اخبار ورزشی

اخطار کنعانی‌زادگان به این دلیل پاک نمی‌شود!

آفتاب‌‌نیوز :

بعد از محرز شدن محرومیت محمد حسین کنعانی زادگان از حضور در دربی باشگاه پرسپولیس به فدراسیون فوتبال اعتراض و اعلام کرد به دلیل اشتباه داور این کارت باید پاک شود.

حال سوال مهم پیش می‌آید آیا قانون به فدراسیون فوتبال اجازه پاک شدن اخطار محمد حسین کنعانی زادگان را می‌دهد؟

بر اساس قانون اشتباه فنی داور قابل حذف و پاک شدن نیست. البته این مربوط به بعد از مسابقه است. اما داور در جریان بازی می‌تواند اشتباه فنی خود را تصحیح کند. به خصوص که این روز‌ها بیشتر بازی‌های لیگ برتر با حضور کمک داور ویدئویی برگزار می‌شود و کمک داور ویدئویی بلافاصله اشتباه فنی داور را به او گوشزد می‌کند.

تنها اخطار‌هایی با اعتراض باشگاه پاک می‌شود که داور درتشخیص بازیکنی که مستحق کارت زرد بوده اشتباه کرده باشد. به طور مشخص مثلا بازیکن شماره ۳ خطا کرده و بازیکن شماره ۶ اخطار گرفته. در این صورت با اعتراض باشگاه و بررسی فدراسیون فوتبال شماره‌ی بازیکنان در ثبت اخطار جابه‌جا می‌شود. اما تصمیمات فنی داور بعد از بازی به هیچ وجه قابل بازگشت نیست. بر این اساس محمدحسین کنعانی‌زادگان محروم شده و نمی‌تواند پرسپولیس را در مصاف با استقلال همراهی کند.

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.