواند طیفی از رنگ تریم اصلی را هم در بر داشته باشد.

رنگ متضاد

انتخاب رنگ متضاد در طیف اصلی تریم هم انتخاب مناسب و خوبی خواهد بود. با توجه به چرخه ی رنگ، رنگهای متضاد وقتی در کنار یکدیگر قرار میگیرند جذابیت و زیبایی خاصی بوجود می آورند از اینرو می توان از این هارمونی در انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو بهترین بهره را برد.
بطور مثال اگر کمربند ایمنی خودرو شما مشکی است شما می توانید با انتخاب روکش زرشکی یا ترکیبی از مشکی و زرشکی، زیبایی خیره کننده ای را در کابین داخلی خودرو خود بوجود بیاورید.
ترکیب های دو رنگ این روزها مشتریان خاص خودش را دارد و بسیاری از افراد با انتخاب درست دو رنگ متضاد در روکش صندلی جلوه های بصری زیبایی را بوجود می آورند.

مناسب ترین رنگ روکش خودرو:

انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو مناسب، جذابیت فوق العاده ای به کابین داخلی خودرو می بخشد و البته که از روکش اصلی آن هم به خوبی محافظت می نماید.

با توجه به تنوع رنگی که در انتخاب روکش صندلی ماشین وجود دارد باید با توجه به تریم اصلی خودرو، رنگ همسان یا متضاد را انتخاب نمود. حتی می توان ترکیبی از این دو رنگ را برای روکش صندلی برگزید تا جلوه و هارمونی بیشتری با بدنه خودرو و ادوات داخلی آن فراهم شود.
توجه داشته باشید که انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو کلاسیک با خودرو مدرن نیز متفاوت خواهد بود. خوب است که از رنگ های شاد و جیغ برای روکش صندلی های خودرو های کلاسیک استفاده نشود.

همچنین رنگ روکش های صندلی بسیار شلوغ هم برای این خودرو ها مناسب نیست.
استفاده از رنگ های جیغ و شاد بیشتر مناسب خودروهای اسپرت و جوان پسند می باشد چرا که در بدنه ی این خودروها در بازار از رنگهای متنوع و شادی استفاده شده است و بکار بردن همین رنگ ها در داخل خودرو و روکش صندلی هم مناسب و هماهنگ می باشد.

افراد میانسال هم می توانند با بهره مندی از نکات مهمی که گفته شد رنگ روکش صندلی مناسبی برای خودروی خود انتخاب نمایند. در صورتی که تمایل به استفاده از رنگ های شاد دارند بهتر است تا از طیف های تیره تر رنگهای شاد استفاده
بانوان جوان می توانند در انتخاب رنگ روکش صندلی با توجه به نکات مهم از رنگهای شاد و جیغ و دو رنگ که با تریم داخلی خودرو در هماهنگی می باشد به راحتی استفاده کنند.

منبع: youtube