اخبار ورزشی

قابلیت VAR در هدست داوران دربی پایتخت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم‌های فوتبال استقلال تهران و پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته پنجم لیگ برتر روز پنج‌شنبه ۲۳ آذر در ورزشگاه آزادی رو در روی هم قرار می‌گیرند. تا لحظه نگراش این خبر هنوز تکلیف تیم داوری این بازی مشخص نشده و از بیژن حیدری و وحید کاظمی به عنوان دو گزینه نهایی قضاوت کننده دربی صد و دوم نام برده می‌شود.

کمیته داوران امروز سه شنبه ۲۱ آذر خبر داد که هدست های جدیدی برای داوران قضاوت کننده در دربی خریداری کرده و در اختیار سازمان لیگ فوتبال قرار داده است. نمونه این هدست ها در سایت «datamatiksportnordics» برای فروش گذاشته شده و قیمت هر ست آن ۴۰ هزار و ۲۷۵ کرون سوئد در نظر گرفته شده است که اگر قیمت هر کرون را معادل ۴,۸۵۰ تومان در نظر بگیریم قیمت هر ست آن ۱۹۵ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۷۵۰ تومان می‌شود که به این قیمت مبلغ گمرکی نیز اضافه می‌شود.

نکته‌ای که در هدست های جدید داوران دیده می‌شود این است که این هدست ها قابلیت استفاده در سیستم کمک داور ویدئویی را دارا هستند و اگر فدراسیون جهانی فوتبال فیفا اجازه استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی را در دربی می‌دهد داوران از این حیث مشکلی نخواهند داشت.

در صورت استفاده از VAR در دربی، موعود بنیادی فر قضاوت این بازی مهم را عهده دار خواهد بود.

قابلیت VAR در هدست داوران دربی پایتخت

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.