اقتصادی

منظور: ۲۹۰ همت بار مالی مصوبات مجلس در تبصره ۱۵ است

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت که مصوبات مجلس در تبصره ۱۵ بار مالی بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان خواهد داشت.

به گزارش خبر فوری، داود منظور در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی بندهای تبصره تبصره ۱۵ لایحه بودجه ۱۴۰۳ در بخش هزینه ای گفت: تعیین فوق العاده خاص برای بودجه ۷۷ همت بار مالی دارد.

وی ادامه داد: حداقل حکم کارگزینی از ۷ میلیون به ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که این هم بار مالی دارد و منابع تامین آن برای دولت مشخص نیست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: مجموع تغییرات اعمال شده در تبصره ۱۵ لایحه یعنی ۳۰۰۰ امتیاز فوق العاده خاص، افزایش حداقل حقوق به ۱۰ میلیون تومان، افزایش مستمری‌های بنیاد شهید، افزایش حقوق از ۱۸ درصد به ۲۰ درصد و فوق العاده خاص وزارت کشور مجموعا ۱۲۰ همت بار مالی ایجاد می کند. ما جزء به جزء درباره این موارد گزارش می دهیم چون باید درباره تامین منابع مالی آن به توافق برسیم.

منظور اضافه کرد: علاوه بر این ۱۷۰ همت هم برای پرداخت بدهی به سازمان تأمین اجتماعی آمده که در کنار ۱۲۰ همت قبلی در تبصره ۱۵، در مجموع این تبصره  ۲۹۰ همت بار مالی برای دولت دارد؛ منابع این تکالیف برای دولت مشخص شود تا بتوانیم جلوی ناترازی بودجه را بگیریم.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.