اقتصادی

آماده باش شبانه‌روزی واحدهای عملیاتی توزیع برق سراسر کشور در روزهای برفی

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با اشاره به اعلام آماده باش همه واحدهای عملیاتی توزیع برق سراسر کشور به دلیل برودت هوا، گفت: گروه‌های تعمیرات، اتفاقات و پیمانکاران توزیع برق با اعلام فراخوان‌های قبلی به صورت شبانه‌روزی در حالت آماده‌باش قرار دارند.

به گزارش خبر فوری، سیداعتضاد مقیمی، با اشاره به بارش‌های جوی و برودت هوا در بسیاری نقاط کشور و تاثیر آن بر شبکه‌های انتقال و توزیع برق در برخی از مناطق، گفت: با در نظر گرفتن پیش‌بینی‌های هواشناسی همه اکیپ‌های عملیاتی شامل گروه‌های تعمیرات، اتفاقات و پیمانکاران با اعلام فراخوان‌های قبلی به صورت شبانه‌روزی در حالت آماده‌باش قرار دارند.

وی در همین زمینه افزود: برخی از استان‌های کشور در شرایط آب و هوایی، با قطعی‌های موقتی برق روبرو شدند که به واسطه فراخوان‌های صادر شده، گروه‌های عملیاتی سریعا وارد عمل شدند، در این باره می‌توان به قطعی برق در برخی نقاط استان‌های گیلان، مازندران، مرکزی (باختر)، کهگیلویه و بویراحمد و کرمان اشاره کرد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو اضافه کرد: گروه‌های عملیاتی در برخی از مناطق از جمله مناطق کوهستانی و صعب‌العبور به رغم دشواری موجود، مسیر را به صورت پیاده طی کردند تا ایرادات شناسایی و حل شود؛ اما در بخشی از مسیرها لزوما باید سازمان راهداری ورود و مسیرهای مسدود را بازگشایی کرده تا ماشین‌ها و تجهیزات مورد نیاز عبور کنند.

طبق اعلام وزارت نیرو، مقیمی خاطرنشان کرد: اکیپ‌های عملیاتی شامل تجهیزات، ماشین‌های سنگین، جرثقیل، بالابر و غیره طی روزهای اخیر در محل‌های مورد نظر اعزام شده‌اند و با اولویت‌بندی فیدرهای با اهمیت‌تر، عملیات برق‌رسانی را آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.