اقتصادی

عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه آب کوت امیر اهواز آغاز شد

خبر فوری/خوزستان عملیات اجرایی احداث تصفیه خانه آب کوت امیر اهواز با ظرفیت ۵ متر مکعب بر ثانیه با حضور وزیر نیرو آغاز شد.

صبح امروز ۲۲ دی ماه عملیات احداث تصفیه خانه آب کوت امیر اهواز با ظرفیت ۵ متر مکعب بر ثانیه با حضور علی اکبر محرابیان وزیر نیرو آغاز شد.

با احداث این تصفیه خانه، تولید، تصفیه و انتقال آب شرب با کیفیت به ظرفیت ۴۳۲۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز به منظور رفع مشکلات آب شهرستان کارون و جنوب شهر اهواز و روستاهای مجاور با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر برای افق سال ۱۴۲۵ محقق می شود.

به گزارش خبر فوری، این تصفیه خانه دارای ایستگاه پمپاژ برداشت آب از رودخانه کارون و خط انتقال به تصفیه خانه، واحدهای کنترل جریان ورودی به تصفیه خانه، واحد انعقاد و لخته سازی و ۲ واحد پیش ته نشینی هر کدام به ظرفیت ۲.۵ متر مکعب بر ثانیه است.

همچنین واحدهای زلال سازی با ۶ واحد، هر کدام به ظرفیت تصفیه ای ۳۰۰۰ متر مکعب بر ساعت، واحد فیلتر (صاف سازی) شامل ۲۰ واحد فیلتر دولایه ثقلی هر کدام به ظرفیت ۹۰۰ متر مکعب بر ساعت، واحد ضد عفونی نهایی شامل کلر زنی از دیگر بخش‌های این تصفیه‌خانه است.

مخازن ذخیره آب تصفیه شده شامل چهار واحد مخزن هر کدام به ظرفیت ۵۰ هزار متر مکعب و جمعاً ۲۰۰ هزار متر مکعب، ایستگاه پمپاژ آب تصفیه شده شامل ۱۰ دستگاه الکترو پمپ جمعا با آب دهی ۵ متر مکعب در ثانیه، واحدهای جانبی شامل احداث ساختمان بهره‌برداری، ساختمان آزمایشگاه، ساختمان برق و ساختمان انبار مواد شیمیایی نیز از دیگر اجزای این تصفیه خانه است.

این تصفیه خانه در زمینی به مساحت ۳۸ هکتار با اعتبار ۳۰۰۰ میلیارد تومان احداث می شود و مدت زمان اجرای این پروژه ۳۶ ماه پیش بینی شده است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.