اخبار عمومیکسب و کار خبر فوری

علت صدای ماشین لباسشویی بکو هنگام خشک کن

لازم به ذکر است مواردی که در این مقاله ذکر شده‌اند در مورد تمامی برندهای ماشین لباسشویی صدق می‌کنند. بنابراین علت صدای زیاد لباسشویی ال جی هنگام خشک کن فرقی با علل همین مشکل در لباسشویی‌های سامسونگ، پاکشوما، بوش و سایر برندها ندارد.

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن

در زیر تمامی دلایلی که عامل صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن هستند را می‌بینید. این دلایل از نامتعادل بودن لباس‌ها داخل دیگ شستشو تا نقص فنی متغیر هستند. آنچه در این میان اهمیت دارد این است که اگر راهکارهای ارائه شده در این مقاله کمکی به رفع صدا نکردند، احتمالا علت صدای زیاد خشک کن لباسشویی یک نقص فنی است. در این صورت ابدا دست به آچار نشوید و حتما از کمک بگیرید.

1. نامتعادل بودن حجم لباس‌ ها

در صورتی که مقدار لباس‌های درون دیگ لباسشویی بیشتر یا کمتر از حد استاندارد باشد، باعث ایجاد سر و صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن می‌شود. قبل از روشن کردن لباسشویی به حجم لباس‌ها و ظرفیت لباسشویی توجه داشته باشید. همچنین پس از پر کردن دیگ بررسی کنید به اندازه یک کف دست در بالای آن فضای خالی وجود داشته باشد.

2. برخورد اشیای فیزیکی با درب

گاهی ممکن است سهوا سگک کمربند، گل‌سر، سنجاق، سکه و … را همراه لباس‌ها درون دیگ بیندازید. در این صورت نیز شاهد سر و صدای زیاد لباسشویی در دور خشک کن خواهیم بود.برای جلوگیری از ایجاد این مشکل توصیه می‌شود قبل از انداختن لباس‌ها درون دیگ، جیب‌ها را به خوبی بررسی کنید و هرگونه شی فیزیکی را از لباس‌ها خارج کنید. این امر نه تنها موجب سر و صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن می‌شود، بلکه باعث خرابی درب شیشه‌ای لباسشویی و دیگ آن نیز می‌شود.

3. نقص فنی قطعات، علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن

ماشین لباسشویی دارای قطعات زیادی است که وجود نقص فنی در هر قطعه می‌تواند یکی از دلایل صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن لباس‌ها باشد. در صورت خرابی بلبرینگ، شفت آبکش، فنرهای نگهدارنده، خرابی درام و … لباسشویی در دور خشک کن صدای زیادی دارد. اگر وجود نقص فنی قطعات، علت صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن است، باید دستگاه شما توسط یک تکنسین متخصص عیب یابی شود.

 1. خرابی پمپ تخلیه

خرابی پمپ تخلیه یکی دیگر از دلایل صدای زیاد خشک کن لباسشویی است. در صورت انسداد یا گرفتگی پمپ تخلیه، آب لباسشویی به خوبی تخلیه نمی‌شود و همین روند باعث صدای زیاد لباسشویی خواهد شد. برای رفع مشکل باید پمپ تخلیه لباسشویی توسط یک تکنسین متخصص بررسی و در صورت خرابی تعویض شود.

 1. بسته بودن پیچ‌ های حمل و نقل

برای جلوگیری از آسیب به قطعات داخلی ماشین لباسشویی زمان حمل و نقل و جابه جایی، دستگاه شما به وسیله چند پیچ قفل می‌شود که باید قبل از راه‌اندازی لباسشویی این پیچ‌ها باز شود. بسته بودن پیچ‌های حمل و نقل دیگر علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن است. با استفاده از دفترچه راهنمای نصب می‌توانید پیچ‌ها را باز کنید.

 1. تراز نبودن لباسشویی

مهم‌ترین علت صدای زیاد خشک کن لباسشویی، تراز نبودن پایه‌های دستگاه است. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل، لازم است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • نصب ماشین لباسشویی روی سطح مسطح و کاملا ثابت
 • عدم استفاده از سطح چوبی یا متحرک زیرِ پایه‌های لباسشویی
 • استفاده از بالشتک‌های لاستیکی در زیر هریک از پایه‌ها
 • عدم نصب لباسشویی روی موکت، قالیچه یا فرش
 • هموار کردن سطح زیر ماشین لباسشویی با تنظیم کردن پایه‌ها

برای اطمینان از اینکه لباسشویی شما به طور کامل تراز است، از ابزار تراز استفاده کنید و با استفاده از چوب، مقوا و … سعی در تراز کردن ماشین لباسشویی نداشته باشید.

 1. فرسودگی تسمه ماشین لباسشویی

در صورتی که تسمه ماشین لباسشویی شما پوسیده باشد یا پاره شده باشد، شاهد صدای زیاد خشک کن خواهیم بود. با تعویض تسمه لباسشویی این مشکل به راحتی برطرف خواهد شد. جلوگیری از صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن

برای جلوگیری از صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن لباس‌ها موارد زیر را رعایت کنید:

 1. به حجم لباس‌ها و ظرفیت ماشین لباسشویی توجه داشته باشید
 2. لباسشویی را روی سطح صاف، هموار و ثابت نصب کنید
 3. از شستن پادری، موکت، پتو و … در لباسشویی خودداری کنید
 4. بررسی کنید سگک کمربند، سنجاق و سکه همراه لباس‌ها وارد دیگ نشده باشد
 5. برای حفظ تعادل لباسشویی، لباس‌های کوچک و بزرگ را باهم ادغام کنید
 6. لباس‌ها به صورت منظم درون درام لباسشویی توزیع کنید
 7. با سرویس لباسشویی از سالم بودن شیلنگ تخلیه، بلبرینگ، کمک فنرها و سایر قطعات مطمئن شوید

کلام پایانی

در این مقاله علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن را بررسی کردیم. با رعایت چند نکته ساده از جمله متعادل کردن حجم لباس‌های درون دیگ، نصب لباسشویی روی سطح صاف و اطمینان از تراز بودن پایه‌های لباسشویی و همچنین سرویس دوره‌ای می‌توانید تا حد زیادی مانع صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن شوید. گاهی خرابی برخی قطعات لباسشویی مانند بلبرینگ، فنرهای نگهدارنده، تسمه و … علت صدای زیاد خشک کن است. در این صورت بهتر است از یک تکنسین متخصص و آموزش دیده کمک بگیرید تا به دستگاه شما آسیب جدی وارد نشود.

سوالات متداول

از مهم‌ترین دلایل صدای لباسشویی هنگام خشک کن، حجم زیاد لباس‌ها، خرابی بلبرینگ، پوسیده شدن تسمه لباسشویی، تراز نبودن پایه‌ها، بسته بودن پیچ های حمل و نقل و … است. لباسشویی را در سطح صاف و مسطح نصب کنید، از تراز بودن پایه‌ها مطمئن شوید، دیگ لباسشویی را بیش از حد پر نکنید، بررسی کنید پیچ های حمل و نقل باز شده باشد، سرویس منظم لباسشویی را فراموش نکنید.

صدای زیاد خشک کن لباسشویی دوقلو ممکن است به دلیل تراز نبودن پایه‌های لباسشویی، حجملطفا توجه بفرمایید:
در صورتی که آشنایی با مکانیزم لباسشویی و امور فنی ندارید به هیچ عنوان خودتان اقدام به بررسی
ماشین لباسشویی نکنید. موارد ذکر شده نیازمند تجربه کافی در تعمیر لباسشویی بکو در اصفهان میباشد.

برخی از معایبی که باعث ایجاد صدا در لباسشویی ها میگردد بشرح ذیل است:

 1. بلبرینگ موتور دستگاه خراب شده.
 2. بلبرینگ های سه نظام یا دیگ  معیوب است.
 3. تسمه  پوسیده و یا نیمه پاره شده باشد.
 4. پمپ تخلیه لباسشویی شما به درستی عمل نکند.
 5. فولی چرخاننده دستگاه خراب شده باشد.
 6. شفت آبکش لباسشویی خراب یا شکسته است.
 7. ممکن است فنرهای نگهدارنده یا کمک فنرها یا پایه های لرزش گیر خراب شده باشد.
 8. ممکن است وزنه های مهار کننده آسیب دیده باشد.
 9.  لباسشویی شما حداقل دو سال یکبار نیاز به سرویس و آچار کشی دارد.
 10. عدم تراز بودن صحیح نیز میتواند دلیل بسیار مهمی باشد.
 11. لذا از تراز بودن و فیکس شدن آن به زمین اطمینان حاصل کنید.
 12. کمکهای دیگ یکی از رایجترین مشکل در صدای زیاد موقع خشک کردن میباشد.

لرزش و صدای نا هنجار لباسشویی علت صدا دادن لباسشویی هنگام خشک کردن علت لرزش و صدای زیاد لباسشویی

 • پمپ تخلیه و ایرادات پیرامون این قطعه

از پمپ تخلیه برای تخلیه‌ی آب دیگ طی شستشو و یا پس از آن استفاده می‌شود. در برخی مواقع وجود لرزش و صدای زیاد لباسشویی ناشی از وجود مشکل در همین پمپ تخلیه است. گاهی پمپ تخلیه بدلیل خراب شدن بوشهای رتول تولید صدا میکند. برای بررسی این امر، یعنی برای آن که ببینید آیا پمپ تخلیه است که موجب صدای زیاد ماشین لباسشویی  شده یا نه،

یا اینکه ممکن است بدلیل تخلیه نشدن کامل آب قبل از عمل خشک کن که وظیفه پمپ تخلیه است، دستگاه با آب اضافه اقدام به دور تند می کند و همین موضوع باعث به هم خوردن تعادل دستگاه و لرزش می شود. ابتدا پنل جلوی ماشین لباسشویی را بردارید و با پیدا کردن پمپ، ماشین لباسشویی را روشن کنید. دقیقاً تمرکز کنید و ببینید آیا صدای زیاد ماشین لباسشویی از پمپ هست یا نه.

در صورتی که صدای زیاد ماشین لباسشویی از پمپ نبود باید موارد دیگری که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت را بررسی کنید. اما در صورتی که مشکل دقیقاً از پمپ تخلیه بود. دستگاه را خاموش کرده و دوشاخه‌ی آن را از پریز بکشید. در این مرحله باید پمپ را از جای خود خارج کنید و آن را بهتر مورد بررسی قرار دهید. برای این کار، شیلنگی که به پمپ متصل است را جدا کرده و سپس آبی که

در شیلنگ و همچنین در پمپ است را در یک ظرف خالی کنید. پس از این پروانه‌ی پمپ را مورد بررسی قرار دهید. مثلاً ببینید آیا چیزی در بین پره‌های پروانه گیر کرده یا نه. در صورتی که مشکل از پروانه نبود احتمالاً موتور پمپ تخلیه دچار مشکل شده که در چنین وضعیتی باید نسبت به اقدام کنید. دلیل خشک نکردن لباسشویی را بدانید .