اخبار عمومیکسب و کار خبر فوری

آیا استفاده از لوازم آرایش خوب در ماندگاری آرایش موثر است؟

اگر برای شما هم اتفاق افتاده است که آرایش صورت تان خیلی زود و قبل از رسیدن به جشن پاک شده پس باید رازهای ماندگاری آرایش را بدانید. ما در این مطلب از گروه شادمگ ترفندهای جالبی به همراه  قیمت کرم لاکچری کوین فرانسوی برای افزایش ماندگاری آرایش به شما یاد دادیم.

علل پاک شدن و خراب شدن زودهنگام آرایش

در ابتدا باید بدانیم چه عواملی باعث خراب شدن و عدم ماندگاری می شود تا بتوانیم با آن مقابله کنیم:

  • عرق کردن – همه ی ما می دانیم که در فصول گرم سال، حفظ کردن آرایش با همان ظاهر شاداب اولیه به نظر کار غیر ممکنی می رسد. این مشکل در آب و هوای شرجی بسیار بیشتر هم می شود. عرق شما با آرایش ترکیب می شود و آن را به نوعی می شوید
  • پوست چرب- چربی طبیعی پوست نیز مووجب براق شدن پوست شده و با ترکیب با کرم روی پوست، خطوطی را روی پوست ایجاد می کند.
  • استفاده از مواد آرایشی نادرست- ممکن است شما از مواد آرایشی استفاده کنید که برای نوع پوست شما مناسب نیست. متاسفانه باید بگوییم در مورکیفیت لوازم آرایشی نیز این موضوع صادق است و معمولا لوازم آرایشی بی کیفیت، ارزان یا تقلبی، ماندگاری بالایی ندارند. پس برای ثابت ماندن آرایش باید از لوازم اصلی و با کیفیت استفاده کرد.
  • دست زدن به صورت – دست زدن مداوم به صورت نیز یکی از مهمترین دلایل پاک شدن و برهم ریختن آرایش است پس باید حواستان را به این موضوع بسیار جمع کنید.

در فصل گرم تابستان ، از انگشت برای استفاده از لوازم آرایشی استفاده نکنید و برای اینکه کرم   بهتر روی صورت بنشیند از اسفنج یا برس های آرایشی استفاده کنید. برای جلوگیری از بهم خوردن آرایش تان در دمای هوای بالا از پدهای خشک که رطوبت اضافی صورت را جمع می کنند بصورت نقطه ای استفاده کنید. برنز کننده های فوری برای اینکه یک آرایش طبیعی داشته باشید ، از برنزکننده ها روی بعضی قسمت های صورت مثل پیشانی، گونه، چانه و بینی استفاده کنید. در صورت استفاده از برنز کننده ها چشم ها و دندان های شما سفیدتر به نظر می رسد.

ملایم آرایش کنید در گرمای تابستان و با عرق کردن زیاد آرایش ماندگاری کمتری دارد بنابراین بهتر است کمتر آرایش کنید و تنها در این فصل به زدن مرطوب کننده، کانسیلر و ریمل اکتفا نمایید. مبارزه با براقیت چرب نمای پوست برای اینکه بعد از استفاده از کرم پودر پوستمان بیش از حد براق نباشدبهتر است از کرم پودرهای رنگ روشن استفاده کنیم. ترکیب این کرم ها با چربی های منافذ پوست باعث می شود آنها کمی تیره تر به نظر رسند.

اجتناب از رنگ های تند استفاده از رنگ های تند و جیغ در آرایش تابستانی باعث می شود اجزای صورت به صورت دلخواه نشان داده نشود پس بهتر است در این فصل از رنگ های پاستلی و خنثی استفاده کنید. استفاده از سایه های ایده آل در فصل تابستان بهتر است از سایه های مایع که بسیار سریع جذب پوست می شوند و روی پوست می نشینند ، استفاده کنید و هیچگاه از سایه های چرب که پشت چشم می ماسند ، استفاده نکنید. استفاده از سایه های پودری روی پلک باعث ماندگاری خط چشم می شود.

استفاده از رژگونه رژگونه های مایع برای فصل تابستان بسیار مناسب تر از رژگونه های پودری است زیرا ترکیب رژگونه های پودری با عرق ناشی از گرمای هوا روی پوست لکه های ناخوشایندی ایجاد می کند . پس بهتر است در این فصل یک لایه نازک رژگونه مایع استفاده کنید تا صورت شما چرب به نظر نرسد. بخش دنیای مد نمناک پیشنهاد می کند که از رنگ های ملایم برای رژگونه استفاده کنید و با برس مخصوص رژگونه را بزنید و بعد از پخش رژگونه روی صورت آن را با پد پنکیک مخلوط کنید تا رنگ مصنوعی پیدا نکند. انتخاب پودر مناسب در تابستان از پنکیک های فشرده استفاده نکنید زیرا گرما و عرق آن ها سفت و غلیظ کرده و صورت را چرک نشان میدهد. پنکیک های غیر فشرده و پودری برای جلوگیری از این مشکل استفاده کنید.

ریمل دائمی در روزهای گرم تابستان به دلیل ازدیاد عرق ، مواد آرایشی پاک می شود پس بهتر است از لوازم های آرایشی ضدآب در آرایش چشم که نقطه جلب توجه صورت است استفاده کنیم. در این روزها بهتر است از ریمل های ضدآب که دوام بیشتری دارند ، استفاده نمایید . ریمل های ضدآب با خاصیت چسب مانندی که دارند هیچ وقت در اثر گرما پخش نمی شوند. مداد چشم و ابروی مناسب در روزهای گرم تابستان که حتی پیاده روی نیز باعث می شود مداد زیر چشم بریزد حد المقدور از مداد چرب استفاده نکنیدو از مدادهای چشمی خشک برای فرم دادن چشم و ابرو می توانید استفاده کنید .

خط چشم بهتر است در فصل تابستان که عرق ریزی مانع ماندگاری لوازم آرایش است از لوازم های آرایشی ضدآب در آرایش چشم که نقطه جلب توجه صورت است و بیشتر دیده می شود استفاده کنیم. خط چشم ضدآب با خاصیت چسب مانند خود بر اثر گرما پخش نمی شوند، برای ماندگاری خط چشم از سایه های پودری روی پلک استفاده نماییدو خط چشم ضدآب را جایگزین مداد های چرب چشمی کنید.

رژلب مناسب در فصل تابستان که بر اثر گرما لب ها خشک می شود از رژلب های 24 ساعته استفاده نکنید و بهتر است از برق لب که تقویت کننده است و روی لب ها ثابت می ماند ، استفاده کنید. در صورت استفاده از رژ لب رنگ های روشن را انتخاب نمایید و برای پایداری بیشتر رژ بر روی لب، ابتدا روی لب ها پنکیک بزنید و بعد با مداد لبی که از نظر چربی نرمال باشد خط لب بکشید ودر آخر با پخش خط لب روی لب و زدن یک رژ مناسب آرایش لبتان را تکمیل نمایید.

مداد ابرو برای ابروهایتان در فصل تابستان به جای مداد ابرو از ژل ابرو بیرنگ استفاده کنید زیرا آرایش ابروی شما در این فصل ماندگاری زیادی ندارد ودر صورت استفاده از مداد ابرو پس از چند ساعت تعریق و قرار گرفتن در گرما و رطوبت همه آرایش ابروی شما پاک خواهد شد. پس بهتر است در این روزها که آرایش طبیعی مد روز است به جای کشیدن ابروهای غیرواقعی به ابروهای طبیعی خود را با یک ژل ابروی بیرنگ و باکیفیت که پس از چند ثانیه خشک و تثبیت می شود فرم دهید و آن ها را زیباتر کنید . این روش آرایش ابرو بسیار ساده است و زمان زیادی از شما نمی گیرد .

استفاده از روغن های سبک برای جلوگیری از وز شدن موها بر اثر تعریق و گرما کمتراز کرم ها و ژل های حالت دهنده استفاده کنید و کمتر سراغ حالت دادن به موها بروید و اگر موهای صاف دارید آن ها را فر نکنید تا حالت موها به هم نخورد . بهتر است در این فصل برای حالت دادن به موها و گرفتن وز آن به جای استفاده از کرم و ژل مو از روغن های سبک و طبیعی مانند ترکیب روغن آرگان، روغن نارگیل، روغن بادام، روغن آفتابگردان و روغن جوجوبا استفاده کنید . دستمال اکسیژن رسان صورت برای اینکه بتوانید در روزهای تابستان آرایش صورت را ثابت نگه دارید حتما دستمال اکسیژن رسان صورت به همراه داشته باشید تا در مواقع استفاده از آن چربی ها و عرق ها را از صورت شما پاک کند.

اسپری آب معدنی معجزه ای برای بالا بردن دوام آرایش اسپری آب معدنی سبب مرطوب کردن و آبرسانی به پوست شده و میکاپ را درخشان و با طراوت میکند.اگر پوست چرب دارید و نمیتوانید از کرم های سنگین مرطوب کننده استفاده کنید اسپری آب معدنی بهترین راهی است که بدون چرب کردن، پوستتان را همیشه مرطوب نگه دارید و با آب رسانی مدارم از پیری پوست جلوگیری کنید. اگر در طول روز احساسمی کنید آرایش روی صورت شما سنگینی میکند تنها چند اسپری از آب معدنی میتواند به پوست و آرایش شما طراوت مجدد ببخشد. اسپری آب معدنی در روزهای گرم سال به دلیل تبخیر شدن آب پوست بسیار مفید است همچنین در روزهای سرد زمستان که پوست خشک میشود اسپری آب معدنی نجات بخش پوست صورت شما خواهد بود.

ماندگاری آرایش روی پوست چرب

کلید طلایی دوام آرایش روی پوست چرب، به انتخاب محصولات آرایش فاقد چربی ارتباط دارد و باید حتما پیش از شروع آرایش، از محصولات تنظیم‌کننده چربی پوست استفاده کرده و پوست صورت خود را به خوبی پاکسازی کرده باشید. شستشوی مناسب صورت پیش از آرایش، کمک می‌کند تا چربی اضافی از بین رفته و پوست شما بهتر پذیرایی آرایش باشد. کاغذهای چربی‌زدا نیز گزینه‌های مناسبی برای آماده کردن پوست چرب، پیش از شروع آرایش هستند.

اگر چه استفاده از محصولات آرایشی ضدآب، یک فاکتور کلی برای حفظ ماندگاری آرایش است، اما این موضوع در خصوص پوست‌های چرب، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. برای ماندگاری بیشتر لوازم آرایش روی پوست چرب توصیه می‌شود حتما از پنکک لاکچری کوین برای پوست چرب استفاده کنید تا آرایش بادوامی داشته باشید. همچنین به طور مثال از سایه‌های مایع یا کرمی که دارای حالت چرب و روانی هستند، خودداری کنید. خرید سایه‌ پودری با کیفیت بهترین جایگزین خواهند بود. به علاوه به کار بردن رژ لب مات نیز کمک می‌کند تا آرایش شما دوام بیشتری داشته باشد.

ماندگاری آرایش روی پوست خشک

برای ماندگاری آرایش روی پوست خشک، حتما پیش از انجام آرایش از کرم‌های مرطوب‌کننده مناسب و آبرسان استفاده کرده و زمینه پوست خود را برای دریافت کرم‌های آرایشی آماده سازید. استفاده از پرایمر و در نهایت استفاده از فیکساتور آرایش توصیه می‌شود. برای رسیدن به آرایش ماندگار روی پوست خشک، لزوما نباید از کرم‌های آرایشی دارای چربی استفاده کنید، به کار بردن آبرسان‌ها، کفایت خواهد کرد.

در نظر داشته باشید که برای ماندگاری آرایش روی پوست خشک، باید پودرهای آرایشی را حذف کرده و به جای آن‌ها از کرم‌های آرایشی استفاده کنید. لایه‌برداری پوست به شکل ملایم نیز می تواند به حذف پوسته‌های ریز ناشی از خشکی پوست کمک کرده و پس از آن آرایش با دوام بیشتری روی پوست قرار بگیرد. این پوسته‌های نازک و به ظاهر جزئی ناشی از خشکی، یکی از عوامل تخریب شدن آرایش پس از گذشت یک تا دو ساعت هستند.

راه جلوگیری از ماسیده شدن آرایش

برای جلوگیری از ماسیده شدن آرایش، لازم است که حتما از پرایمر استفاده کرده و در ضمن آرایش سبکی با لایه نازک کرم پودر، تدارک ببینید. همین طور در نهایت پخش مناسب کرم پودر فرانسوی اصل و به کار بردن پودر فیکساتور و پنکک صورت ایده‌آل به جلوگیری از ماسیده شدن آرایش کمک خواهد کرد. از این‌ها گذشته معمولا لوازم آرایش دارای چربی زیاد، یکی از عوامل ماسیده شدن آرایش هستند و برای جلوگیری از این اتفاق باید از استفاده لوازم آرایش چرب، پرهیز کنید. همچنین ماساژ دادن پوست با یک تکه یخ پیش از شروع آرایش، می‌تواند به بسته شدن منافذ پوستی و پیشگیری از ماسیده شدن آرایش کمک زیادی کند.