اخبار جامعه

سارقان هیچوقت در امان نخواهند بود

جانشین فرمانده فراجا با تاکید بر اینکه سارقان هیچ وقت در امان نخواهند بود، گفت: همکاران ما به صورت تخصصی برای مبارزه با سارقان زورگیر، اماکن، منزل و …. برنامه‌ریزی کرده و وارد عمل شدند که نتایج خوبی هم به دست آورده‌اند.

به گزارش خبر فوری، سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از مقر فرماندهی انتظامی شهرستان شوش با حضور در جمع خبرنگاران گفت: خوزستان به معنای واقعی جلوه مقاومت ایران اسلامی است، حق مردم امنیت و آرامش و زندگی راحت در حوزه انتظامی است و انتظارات مردم از انتظامی انتظارات به حقی است و ما در حوزه انتظامی در کنار مردم انجام وظیفه می‌کنیم. ما عملکرد بسیار خوبی را از همکاران خودمان در استان شاهد هستیم طرح‌هایی در فصل تابستان و پاییز برای ارتقاء امنیت و آرامش مردم ابلاغ کردیم که خوشبختانه گزارش خیلی خوب و موثری را در این زمینه در استان خوزستان داشتیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در استان خوزستان به نوعی تبدیل به یک ناهنجاری شده بحث سلاح و تیراندازی‌های غیر مجاز است در همین ۴۸ ساعت گذشته طرح جمع آوری سلاح در استان اجرا گردید که بیش از ۱۰۰ قبضه سلاح با همکاری بسیار خوب مردم عزیز کشف شد. مردم عزیز کشورمان باید به قوانین و مقررات کشور کاملاً واقف باشند داشتن سلاح غیرمجاز و حمل آن جرم است و تیراندازی با آن در مراسمات عروسی و عزا به عنوان بدعت بوده و جرم محسوب می شود و به هیچ عنوان آداب و رسم نیست.

رضایی ادامه داد:‌ گزارشی که طی این سه روز در شهرهای مختلف استان چون امیدیه، ایذه، بهبهان، شوشتر و دشت آزادگان داشتیم خوشبختانه اقدامات همکاران بسیار موثر بوده و همچنین هماهنگی‌هایی که دستگاه‌های مرتبط حکومتی در استان داشتند اعم از دستگاه‌های سیاسی، قضایی و فرهنگی بسیار موثر بوده اما کافی نیست، باید کسانی که سلاح دارند تعیین تکلیف شوند و خودشان بیایند و سلاح خود را تحویل دهند ما تلفن ۱۹۷ و ۱۱۰ را در اختیار مردم قرار دادیم که هرگونه خبری در خصوص سلاح غیر مجاز دارند به این تلفن‌ها اعلام کنند.

وی در خصوص سلاح و مهمات تصریح کرد: این موضوع ما را آزرده خاطر می‌کند وقتی می‌بینیم در یک موضوع کوچک نزاعی اتفاق می افتد و طرفین کشته می‌دهند این برای عموم مردم هم بسیار سنگین و ناخرسند است لذا بحث جمع آوری سلاح و مهمات و همچنین مبارزه با قاچاق آن به جد در دستور کار پلیس است در همین ۴۸ ساعت گذشته در یگان‌های مرزی ما بیش از ۱۶۰ قبضه سلاح کشف شده است و این موضوع به جد در دستور کار پلیس بوده و استمرار خواهد داشت.

 جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در خصوص خودروهای شوتی  گقت : کسی که فیزیک و شاسی ماشین خود را تغییر می‌دهد و با سرعت غیر مجاز حرکت می کند به ویژه خودروهای پلاک مخدوش و بدون پلاک‌، این خودروها کاملاً تخلف قانونی دارند لذا به تمامی گشت‌ها اعلام شده به محض مشاهده این خودروها چه در مبدا و چه در مقصد و یا در مسیر باشند توقیف شوند و این شامل موتور سیکلت‌هایی که بدون پلاک یا پلاک مخدوش هستند هم می‌شود.

رضایی تصریح کرد:‌ انتظاری که از مردم عزیز داریم همکاری و هماهنگی در حوزه اطلاع رسانی است به ویژه اطلاع رسانی از اشخاص هنجار شکنی که سلاح و مهمات حمل یا قاچاق می کنند و یا اطلاعی از محکومین فراری دارند درخواست داریم اطلاع رسانی کنند تا فرزندان آنها در  انتظامی به موقع اقدام کنند.

وی در خصوص سرقت‌ نیز گفت: سارقان هیچ وقت در امان نخواهند بود چه سارقان زورگیر، اماکن، منزل و …. همکاران ما به صورت تخصصی برنامه‌ریزی کرده وارد عمل شدند و نتایج خوبی هم به دست آوردند.

رضایی خطاب به سارقان جاده‌ای گفت: تا دیر نشده برگردند چون دستور اکید داده شده به همکاران که کسی که برای شهروندان بخواهد ایجاد مزاحمت و یا رعب و وحشتی فراهم کند با برخورد سخت قانونی مواجه می‌شوند.

جانشین فرمانده فراجا، با اشاره به حوزه مرزبانی نیز گفت: همکاران ما در مرز با روحیه و مقتدر هستند و هماهنگی بسیار خوبی با مرزبانی کشور عراق دارند. امروز ما مرز امنیتی نداریم و همه مرزهای ما امن هستند در سال‌های گذشته در برخی از مرزها قاچاق می‌شد اما ما امروز می‌بینیم که در مرز خوزستان با اقدامات موثری که مرزبانی داشته توانستیم این موضوع را مهار کنیم.

انتهای پیام

تیم خبری اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر تحولات جمعیتی و تأثیر آنها بر ساختار اجتماعی.