اخبار جامعه

ضرورت جلوگیری از موازی کاری در امدادرسانی به حوادث

روسای سازمان مدیریت بحران و آتش‌نشانی شهر تهران بر ضرورت جلوگیری از موازی‌کاری در امدادرسانی به هنگام حوادث تاکید کردند.

به گزارش خبر فوری، علی نصیری در جلسه مشترک با قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران که در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، با اشاره به اهمیت هماهنگی دستگاه‌های امدادی به منظور افزایش توانایی در هنگام بروز حوادث، گفت: این هم‌افزایی راهکاری برای پیشگیری از کار موازی، ارتقای توانایی نیروها و افزایش توان کار مشترک است.

وی افزود: آتش‌نشانی و مدیریت بحران هر دو باید صاحب اقتدار باشند و این اقتدار به نفع ایمنی مردم است و نتیجه آن هم‌افزایی و همدلی و رفع مشکلات است تا صدای واحدی داشته باشیم.

قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نیز با اشاره به تاثیر منفی ناهماهنگی‌های احتمالی میان دستگاه‌های امدادی بر خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان گفت:‌ در آتش‌نشانی دو موضوع پیشگیری و عملیات داریم که به هم وابسته‌اند. مدیریت بحران فراتر از آتش‌نشانی است و می‌تواند در پیشگیری بیشترین نقش را ایفا کند تا از وقوع بحران جلوگیری کنیم، بنابراین مدیریت بحران می‌تواند به ما کمک کند تا اتفاقی رخ ندهد.

وی در ادامه بر لزوم پرهیز از موازی‌کاری به عنوان یکی از مولفه‌های مهم فعالیت مشترک دستگاه‌های امدادی تاکید کرد و یادآور شد: همه باید در کنار هم باشیم تا بتوانیم به خروجی موثری برای نجات جان شهروندان برسیم.

بررسی وضعیت امدادگران مردمی، بررسی نتایج ارزیابی ایمنی ساختمان‌های مهم و بلندمرتبه در شهر تهران و نقش و مسئولیت هر یک از دستگاه‌ها در این زمینه، بررسی نحوه استفاده از مرکز آموزش آتش‌نشانی به منظور آموزش داوطلبان و نیز بررسی پژوهش‌های مشترک موضوعات دیگری بود که در این نشست درباره آنها بحث و گفتگو صورت گرفت و در نهایت نیز  مقرر شد این جلسات به منظور افزایش تعامل، هم‌افزایی و همکاری مشترک ادامه پیدا کند.

انتهای پیام

تیم خبری اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر تحولات جمعیتی و تأثیر آنها بر ساختار اجتماعی.