اخبار عمومیکسب و کار خبر فوری

پکینگ نت اسپلش برج خنک کننده

پکینگ نت اسپلش برج خنک کننده با هدف ایجاد سطح تماس بیشتر و زمان تماس بیشتر میان آب و هوا در برج خنک کن به کار می رود و طراحی کلی آن بر اساس ایجاد تعداد قطرات زیاد و کوچک و در نتیجه افزایش انتقال حرارت و جرم می باشد. همانطور که قبلا در مطلب اشاره شد، در برج خنک کن برای افزایش سطح تماس و زمان تماس میان آب و هوا از پکینگ استفاده می شود که دارای دو نوع اصلی فیلمی و اسپلش است که در این مطلب از سایت به بررسی پکینگ نت اسپلش برج خنک کننده و تولید کننده برج خنک کننده آن می پردازیم.

انواع پکینگ نت اسپلش برج خنک کننده

پکینگ نت اسپلش برج خنک کن، سطح تماس میان آب و هوا را با افزایش تعداد قطرات و در نتیجه افزایش سطوح این قطرات به وجود می آورد. این هدف با شکستن قطرات آب به قطرات ریز تر به وجود می آید. همچنین با شکستن قطرات آب به قطرات ریزتر و تغییر جهت و مسیر قطرات، زمان تماس میان آب و هوا افزایش می یابد. پکینگ اسپلش برج خنک کن در انواع مختلفی ساخته می شود که در ادامه این مقاله تعدادی از آنها را معرفی خواهیم کرد.

 • پکینگ اسپلش برج خنک کن امگا

این نوع پکینگ هم از بار های مشبک ساخته شده است. با تنظیم فواصل قرار گیری بار ها بسته به نوع برج خنک کننده می توان راندمان پکینگ را افزایش و کاهش داد ولی معمولا پکینگ برج خنک کننده امگا در به کار می رود. پکینگ های امگا به روش اکسترود و از جنس پی وی سی مقاوم ساخته می شوند و ساپورت ها از جنس پلی پروپیلن هستند. در طراحی این نوع پکینگ اسپلش برج خنک کن، شکل بارها امکان شکست و خم شدن آنها را به حداقل می رساند.

 • پکینگ اسپلش برج خنک کن مدل پرماگرید

این نوع پکینگ اسپلش که به صورت بلوک هایی از جنس سرامیک ساخته می شود، دارای بیشترین عمر (بیش از 25 سال) می باشد. این بلوک ها از سفال حرارت داده شده با قابلیت جذب آب پایین ساخته می شوند و به صورت ساده و بروی هم درون برج خنک کننده قرار می گیرند، استفاده از پکینگ اسپلش برج خنک کن مدل پرماگرید برای آب های کثیف مناسب است.

 • پکینگ اسپلش برج خنک کن مدل تریکل بلاک ( Tricklebloc )
 • این نوع پکینگ اسپلش از سیلندرهای به هم بافته از جنس پلی پروپیلن ساخته شده است. شکل هندسی این پکینگ توزیع آب یکنواخت با راندمان بالا را تأمین می نماید. این بلوک ها درون برج خنک کننده بروی هم قرار می گیرند و سطح تماس میان آب و هوا ایجاد می کنند.

پکینگ اسپلش برج خنک کن رنپکینگ مدیا نت اسپلش در کدام یک از انواع برج خنک کن کاربرد دارد؟

وظیفه اصلی پکینگ نت اسپلش به طور کلی افزایش سطح تماس و زمان برخورد هوا با سطوح سیال است. برخورد جریان هوا در برج خنک کننده در تماس با این مدل پکینگ مدیا به دو صورت متقاطع و مخالف صورت می‌گیرد. پکینگ های نت اسپلش به دلیل شکل ظاهری که دارد می توان از آن در سیستم هوادهی جریان عرضی و عمودی تواماً استفاده نمود.

مشخصات فنی پکینگ نت اسپلش

 • 1– ابعاد بلوک / طول بلوک: 100 سانتی متر – عرض بلوک: 30 سانتی متر – ارتفاع بلوک: 30 سانتی متر
 • 2- وزن بلوک: 3051 گرم معادل تقریبی 3 کیلوگرم
 • 3-سطح ویژه اسمی: 170 متر مربع در متر مکعب
 • 4-سطح ویژه واقعی پکینگ: 130 متر مربع در متر مکعب
 • 5-دمای کاری پکینگ: ماکزیمم 85 الی 90 درجه سانتی گراد
 • 6-قابلیت اسیدشویی: دارد.
 • 7-نحوه اتصال ورق های پکینگ: به صورت پیم نر و مادگی
 • 8- متریال ورق: پلی پروپیلن PP

کاربرد پکینگ نت اسپلش

متریال تولید پکینگ نت اسپلش ترکیب پلی پروپیلن و درصد کمی پلی اتیلن بوده که ترکیب این دو پلیمر از مقاومت ترمال و کمیکال بالایی برخوردار می باشد. در واقع هرکجا دمای آب داغ ورودی به کولینگ تاور یا برج خنک کننده بالاتر از 60 درجه سانتی گراد باشد بهترین گزینه روبرو همین مدل مدیا می باشد. از دیگر کاربری های پکینگ نت اسپلش زمانی است که آب گردشی و خنک کاری دارای میزان املاح زیادی بوده و در دسته بندی آب های کثیف قرار گیرد.

از پکینگ نت اسپلش همچنین در سیستم خنک کاری اسید در انواع اسکرابر در جایگزینی پال رینگ نیز استفاده می شود. استنلس استیل نیز به عنوان ساپورت نگهدارنده برج خنک کننده اسید متریال اصلی می باشد. بخارات اسید در برخورد با بلوکه های پکینگ نت اسپلش دچار کندانس شده و عملکرد اسکرابر نیز با بکارگیری پکینگ اسپلش بسیار بهینه می باشد.

نحوه عملکرد پکینگ نت اسپلش

آبی که توسط نازل ها بر روی پکینگ مدیا نت اسپلش پاشش می‌کند در همان ابتدا توسط نازل به صورت قطره قطره در می‌آید. قطرات آب پس از برخورد با پکینگ مدیا به قطرات ریز تری تبدیل شده و همین امر سبب افزایش سطح تماس برخورد آب و هوا می‌شود.هرچه سطح تماس بین آب و هوا افزایش یابد راندمان سیستم خنک کاری بهبود می‌یابد و نتیجه بهتری را حاصل می‌نماید. همچنین این نوع پکینگ مدیا به دلیل نداشتن سطح مقطع یک‌پارچه احتمال رسوب گرفتگی آن نسبت به پکینگ های فیلمی کمتر است. سطح ویژه پکینگ نت اسپلش در هر متر مکعب بین 110 تا  170متر مربع را بسته به تراکم در بر دارد.

مزایا پکینگ نت اسپلش برج خنک کننده

پکینگ مدیا نت اسپلش دارای مزایا و ویژگی هایی نسبت به سایر پکینگ ها است. در این بخش به چند ویژگی قابل توجه این مدل پکین اشاره خواهیم کرد. پکینگ نت اسپلش به دلیل دارا بودن سطح ویژه کمتر نسبت به سایر پکینگ های پاششی و فیلمی امکان رسوب گذاری و گرفتگی آن بسیار کم است.

دیگر مزایای پکینگ نت اسپلش

 • چیدمان بلوکی پکینگ نت اسپلش بین ساپورت‌های پالتروژن برج خنک کننده مکعبی
 • کارایی بهتر آن نسبت به سایر سطح پرکن ها یه به اصطلاح پکینگ ها در سیستمهایی به ویژه مدارباز و مدار بسته هیبریدی
 • افت فشار کمتر نسبت به سایر پکینگ های اسپلش
 • عموماً پکینگ نت اسپلش نسبت به سایر پکینگ های فیلمی و اسپلش دمای بیشتری تا 90 درجه را می‌تواند به صورت مکرر تحمل کند.

نحوه تولید پکینگ نت اسپلش

گرید انحصاری تولید پکینگ نت اسپلش گروه کارخا‌نجات پلی پروپیلن بوده که در رنگ های مشکی، کرم و آبی به مشتریان خود عرضه می‌کند. تحمل دمایی متریال پلی پروپیلن باعث شده پکینگ نت اسپلش به طور استاندارد بین 80 تا 90 درجه سانتی گراد را توانایی عبور دائم سیال را دارا باشد. گرچه به طور (آنی) دمایی تا 120 درجه را تحمل کرده و دفورمه نمی‌گردد.

در دمای نزدیک 100 درجه مخلوط دو سیال بخار و آب وجود دارد که شرایط ترمودینامیکی آن با پکینگ نت اسپلش سازگار نبوده و احتمال دفورمه شدن و تغییر ساختاری آن وجود دارد. پکینگ نت اسپلش با گرید های دیگری چون چوب و PVC تولید می‌شود که نسبت به پلی پروپیلن گرید های ضعیف‌تری هستند. تحمل دمایی بالا تا 90 درجه و مقاومت و عدم دفورمه شدن در بخورد با مواد شیمیایی از ویژگی های  مهم متریال پلی پروپیلن می‌باشد.

قیمت پکینگ نت اسپلش

قیمت پکینگ نت اسپلش به عوامل متعددی نظیر متراژ مورد نیاز و گرید مورد استفاده جهت تولید آن بستگی دارد. گرید پلی اتیلن تولید پکینگ نت اسپلش HDPE80 بوده و گرید PP بکار رفته در ساخت پکینگ نت اسپلش بسته به نوع کاربری می‌تواند گرانول R60 و یا R220 باشد.گروه کارخانجات با عرضه نمودن مستقیم این محصول به دست مشتریان با بهترین کیفیت مطابق استاندارد های بین‌المللی، تلاش نموده تا رضایت مشتریان را هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت جلب نماید. به منظور اطلاع از آخرین قیمت پکینگ نت اسپلش با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل نمایید.

مطالب پیشنهادی سایت ما:

 • دم اسپلش ( Random Splash ) یا پکینگ توربو اسپلش
 • این نوع پکینگ از قطعات کوچک استوانه ای مشبک به قطر های 2.5 سانتیمتر تا 5 سانتیمتر تشکیل شده است که به صورت رندم و بروی هم داخل کولینگ تاور ریخته می شود. شکل هندسی این پکینگ به صورتی است که برای عبور هوا همیشه مسیر وجود دارد و آب هم بروی سطوح قطعات در حرکت است و در اثر تماس مداوم و بدون وقفه موجب خنک شدن آب می شود.